Pohádkář

Storyteller

Drama / Romantický

Česko, 2014, 90 min

• Hennes

Stále čekám na český trhák, který stále nepřichází. Zde vsadili autoři na osvědčené herce, které doplnili, jak vw filmu zaznělo použítým, ale stále živým tělem Herzigové. Spojit několik žánrů bývá obtížné, což se tady bohužel naplno projevilo. Na erotický film to je málo, drama to už není vůbec, romantika je vyhnána erotikou a kriminálka tudy jen lehce proběhla. Alespoň to vypadalo na možnost mysteriózní zápletky ve vztahu vyšetřovatele a hlavního hrdiny, ale i tady to vyšumělo zcela pryč podezřelým závěrem, škoda.(7.11.2014)

• Radiq

Podle názvu to vypadá na pohádku, podle složení herců na komedii od Hřebejka, podle žánru na drama a ve skutečnosti to má být kriminální film, ale spíš dostaneme takovou piču z hoven - jak když se přežerete všeho možnýho a vlítnete na sex. Jestli to nebude tím, že scénář je na motivy knihy od Barbody Nesvatbové, o které mám tak nějak zafixovany, že je to kráva. Nějak mi unikl význam policejní postavy, která má rodinné problémy, ale jinak v příběhu působí jenom jako vypravěč. Žádnej jinej vliv na děj nemá, i když se tam objevuje docela hodně. Hlavní troj až čtyřúhelník je sice jakž takž zajímavej, ale neni to dobry, neni to dobry. Obzvlášť Eva Herzigová je totální poleno a když promluví, většinou mě to nasere, protože mluví tak nějak divně. Obecně se dá říct, že ženské postavy jsou krávy a Macháček vychcanej chlap, kterýmu ale všechno tak nějak prochází (jeho kamoši aka asi vymahači dluhů tam jsou tam asi taky jenom proto, aby se jim člověk zasmál, jak jsou strašně zahraní a zbyteční). Prostě děj se časem postupně rozsypává a stává se nedomyšleným. Prostě tady jde hlavně o sex, vztah s mužem dvou tváří a o tom, jak si s tím ten filuta poradil. Docela nuda, průměr, nuda. Potěšila účast mýho oblíbence Xaviera Baumaxy a jeho No trabajar! A ten jeden z kámošů-vymahačů, což byl asi Em Rudenko???(22.6.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Bi- a více-gamie je výzva pro každého sympaťáka, který umí profesionálně věšet bulíky na nos a ještě se přitom nechat živit svými ženami. Já to neumím a ani nechci umět, ale přesto mi byl pohodový svět Kamila, Máry i Jirky Macháčka hrozně přitažlivý. Tím bohužel chválení končí, protože vše ostatní mne dokázalo nudit tak, jak bych to od tajemné kriminálky či bývalé supermodelky rozhodně nečekal.(6.5.2015)

• Enšpígl

I kdyby všichni obyvatele pavilonu slonů měli střevní potíže, pořad by z to byla menší sračka než je tenhle film. To si radši příště budu hladit koule kopřivou než čumět znovu na Pohádkáře.(26.3.2015)

Hodně zvláštní snímek. Geislerka a Herzigová jsou obě krásné ženy a převedly výborné výkony. Macháček je klasicky vtělený do role sukničkáře, která mi k němu prostě nesedí a nikdy sedět nebude, jelikož nemá žádné charisma. Příběh je výborný, stejně jako zápletka. Trochu mě mrzí ten konec.(25.3.2015)