pajofon

Perfektne natocene, dobre vybalancovane napeti, temnota a mistama mensi odlehceni. Neni zde tak bezvychodne tiziva atmosfera jako v predchozim dokonalem Sinisteru, ale presto se jedna o velice kvalitni krimi-vymitacsky horror. Derrickson opet dokazuje, ze temnota mu sedi a horrory tocit proste umi. ()

josmart

Eric Bana je výborný jako vždy. Jen kvůli němu bych ale celé 3 hvězdičky nedal. Pokud bych měl totiž film sledovat s tím, že je to "Krimi/Horror/Thriller", stálo by to za starou bačkoru. Naštěstí se ukázalo, že jde o rafinované šméčko na diváky. Film je povedená parodie na vymítací filmy, místy s Tarantinovskou estetikou - hláškující postavy, se kterými se nemůžete ztotožnit, béčkové efekty ... Už dlouho jsem se nepobavil tak, jako u závěrečné vymítací scény. Ale abych filmu nekřivdil, o inzerovaný žánr se alespoň snažil. Lekačky tam byly a jedna i maličko zafungovala. ()

ScoRPy

Na film jsem se těšil a to byla možná ta chyba, ale takovéhle "zlo" jsem tedy opravdu nečekal. Laciné lekačky, minimum gore, minimum napětí....celkově to na mě působí nemastně neslaně. A vidět to tady v červených číslech svědčí pouze o tom, že si teenageři vyrazili do kina na horůrek... ()

Robbie

Slabý priemer až podpriemer. Dosť som sa nudil. Film namiesto atmosféry a poriadnej horrorovej hudby (ako to bolo napr. pri Sinistrovi) staval na nezmyselných lakačkách, ktoré mňa osobne skôr otravujú ako desia. A navyše použiť na každú lakačku nejaké zviera, to už vôbec... Postavy boli tiež pre mňa nezaujímavé a aj keď som sa snažil, nevedel som sa s nimi zžiť a veriť ich ťažkým životným príbehom a bolo mi vlastne úplne jedno čo sa s nimi stane. Za zopár zaujímavých momentov dávam dve hviezdy ale zimomriavky som nemal ani sekundu. Od tvorcov tak vydareného filmu ako Sinister som naozaj čakal viac. Rozhodne sa na to neoplatí ísť do kina, čo som žiaľ spravil. ()

n_n2

V zásade tejto vyháňačke diabla nemám čo vytknúť (prvý film režiséra na túto tému som nevidela, takže bez porovnania). Zbav nás zlého má od všetkého trochu - temná atmosféra, podivné zvuky v sklepení, latinská kliatba, sanatórium, oživlé hračky, démonické hlasy, strašidelná nahrávka, exorcizmus a finálny boj dobra so zlom končiaci tak, ako by sme nečakali. :) ()

CerstvySneh

Na tento film som sa straaašne moc tešila a i keď vo výsledku nemôžem povedať, že by som bola sklamaná, do tej správnej hororovej nálady ma nedostal. Ľakacie momenty boli až príliš očakávané a ďalšia vec ktorú neznášam je, keď mi niekto zabije moju obľúbenú vedľajšiu postavu. Ale palec hore za vizuálnu úpravu záporáka. Toho niekde v noci stretnúť, tak by som sa asi fakt... zľakla ()

TINaMA

Ačkoli jsem se na další, dle ukázek duchařský horor velmi těšila, musím poznamenat, že výsledný dojem na chabé tři hvězdičky. Proč nejsou jen dvě je asi hlavně kvůli ztvárnění tří hlavních mužských postav, které děj ozvláštnily. Ale jinak nevím o co se film vlastně snažil. Scény z domů, kde "straší", záznamy kamer, vymítání v několika svých fázích .... atd. to všechno jsem už někde viděla. Všem těmto scénám chybí cokoliv zvláštního. Začátek filmu vypadá slibně, ale asi od poloviny jsme v zajetém scénáři, který divákovi nabízí jen spoustu klišé. Namátkou: upracovaný manžel, "bubák" pod postelí, unesená těhotná manželka s dcerkou, na kterou do té doby neměl čas, podivná záhada z hrobky v cizí zemi, ... . Takže odcházím z filmu a říkám si, kde byla ta pointa? Z celého snímku si odnáším pouze vzpomínku na soví "chachachůůůů". ()

NeverEver

Jo tak to je neco pro me. Film se mi opravdu libil, vizualne originalni, scenaristicky smysluplne! Pripoustim, ze jedine co mi trosku vadilo byl ten silny nabozensky akcent. Nemam nic proti spiritualnimu vysvetleni jinak vedecky nevysvetlitelnych deju (ostatne co jineho nam zbyva, ze?!), ale to obraceni na viru proste neberu ( holt na to neverim) a uplny zaver to zabil;-(. Nicmene porad u me film zanechal skvelej zazitek, hodne okamziku, ktere jsem si vazne vychutnala (rozumej lekla se na cele kino);-). Po Sinistrovi jeden z mala filmu, ktery me fakt dostal!!!! Nedoporucuji "slabsim" povaham. Davam 4****. A doufam, ze brzo budeme mit nejaky dalsi dobry horor!!!!;-) ()

Richie4422

Rozhodne kvalitný zjav. Napätie je prelezené celým filmom, spád primeraný, počas dvoch hodín som sa vôbec nenudil, herci skvelí, pár scén naozaj pekných, hlavne zoo, ducharina v pivnici, mačka na kríži. To mi plesalo srdiečko. Exorcizmus som si tu užil ako nikdy, spojenie policatja s netradičným "otcom" mi chutilo. Čo mi nechutilo boli klišoidné zrecyklované prvky pásových hororov, zbytočné ľakačky, nefungujúce vzťahy, úplne mi bolo jedno, čo sa stane. Grcal som z odfláknutého konca. Vážne, horší koniec by nik nevymyslel. Nechutili mi klišé zvraty, neveriaci na veriaceho, žena, dcéra, "nepodľahni" podľahnem sám. Prekážal mi dážď a mrzí ma väčšie nevyužitie konceptu od ktorého som mal hrubšie očakávania a skôr k záveru slablo. Ale ako celok to naozaj funguje veľmi dobre, postraší, vydesí, vyčarí úsmev, zrýchli tep, poteší zrak i sluch. Pôvodne som chcel dať 4 hviezdy so zažmúreným okom, ale jednoducho sa nedalo. Aj napriek tomu tento film funguje a rozhodne nesklamal. ()

psycho.ta

Vzhledem k uvedeným komentářům a celkovému průměrnému hodnocení musím sdělit, že zase tak "žhavé" to tedy opravdu nebylo. Z mého pohledu zde probírané "lekačky" zcela chyběly. Děj, chování (a rozhovory) hlavních postav byly jako vždy místy naprosto nelogické (a v případě rozhovorů i nevhodné, neboli jasný máme tady vraždící převtělení démona, ale pokecáme si o tom jak jsem se jako kněz vyspal se svém beránkem a safra, zase jsme spadl do heroinového opojení, mezitím mi unesou manželku a dceru, ale v pohodě, vyzpovídáme se a bude všechno OK..wtf??). Za vcelku povedené zpracování, EB a úvodní část závěrečného vymítání hodnotím 3***. Jinak jen další průměrný horor na zapomenutí.. ()

MartinSTFC

Bohužel jsem se nepodíval na žánr filmu, než jsem jej shlédl. Kdybych věděl, že se bude jednat především o krimi, nikdy bych se na to nepodíval. Krimi žánr vážně nemusím a už vůbec ne, pokud je smíchaný s rádoby hororem. To k sobě prostě nepatří. Krimi má být krimi a horor má být horor. To byste už rovnou mohli smíchat horor s teleshoppingem a vyšla by podobná ptákovina. Za mě takto prostě ne. Film jsem vyloženě protrpěl, místy ani nesledoval. Milionkrát viděné se zde opakuje po milionté první, žádný děj a celé to bylo o ničem. Postavy postrádaly jakoukoliv lidskost, bez duše a já neměl absolutně ani jednu jedinou šanci se s postavami sžít. Za nálepku "podle skutečné události" bych tvůrcům usekl pracky, protože takto urážet inteligenci lidí, kteří se na film chtějí podívat, je skutečně na pár facek. Takové ptákovině by nevěřilo ani desetileté dítě, natož pak dospělý člověk. A jestli si mysleli, že tím film zachrání, tak se opravdu spletli. Nevím, ale za toto bych peníze do kina nevybíral. Snad jedině z charitativních účelů. /Spoiler/: Závěrečné vymítání tomu všemu nasadilo korunu. Nejen, že kopírují tu samou věc už nejméně po sté, navíc to ještě natočili tak blbě, že to vypadalo spíše jako pokus o vtip a odlehčení celého "díla". /Konec spoileru/ Takže pokud chcete vidět něco nudného a bez nápadu, doporučuji shlédnout. Jako hororový fanoušek jsem já byl ovšem více než zklamán. ()

pesbara

už jsem se dlouho tak nebál:o)husí kůže dlouho, moc dobrý. Atmosférou něco mezi sedum a Vymítačem.Jediná postava manželky nefunguje, ale jinak fakt MOC dobrý. Ten hlavní padouch je prostě dokonalej!!!Super muzika mimochodem. ()

kaller

Povedená atmosféra, dobře vybraní herci a několik výrazných scén na jedné straně. Na druhé jistá schematičnost a okoukaná (nejenom) hororová klišé. Ve výsledku tak něco mezi dvěma a třemi hvězdičkami, čili průměrný snímek, co určitě neurazí... ale současně nijak zvlášť nenadchne. ()

SpeckMcBig

rozpolcenost tohohle filmu je jak předností tak vadou..chvílema se zdá že neví,kterým by chtěl být žánrem..do půlky filmu panuje příjemně hutná atmosféra ale v druhé půlce už je to spíš sled věcí a očekávání něčeho většího..závěrečné vymýtaní je dobře drsné bohužel však né mrazivé a napínavé..po velmi dobrém Sinisteru jsem spíš v rozpacích než abych se chvěl hororovým blahem.další shlédnutí mě možná přiměje hodnocení zvíšit ale nevím jestli mám chuť to v nejbližší době vidět znovu ()

TOPmoovie

zaver bol plagiatorsky. skoda, ze nebola odvaha to urobit originalne az do konca. inak urcite pozri, dobre spracovane prve 2/3 filmu ()

ProchY01

Koukatelný horor, ale pořád dost nevyužitý potenciál... no a nebo jsem se až moc těšil, tak jsem byl trochu zklamaný... ()

tejuczka

Trailer byl mnohem zajímavější než celý film. Abych byla upřímná, celkem mě to zklamalo. Líbí se mi tématika filmu, ale lekavých scén bylo po málu, strachu ještě méně. Čekala jsem, kdy se film rozjede,... rozjely se konečné titulky.... No, tak snad příště. ()

Smoulinka

Snad nejlepší a nejhrůzostrašnější horor, který jsem kdy viděla. Pokaždé jsem byla strachy bez sebe. Lekala jsem se asi pokaždé, kdy to režisér po divákovi chtěl. Herci byli vybrání dobře, a proto (pozor spoiler) mě docela zasáhlo, když to jedna postava schytala. Zážitek z tohoto filmu umocňuje fakt, že byl inspirován skutečnými událostmi ()

doogiemus

Dobre bolo nanovo si uvedomiť, že Zlo je reálne a človek má vlastne v tomto živote jedinú možnosť rozhodnúť sa pre to dobré. Buď patríme Bohu alebo Diablovi. Žiadna zlatá stredná cesta. Silný film, ale pre mňa osobne obohacujúci. Ešte citát: List Efezanom 6:12 "Veď náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti kniežatstvám, mocnostiam, vládcom tohto temného sveta a nadzemským duchom zla." ()

Snakefinger

Fakt jsem se párkrát pekelně lekl, a to se fakt často nestává a nemám rád duchařiny. Pekelně dusná temná atmosféra připomínající z části SEDUM, z části to nejlepší z exorcistických fláků. Bod za muziku od Doors, to byla fakt paráda. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014