Stroj

• Česko Umělá inteligence (více)

Dva vědci vytvářejí umělou inteligenci pro britskou armádu. Děj se odehrává v budoucnosti na podzemní základně Spojeného království, pár týdnů předtím, než tchajwanské město Taipei připadne Číňanům. Britové potřebují vojáky, kteří mluví plynně čínským dialektem a současně nemilosrdné zabijáky. Ministerstvo obrany zaměstná vědce, kteří vyrábějí kybernetický implantát, umožňující vojákům s poškozeným mozkem znovu získat ztracené mozkové funkce. Jeden z nich tajně doufá, že vyvine technologii, která pomůže jeho nemocné dceři. Když vědkyně Ava předvede své poslední úspěchy v této oblasti, začnou oba vědci spolupracovat Překročí svůj cíl a vytvoří dokonalou umělou inteligenci uvědomující si sama sebe. (JOJ Cinema)

goldvise

Velmi kvalitní film. Velmi lidský. Mimo jiné úžasná atmosféra, připomínající až nápadně Blade Runner. Koneckonců je to tématicky prakticky stejné. ()

jarkametelka

Je to snimek alternativni,ktery nema za ukol lamat rekordy v utrzeni penez.Jeho ukol je zcela jiny.Je to komorni snimek,ma HBO kvalitu,takze neco mezi TV a malopoctovym kinem...Vse spociva v atmosfere,ktera je velmi slusna.Tvurci se soustredili udelat neco ve stylu Blade Runera,nejvetsi podobou je hudba,nebot synthy z 80 let navodi dokonale atmosferu a ja si sci-fi bez synthu z 80 let nedokazu predstavit.Synthy proto podle me patri do sci-fi!Film neni urcen masovemu publiku,ale tem,kteri vyhledavaji filmy,ktere jsou takzv. OUT a jsou urceny vice na filmove festivaly...Ti,kteri ocekavaji dynamicke krvave akce ve stylu Terminatora.ktery hlaskuje suche hlasky,budou vylozene zklamani,i kdyz krev je ve snimku taky obsazena...ale ti,kteri tyto americke vychytavky nenavidi,budou jasat radosti.I kdyz namet a dej neni nijak buhvijak skvely,sam jsem neprisel na to,proc padouch nechal zabit tu hezkou slecnu(?),ze ktery se stal Stroj a neni originalni,a neni ani depresivni konec,tak kvuli atmosfere,kterou podmazava hypnoticka hudba, to urcite stoji za to zhlednout. ()

Tomrou

Celkově slabé a utahané sci-fi, na které se dá jednou podívat, když v televizi nic jiného není. Minimalistický film je, originální už ne. Lotz to sluší víc v seriálu Arrow, na celovečerní film se tato tuctová herečka moc nehodí. Proto dávám podprůměr. [49%] ()

monika_cz

Téma nebylo špatný, ale špatně podaný. Hlavní hrdina Vincent se stále drží své tužby uzdravit dceru a stoje jsou inteligentní. Nejedná se o složitá témata, ale i ta se dají dobře podat. Nudila jsem se, i když se ve filmu pokoušeli o akci i napjatou atmosféru. Podle začátku jsem od toho čekala víc. ()

Digi_cz

Andílek s vědomím a pocity uvězněný ve "stroji". Možný potenciál to mělo, ale k ničemu to nebylo. Vizuální stránka dobrá. Snad se povede daleko slibnější snímek Ex Machina. ()

goodridge

Trochu pomalší rozbeh. Ale dejovo je to celkom dobre zvládnuté, len kým to začne naberať na obrátkach zatiaľ to dosť nudí. Záverečná hudba mi pripomína Blade Runnera trošku. Koniec bol dobrý len naňho bolo dosť utrpenie čakať. ()

NSnake

Příjemná podívaná, filozoficky nic nového, ale ani neurazí. Grafiky by někdo měl naučit zacházet s Fluid Dynamics. ()

vw.cobra odpad!

Velmi nudné cosi, co si hraje na sci-fi thriller. Přijde mi to jako velmi špatně zfilmovaná povídka od Isaaca Asimova a to jsem fanoušek sci-fi. Nuda, spousta moralizování o rozdílu člověka a stroje, další nuda a ani pár akčních minut na konci to nezachrání. ()

stuj

Spíš jako televizní film. Jde tedy především o myšlenku a né o efekty a akci. Ale i když to bylo všechno takové průměrné, já to docela zhltl. Tohle téma ve sci-fi mám totiž rád. ()

isterion

Ako odlíšiť človeka od stroja, čo je vytvorený na jeho podobu? Môže byť stroj ľudskejší ako samotný človek? Čo robí človeka človekom? Filozofický podtón v tomto ponurom filme asi nesadne každému. V každom prípade je to zaujímavý príbeh. ()

SNCIS

"Jak odlišit člověka od stroje, což je vytvořen na jeho podobu? Může být stroj lidštější než samotný člověk? Co dělá člověka člověkem?" - 50%. ()

ceduard

Krása. Mix třeskutého, desítky let starého béčka, a něčeho navíc. Film vůbec nikam nespěchá, takže chápu, že někoho i nudí, ale naštěstí jsou pořád i lidé, kteří se rádi zastaví a zamyslí. A v neposlední řadě jde o nejlepší výkon hezouna Stephense od Velkého Gatsbyho. ()