Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

machmej

Na film jsem se těšil opravdu dlouhou dobu, možná proto to mírné zklamání. Námět skvělý, film vcelku vybočuje z dnes zajetých kolejí hororů. Po pomalejším rozjezdu film nabírá slušnou atmosféru a zoufalství hlavního hrdiny je výborně budováno. Čekal jsem trošku víc brutality, když film produkuje Eli Roth. Každopádně film doporučuji, protože se jedná o poměrně originální film, který přináší zase něco malinko jiného. ()

jarmil8

Průměrný horor postavený na dosti bizarní historce o monstrech inspirujících narozeninové klauny, démonech skrývajících se v "oblecích" a umírajících dětech. ()

Neaera

Tak takového klauna jsem nečekal. Žádný vyšinutý vrah nýbrž obyčejný realitní makléř, jehož synáček slaví narozeniny a objednaný klaun nedorazil :( Tatík slíbí, že najde náhradu. Na půdě jednoho z prodávaných domů narazí na truhlu s kostýmem klauna. Jaká to náhoda. Obleče se do něho a jako správný otec udělá synáčkovi super oslavu. Jenže poté zjistí, že z obleku se v žádném případě nedostane, jelikož se jedná o oblek prokletý. Každým dnem se tatínek mění v čímdál většího bubáka a snaží se zjistit jak kletbu zrušit. ()

Pesamenteiro

Z Klauna mám spíše rozporuplné pocity. Nápad je skvělý, rozpad osobnosti dobře zahraný, masky docela pěkné... Ale to je bohužel tak nějak všechno. Příběh sám o sobě nedokáže udržet napětí, lekačky jsou až příliš laciné, tudíž hororovosti zde moc není, a na označení "psycho thriller" tomu chybí až příliš psycha. Za mě promarněná šance na nadprůměrný film.. ()

Allein4

Nemohu moc vytknout kostýmy, herecké výkony, příběh, ani zpracování. Pro hororové maniaky to jistě byla dobrá jízda, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu něco chybělo. Nebo že by tam bylo něco navíc? Celé mi to přišlo jakoby natočené v rytmu devadesátých let, kdy se o sto šest míchal horor s krimi. Celá premisa o hodném chlapíkovi, ze kterého se stává monstrum...a v pozadí běhá jediný chlapík, vědící, která bije...to je zkrátka přežité retro. Pravda, seriál The Strain je postavený na podobném principu, ale ten je alespoň více hororvý. U The Clown mi přišlo, jakoby se Jon Watts nemohl rozhodnout, zda to dá více směrem do krimi se sci-fi prvky, nebo do hororu. A to můj pohlšd na film značně kazí. 15 % ()

chytri

Pro mě osobně příjemné překvapení. V druhé polovině mi trochu vadilo nelogické vystupování hlavních postav a rozkouskovaný děj, ale i tak bych to viděl na cca 70% ()

Mark1983

Pravdou je,že opravdu kultovní horor se přiskytne jen jednou za čas,avšak Klaun není tím případem,i když špatným hororem není. Jeho negativní vlastností je to,že oběťmi jsou převážně děti,i když,některé scény jsou působivé. ()

jan.moravec.

Nebál jsem se...To bude možná u hororu slabina...ALE! skvělé kostýmy, herecké výkony a počítačové triky dělají atmosféru filmu tak hutnou a přeměnu muže v démona tak děsivě reálnou, že jsem si tu hvězdičku navíc nemohl odpustit. ()

raru

Bol by to zaujímavý film,keby...No, v prvom rade to balansuje medzi hororom a drámou,čo v konečnom dôsledku pôsobí ako keby sa režisér nevedel rozhodnúť a natočil to polovičato.Technicky to bolo nič moc a na koniec som čakal s pohľadom na hodinky. Takže u mňa hlboký podpriemer. ()

Richie4422

Úprimne ma Clown mierne sklamal, príliš veľa hluchých miest a absurdných nelogickostí, hlavne ku koncu filmu. Je to škoda, lebo nápad démonickej klaunovskej kliatby skrz oblek je absolútne skvelý. ()

Skylwalker42

Ano.. zde jsem nalezl pravý důvod proč nechci mít děti. Jednou bych je mohl sežrat a kdo by o to stál, že? Že současní tvůrci vůbec nemumí točit horory, to víme, Maxilmálně se zmůžou na efektní lekačky se zlověstně gradující hudbou alá např. skladatel Beltrami. Tento horůrek je tak trochu vyjímka - měl veliký potenciál. Stačilo jen lepšího režiséra a lepšího scénaristu a měli bychom jeden dobrý novodobý horor. Bohužel potenciál byl využit tak do poloviny, Světlá místa tu ovšem jsou, to zde právě děla onu vyjímku - syrovost a požírání dětí (kde jinde by jste papání milovaných ratolestí hledali?). Finální podoba démonického klauna také není špatná a nahání hrůzu. Tento snímek rozhodně stojí za jedno zhlédnutí. ()

marttul

Parádní potenciál. Zajímavá mytologie. Herecké výkony dost naprd/nebo mi ti lidé byli prostě nesympatičtí (?). Místy k pousmání, ačkoliv to (nejspíš) nebyl záměr. Líbil se mi námět, řekla bych-přetočit, ale...Pennywise je prostě Pennywise. Tak či tak. :) ()

Holly_Molly

Parádní rodinej film na motivy Skandinávských pohádek pro jakoukoliv generaci, kde rozhodně nepřijde k úhoně žádný zvíře ni děcko, vnitřnosti, čelisti ani nosy nelítají vzduchem a Klojn neni jeden z nejvíc děsivejch klaunů ever! <3:-) ()

Miroslav.Zac

Zajímavý námět, přeměna jako v Mouše, brutální masakr dětí! Čekal jsem béčkovou nudu, ale film je jen o stupeň horší než To. Rád bych viděl souboj Pennywise a klauna z tohoto filmu! ()

Frenk

I když příběhově film ničím nepřekvapil a byl řekněme předvídatelný, neubralo mu to na zábavnosti. Celý námět se mi zalíbil a na 100% neurazí ani kdejakého odpůrce otravných dětí. Určitá drzost (právě kvůli dětským obětem)povznáší tento skromný krvák o kousek víš. Proměna člověka na pedofilní bestii zafungovala a musím podotknout, že ke konci byl ďáblův výtvor s červeným nosem opravdu děsivý. Nicméně je škoda, že jsme hladového klauna na obrazovce viděli papat tak málo. ()

Jansuper

No kdo tohleto mohl vymyslet, opravdu šílený nápad s tím kostýmem toho klauna, to by mě ani ve snu nenapadlo, skutečně dobrý svižný děj, postavy docela dobrý, napětí i pár lekaček,  příběh dobrej, konec opět patrně otevřen, ()

DeRoyce

Pro mě veliké překvapení. Ano, zpracování filmu má své mouchy, jak je v mnoha příspěvcích napsáno. Mně dostal hlavně námět a děj filmu, podtržený vážností, a to jediné hodlám hodnotit. Jistě by z toho šlo vytřískat víc, vybrousit ze snímku diamant, protože předpoklady by byly. Dávám 80% ()

Audrina

Pan realitní makléř Kent se toho dne stal klaunem...a nedobře udělal... Good,good,good,po dlouhé době horror,kdy tleskám a téměř řičím nadšením.Sympatická ústřední postava/bylo mi hoOPRAVDU líto a to je pocit,který jsem u filmu už dloooouho neměla/,děj svižný a zajímavý.a hlavně,uplně nový námět,trochu jako z Akt X,ale neotřelý a ufff zajímavý.Doporučuji:-) ()