Stroj

• Česko Umělá inteligence (více)

Dva vědci vytvářejí umělou inteligenci pro britskou armádu. Děj se odehrává v budoucnosti na podzemní základně Spojeného království, pár týdnů předtím, než tchajwanské město Taipei připadne Číňanům. Britové potřebují vojáky, kteří mluví plynně čínským dialektem a současně nemilosrdné zabijáky. Ministerstvo obrany zaměstná vědce, kteří vyrábějí kybernetický implantát, umožňující vojákům s poškozeným mozkem znovu získat ztracené mozkové funkce. Jeden z nich tajně doufá, že vyvine technologii, která pomůže jeho nemocné dceři. Když vědkyně Ava předvede své poslední úspěchy v této oblasti, začnou oba vědci spolupracovat Překročí svůj cíl a vytvoří dokonalou umělou inteligenci uvědomující si sama sebe. (JOJ Cinema)

viviak

To že je to nizkorozpočtak by nemalo az tak hrat rolu pri obhajovani toho, ze tento film sa jednoducho nepodaril. Opat jedna hviezda snad len kvoli caity lotz. Ten old sxool nadych filmu vobec neprospel, milion nelogickych chyb, a co viac hudba ako z roku jedna dva(keby chcem take nieco pocuvat, si to pustim na utube, god!)...a to som sa na tento film celkom tesil. ()

RedRose

základní myšlenka tisíc-krát omletá, což by asi nevadilo a vizuálně to bylo zvládnuté slušně (až na nesympatickou Caity Lotz), ale jinak to byla fakt příšerná nuda... velká škoda... 28% ()

DavidWebb

Už viackrát som mal možnosť vidieť nízkorozpočtový film (v rozličných žánroch), z ktorého režisér dokázal vyžmýkať pomaly "áčkovú" pecku. Túto geniálnu schopnosť však Caradog W. James nanešťastie nemá. Z tohto minimalistického sífička totiž lacnota srší všetkými smermi - čo by ale nemuselo byť nevyhnutne jeho náhrobným kameňom. Vlastne, ak by ste mali niekomu povedať obsah v jednej alebo dvoch vetách, tak sa nejedná o zlý nápad/premisu. Ale ako som tu už v niektorom komentári čítal, tento flik je veľmi nezaujímavo vyrozprávaný/zrežírovaný. Stále som od toho odskakoval na net, do kuchyne a neviem kde všade, pretože ma to nedokázalo chytiť ani niečím zaujať. Neopozerané tváre? Súhlasím. Herecké výkony? Len priemer. Hudba? Ani dobrá ani zlá. Scenár? Aj by ušiel ale zasa... barličky. Stroje medzi sebou rozprávajú akousi hatlaninou a divák, ani režisér, ani scenárista, ani nikto nevie o čom do tyče. Načo, že? Ééj, skôr 2 ako 3 ale možno sa neskôr tohto nápadu chytí a prerobí to na niečo lepšie niekto iný. Tak za 3 nech nechlascem. ()

Lavinia

Slušný námět, koktavě odvyprávěn, skvělé efekty, ale zatraceně se jimi šetří. Bohužel se čisté robotické ohrožení střídá s citovkou - takže vědec se dá do služeb armády, aby vyvinul vojenského robota-zabijáka, ale experimentuje na veteránech s těžkými zraněními, odměnou mu bude vyléčení jeho dcery s nějakou neurochorobou, možná, když se mu podaří ji snad proměnit na robota, asistentky mu mřou jak mouchy, nejnovější objev mu taky dlouho nevydrží, vyrobí si z ní robotku ... zmateně se to vine dál ve stejném duchu, najednou je tu zlotřilý snad generál nebo co, střídá se akce s romantikou a logika už dávno emigrovala do nepřátelské Číny. Ani se jí nedivím. Nejrušivější na celém filmu jsou oni veteráni-kyborgové, kteří často hovoří "jazykem budoucnosti", což je takové bzzzum bzzzum bez titulků. Těžko říci, co sdělují a komu, rozhodně nic divákovi. A protože každý film stojí a padá divákem, tento bohužel padá. ()

gicous

Postupně začne selhávat příběh, který se stává více a více upracovaný, nucený a neuhlazený. Jednotlivé příběhové segmenty na sebe nenavazují a fungují spíše odděleně, než-li v rámci celku. Největší šok mi způsobil, a to doslova, akční závěr, který tady asi přivandroval nedopatřením z nějakého předtočeného desátého dílu Univerzalního vojáka. Že by střihač a režisér slepili ve střižně dva různé filmy a nevšimli si toho? Teď už je pozdě někomu spílat, zbývá než-li litovat možného potenciálu, jež v sobě tento nízkorozpočtový film měl. Škoda ústředního hereckého dua. Škoda netradiční ale výborné hudby. A škoda pěkného vizuálu, který musím ocenit o to více, že tvůrci zjevně pracovali s omezeným rozpočtem. Kdyby se jednalo o čistě akční film od samého začátku, neměl bych proti filmu víceméně, co říct. Ale vzhledem k ladění celého sci-fi do temných a dramatických tónů (v první polovině) a naopak kvůli thrillerovým a akčním zkratkám v závěru, se jedná o dost rozporuplný sci-fi počin. 5/10 ()

64B

Film jako celek špatný není. Horší je, když se rozkouskuje na postavy ve filmu. Ty tvoří lidé, kteří mají tupé dialogy. Které odříkávají jako básničku, z paměti a bez lidských emocí (omlouvá se Caity, která mluví prostě jako stroj). Bohužel, film toho víc nenabídne. Snad jedině nahou Caity, která..mm... :) ()

dalibor.durcak

Zajímavé dílo. Na povrchu tak umělé, přesto jsou motivy vědce tuze lidské. Díval jsem se a pořád se snažil najít to, co mne na filmu zaujme...Je fakt, že je chvílemi vyprávění pozvolnější, pomalejší...(nudné?) Ale pomalu vypráví to, co vyprávět chce a pomalu graduje až k akčnímu závěru. 55-60%. Plus přidávám za Caity Lotz (Black Cannary z Arrow), která ač tuze nesympatická, zahrála velmi dobře a taky za syntetickou hudbu. Ta hudba se tam prostě výborně hodila...A navíc je to sci-fi a skvělé téma umělé inteligence. ()

Facerr

Díky syntetizátorový muzice alá 80. léta jsem měl pocit, že na mě za chvíli vybafnou návštěvníci a ozve se Centrální Mozek Lidstva:). Jinak bych film zkrátil tak na půlku a do tý druhý přidal nějakou akci. Takhle The machine vypadaj tak nějak polovičatě, což je škoda, protože myšlenka je docela dobrá. Takovej to moh bejt hezkej film (kolikrát jsem si tohle už řek:). ()

Honzulik

Stroj (Machine, The) - tak tento film Caradoga W. Jamese určitě stojí za to vidět. Speciální efekty, jsou ve filmu doslova ohromující a jsou využity velice chytrým způsobem, který přidá do atmosféry správné napěti. Film Stroj je vůbec zajímavé sci-fi, které se zaměřuje spíše na charakter a náladu diváka, než honosné zbraně a akční scény. Trocha podoby s Blade Runner se určitě nedá přehlídnout. Film má dobrý scénář s nečekanými dějovými obrátkama, bez zbytečného dialogu a já se celkem bavil. ()

a0001 odpad!

Nepozeratelné. Kombinácia dialógov, scén, deju, hereckých výkonov, hudby vytvorilo stupiditu aká nemá konkurenciu, žial nejedná sa o kompliment. Jeden z najdebilnejších filmov aký som kedy videl. Namiesto "mašíny" mohli použiť rovno nafukovaciu Anču a do úst jej dať hovoriaceho papagája. Som zhnusený, univerzálna Anča a jej zdepkovaný dr.House s aplikovanou lobotómiou vo filme nápadne pripomínajucom demenciu. ()

Cannonball

Povrchný príbeh a povrchne spracované postavy spôsobia úplne hlúpo. Po 30 min si každý musí uvedomiť aká to je beznádejná sračka, takže zvyšná hodina vyznie ako tri plné utrpenia. ()

xzajox

Prvá vec, ktorá mi vadila vlastne počas celých 90 minút, bola pochmúrna, smutná, depresívna atmosféra. Akoby celý svet bol chorý za hranicou uzdravenia. Človek už nemal istotu, kedy kto umrie (čo ani tak nie je na škodu). Veľmi dobre tu pôsobila hudba, ktorá zvýraznila kľúčové momenty a urobila z nich tak trochu ostrovčeky nádeje (vedecký objav, výroba finálneho prototypu...). Až prvých 30 minút som nerozumel, o čo tu ide, snažil som sa len užívať si sci-fi prvky a pochopiť. Našťastie sa mi to podarilo. Moje hodnotenie pozitívne ovplyvnila aj problematika robotiky a androidov, ktorú mám rád. C.Lotzová svoju rolu "mašiny" podľa mňa zahrala veľmi dobre. Veľký plus je, že sa tu na nič nehrajú (žiadne 3 základné pravidlá robota). Rozoberajú ošúchanú tému emócií umelej inteligencie. Bohužiaľ, nič sa tu nesnažia vysvetliť, len to mysterizujú a hotovo. Veľmi zaujímavé je, že snaha "kladného" hrdinu sa mi nezdala ako naozaj správna (aj keď záporák mal plán ešte horší). Tým pádom som ani žiadny happy end necítil. Predstava inteligentných strojov, ktoré by behali po svete nie je pre ľudstvo veľmi pozitívna. Ak to bol zámer tvorcov, tak sa vydaril. Napriek všetkým nedostatkom je to celkom kvalitný počin. Aspoň 3* si zaslúži. Odo mňa však má 4* - 70% ()

Kennedy_R

Slabé, utopený nápad, nezáživné prostředí i efekty a špatné herecké výkony. Jako sci-fi nápad na jedno zkouknutí, ale s přemáháním. Lepší jedna hvězda. Jsou i horší filmy, ale proč se dívat na horší nebo slabé. ()

PamelaJJK

Nakonec se z toho vyklubala průměrná akční sci-fi. Ale prvních 30 minut (když člověk vezme v potaz titulky, tak více než třetina filmu) je to zívačka nejhrubšího zrna a měl jsem hodně blízko k tomu zmáčknout tlačítko "stop" na ovladači a dát odpad. Herci nezajímaví, hudba taktéž. Chtělo by to asi několikanásobně vyšší rozpočet a pak by z toho pod vedením zkušenějšího režiséra mohl být fajn trhák. Takhle je to jen šeď a chvílemi nuda. Téma je ale zajímavé a zasloužilo by si lepší zpracování. Takže bych to viděl na dvě a půl hvězdičky, ty zaokrouhlím na tři, ale víc ani omylem. Možná i to je moc... ()

Virusman666

Toto téma je už příliš ohrané na to, aby z něj vznilk dobrý film z Hollywooduu, natož pak z Anglie... I když zas až tak špatně to nedopadlo, ten stroj se mi docela líbil.... ()