Dext

Pomineme začátek filmu kde se říká natočeno podle skutečné události a pár scén hodně přitažených za vlasy si myslím že to nebylo zas až tak špatné. Hodně lekacích scén sem tam nějaká krev a vůbec kouknete se a uvidíte. Podle mě 70% na místě. ()

AfroCmx

Z nějakého záhadného důvodu se vyžívám v tajuplných krimi filmech, a nevědomky přehlížím, pro jiné naprosto viditelné nedostatky. Místy mě to připomělo klasiku Seven (místní jistě odpustí moji drzost vůbec si dovolit srovnávat). Konečná scéná klasického exorcismu ale mohla být lepší. Ares Ramirez se na kněze moc nehodil. ()

kotrlak

Exorcismus na policejním precint v NY mě dostal...to je snad ještě vyšší třída než když, jak si vzpomínám, poldové narvali násadu od zvonu mezi půlky tomu černýmu lajdákovi anebo když dalšího černýho ilegála prostříleli jak řešeto.... ()

draxxi

No o autenticite tohoto pribehu bych si dovolil pochybovat, ale jako hororovy thriller me to bavilo. A pan posednutej byl vazne drsnej... Poldy i kneze hrave strcil do kapsy. 27/1/2021 68% ()

Bragi66

Filmů s podobným názvem je více, i tento je uváděn také pod názvem Zbav nás od zlého. Podle mne to patří k tomu lepšímu, co bylo v žánru vymítaček natočeno. Parodie na vymítání patří do jiné kategorie.  Mezi ty opravdu dobré parodie hororů patří třeba Scary Movie 2 (2001). Celou tuto řadu Scary Movie vřele doporučuji ke shlédnutí všem příznivcům parodií na horory. ()

NikiVai

Skvělá duchařina. Tenhle film si člověk nejlíp vychutná, když ho vidí poprvé a neví o co jde. Famózní je úvodní čtvrthodinka a pak ta finální. To mezitím je takový průměr. Ale super se u toho vylekáte. ()

ronyyy

Dobrý, ale horor bych tomu neříkala. Ač jsem si scénu s vymýtáním užila, bylo to spíš tím, jak vtipná mi přišla, než že by byla děsivá - stejně tak jako ten posednutej slizounek a vlastně všechno, co mělo navozovat hrůzu. Bana v hlavní roli je pak kapitola sama za sebe. Ten jeho výraz na mě působí naprosto směšně, ať už hraje cokoliv, nicméně k této roli to pro jednou docela i sedlo. ()

anettl

Další z mnoha filmů na téma démoni. V podstatě ničím nevybočuje z řady, hezcí herci, vtáhnutí do děje, člověk se párkrát lekne. Neurazí a ani nenadchne. ()

Herrydos

Podle traileru film vypadal více než lákavě a tak sem se rozhodl že si na to s přáteli schválně zajdeme až večer pro lepší atmosféru po takovém rozpačitém začátku s prvními lekačkami v Zoo se film začal vybarvovat a pomalu vytahovat svoje trumfy atmosféra houstla lekaček přibývalo a tlak se zvyšovala já s kina odcházel s perfektně pocuchanýma nervama a to sem už dlouho u nového hororu nezažil za mě opět plný počet a doufám že takových filmů bude víc bezduchých vyvražďovaček je již dost ale takovíhle hororů je jak šafránu ()

Kisi44

Výborný nápad na film. Dát dohromady detektivní žánr s exorcistickými prvky se snad povedlo poprvé. Příjemně mě překvapilo bleskurychlé vtažení do děje. Nejsem zrovna fanouškem Erica Bany, ale musím přiznat, že mě překvapil. V kombinaci s parťákem, který sršil vtipem až do konce, sem se vážně bavil. Poslední hvězdu si film ubral písničkami od The Doors, které se spojovaly s exorcismem, což ubíralo na dojmu hororu a prostě to do této tematiky nezapadalo. Rozhodně jsem peněz za kino nelitoval a klidně bych na film opět zašel. ()

Va33ek

Scott potvrzuje, že když jsem do něho vkládal naděje (soudím podle Sinistra) nebyla to chyba a návštěva kina se rozhodně vyplatila. Film na mě působil strhující atmosférou, která mi připomínala prostředí města filmu Sedm (neustále pršelo, ponuré počasí, temný den). Dále lekací momenty byly vcelku podařené. Trochu mě zklamal závěr, kde jsem čekal více gradace napění. Ovšem jinak tento kousek považuji za kvalitní film, který má vše, co má mít. ()

nihiliste

Deliver Us from Evil je tak trochu žánrový koktejl, který ale příjemně potěšil. Po Sinisteru jsem dlouho neviděl horor, který by nějak zvlášť zaujal, až do této chvíle. Fajn příběh, kriminální zápletka, úvodní představení postav, solidní lekačky, dobrá hudba i výkony herců, kamera...to vše se smísilo v kvalitním žánrovém mixu, který mě chvílemi tlačil do sedačky a zanechal příjemný dojem z toho, že tu jsou ještě filmaři jako Derrickson, kteří umějí příjemně překvapit a natočit kvalitní horor. ()

AdamRaphael

"Dnes dávají taky všemu nálepku horor" říkal jsem si před začátkem filmu v očekávání thrilleru s ďábelskou tématikou. No, brzo jsem byl vyveden z omylu. Dámy a pánové - bál jsem se. Tvůrci v mnoha ohledech vsadili na tutovky - znetvořený obličej, který vybafne na kameru, skříňka z níž vyskočí děsivý klaun, nestvůrky pod postelí, hýbající se hračky, tma, z které zaručeně musí něco vyskočit. Říkáte si, jak jste už staří na to, abyste poposkočili na sedačce, ale až to přijde, stejně poposkočíte. Lidský mozek - je-li zdravý - přepne na instinktivní pudové chování a racionálnost je ta tam.Neznámá slečna na sedačce vedle mě se po první půl hodině tulila ke svému příteli až nemohl, chudák, dýchat; věřící kamarádka mne v noci vzbudila SMSkou, že se bojí projít tou dlouhou tmavou chodbou, co mají v domě, na toaletu. Když vás takhle horor dostane, je to zajisté dobře, ale také to byla jedna z největších vad filmu - bylo toho už moc. Cíl vyvolat strach lekačkami a nechutností místy silně převažoval nad dějovou linií a smyslem scény samotné. Co se hereckých výkonů týče, skvělý Eric Bana a Sean Harris (Santino - hlavní obludka). Harris skvěle zvládl vymýtání - ten přechod od démona k člověku, který se po dvou a půl letech probudí z noční můry a zjišťuje, co se stalo s jeho tělem, je skvělý. Děj - začátek jedno velké ano a pak to pomalu klesalo. Konec sem nepochopil - ten únos si mohli odpustit. Od kdy démoni unášejí lidi, aby je někde zavřeli? Měli ty dvě nechat umřít, bylo by to silnější. Zde se dostáváme k bodu, kdy je třeba zmínit, že film je podle knížky opravdového Ralpha Sarchieho - jestli se tento člověk opravdu setkal s démony nebo jako hodně jiných detektivů střetávajících se s hrůzami, jichž jsou lidé schopni, den co den, propadl alkoholu a snad i něčemu silnějšímu, což jeho vzpomínky na případ nějakého silně mentálně nemocného pachatele, trochu upravilo, to nechám na vašem názoru. Na konci dne je totiž možná lepší věřit, že ty hrůzy páchají nadpřirozená monstra, než lidé jako já nebo vy. ()

smitko23

Žádný film této kategorie ve mě nezanechal tak silný dojem a zážitek z kina jako byl tento naprosto charismatické hlavní postavy po několik dějových zvratů a velmi povedených scén a dialogu až na pár laciných až moc tlačících na pilu pokusů o hororové scény myslím že výborný film a klidně bych snesl nějaké pokračování. ()

Keii

Na tento film jsem se moc těšila. Hned jak byl v kině, vyrazila jsem na něj. V kině je to přeci jenom něco jiného, než v televizi. Musím uznat, že lekavých scének tam bylo celkem dost. Líbil se mi nápad a příběh, který mě ale nakonec docela zklamal. Očekávala jsem od toho víc. Neříkám, že film byl špatný, ale úplně stoprocentně jsem ho nepochopila a myslím, že trochu postrádal děj a vysvětlení. I když chápu, že je motivovaný na "skutečné události" a zřejmě, vysvětlení moc nemá. I ten konec jsem předpokládala horší a ono nic. Za mě tedy 3*. ()

kratajirka

Podivně zajímavý krimi/horor, který pozvolna odhaluje směr, jakým se bude celým filmem vydávat a ke konci zařazuje 7. a 8. rychlostní stupeň až je i "Sarchie" v koncích. Tak trochu jsou tu vidět prvky i z jiných hororových snímků - to třeba když rybičky v akváriu požerou tu největší rybku. Hodnotím to jako 80 procentní plnohodnotný hororový snímek s prvky exorcismu. ()

LeaFF

právě jsem dokoukala tento film a až mě z toho mrazí... Podle skutečných událostí - to zanechá v člověku mrazení v zádech. ať už věříte v nadpřirozeno nebo ne - určitě doporučuju ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014