Pohádkář

Storyteller

Drama / Romantický

Česko, 2014, 90 min

• Pragrik

Snímek nesplnil moje očekávání. I přes skvělé herecké obsazení Geislerová, Macháček, Hádek a stále sexy Herzigová, mi přišly navzájem propojené vztahy včetně vyšetřovatele s hlavní postavou, příliš nudné a nezáživné. A mé hodnocení nespravilo ani pár "erotických" scén.(15.11.2014)

Macháček v roli spíše dramatické, která mu moc nesvědčila. Každý je od něj zvyklý na humor, kterého zde bylo pomálu. Čili o komedii nemůže být vůbec řeč a pokud bychom to brali čistě jako drama (de-facto krimi drama), tak také slabota. 57%(25.4.2015)

• Fr

„ŽIL JSTE NĚKDY SE DVĚMA ŽENSKEJMA NAJEDNOU? TAK NEVÍTE, CO JE NEBEZPEČNÝ…“ /// Kdyby film dokázal splnit to, co slibuje obsah, byl by to tyjátr jako prase. (pro mě vole. Psychologie postav, tajemná pátračka, vášeň… navíc by mohli nastavit zrcadlo…) Bohužel je tady „jen“ hudba, jak z nejtajemnějšího thrilleru na světě (trochu profláklá, ale no a co! Kdyby s ní držel tempo děj…), mrtvola, rozbitý vztahy a otázky pokládající detektiv, navíc taky s rozflákaným vztahem. Vobčas prší (že by nějakej „noir“ pokus? Asi ne, to já jen tak, z nudy.) a Macháček pendlující mezi dvěma (třema) ženskejma (vobčas) vypráví (debilní) pohádky. A taky veršuje. Hlavně nečekejte krimi! Jde vo lidi, co potřebujou lidi, aby jim bylo dobře. A když je maj, tak hledaj jiný lidi, nebo si jich nevážej… (Asi) holčičí vztahovka. Já totiž recept na štěstí hledám jinde (ty krávo, dyť seš strašně starej!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju s Máňou, šukám Týnu, ale Jířu, tu fakt miluju! 2.) Můj sexy idol je Jirka Macháček. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.3.2015)

• Firebug

Co tohle sakra bylo? Pohádkář těží ze zvyku českých diváků chodit do kina na tuzemské filmy vidět profláklé ksichty. Příběhově by to obstálo snad jen jako 30-40ti minutová báchorka. protože ač je námět a vyústění celkem ucházející, nechává příliš potencionálně zajímavých věcí na fantazii a před diváka předkládá jen strašlivě unylý a rozbředlý vztah milostného trojúhelníku. Vrcholem vtipu (občas zmiňovaného v komentářích) jsou hlášky typu: "Stojí mi, jako Petřínská rozhledna." Po půl hodině jsem se koukal na hodinky a to jediné, co mě dokázalo vytrhnou z ospalé nálady byly mizerné výkony některých (ne)herců, papírem šustící repliky nějakých postav a počítáni, kolik pruduct placementu se tam podařilo narvat. Sponzorem pořadu je Renault, Nokia, Microsoft, Seznam, Stream, Novinky.cz a hlavně MASTERCARD, který se podařilo nacpat i do traileru! V něm je jen tak mimochodem 2x ten samý záběr na obnažený zadek Herzigové, ale ve filmu je i ona erotika (PG-13 pochopitelně) tak strašně nezáživná a nudná jako je zbytek snímku. NIKOMU NEDOPORUČUJI(14.11.2014)

• movieband

V první polovině se to ještě vcelku slušně drží a dá se orientovat v příběhu. Pak se to celé začne zamotávat. Macháček střídá Herzigovou a Geislerovou, Hádek chodí odnikud nikam a to všechno, jen k tomu, aby se divák v závěru dozvěděl, že se vlastně vůbec nic nevyřešilo. Mrtvola ve vodě je pasé, Macháčkova zadluženost je najednou v tahu a všechno je jak má být? Kdyby bylo alespoň něco, co by mě upoutalo víc, než jen linie s Hádkem, tak bych tomu dal druhou šanci a film trochu víc prozkoumal, ale napodruhé už by mi to přišlo jako promarněných 90 minut. Začátek fajn, střed šílený maglajz a závěr z jedné části relativně uspokojivý. Co se filmu ještě musí nechat je herecké obsazení. Sic to bylo ze stránky scénáře dost chaotické a člověk už pak nevěděl, co je vykládání minulosti a co se děje v přítomnosti, tak zahrané to bylo celé dost věrohodně a solidně. Macháček roli ztroskotance zvládl, jak nejlíp uměl a Hádek, je drsňák každým coulem. Pohádkáře jsem dal jen kvůli Mamonu s Hádkem. Chtěl jsem se sám nějak přesvědčit, o neúspěchu Pohádkáře a úspěchu Mamonu. Takže sem se seriálem. Pohádkář - 46%(23.1.2016)