Stroj

• Česko Umělá inteligence (více)

Dva vědci vytvářejí umělou inteligenci pro britskou armádu. Děj se odehrává v budoucnosti na podzemní základně Spojeného království, pár týdnů předtím, než tchajwanské město Taipei připadne Číňanům. Britové potřebují vojáky, kteří mluví plynně čínským dialektem a současně nemilosrdné zabijáky. Ministerstvo obrany zaměstná vědce, kteří vyrábějí kybernetický implantát, umožňující vojákům s poškozeným mozkem znovu získat ztracené mozkové funkce. Jeden z nich tajně doufá, že vyvine technologii, která pomůže jeho nemocné dceři. Když vědkyně Ava předvede své poslední úspěchy v této oblasti, začnou oba vědci spolupracovat Překročí svůj cíl a vytvoří dokonalou umělou inteligenci uvědomující si sama sebe. (JOJ Cinema)

kedl

Stejně jako u Robocopa, nebo Transcendence, si zde člověk klade spousty otázek, co nám vůbec může technologická budoucnost nabídnout? To je jednoduché, jsem v prdeli! ()

Disease

OK, je vidět, že budget nebyl kdovíjaký, ale možná je to v tomhle případě fakt plus. Nic pro stylové vyhraněnce, tady je intelektuálno/romantika/akce v rovnováze. Pro mě příjemné překvapení. ()

Rufete

"I didn't know it was a man; I didn't know man and clown were the same. I'm sorry, can you fix him?" Komentář může obsahovat spoilery. No, upřímně; na tak malý rozpočet, který byl chvílemi hodně cítit, se mi tohle lehké sci-fi docela dost líbilo. Kratší stopáž byla v pořádku, nic se neprotahovalo, prostě se jelo. Někdy je prostě lepší vykašlat se na efekty a pustit se radši naplno do příběhu. Nalákalo mě obsazení Caity Lotz, kterou jsem chtěl vidět i někde jinde, než v seriálu Arrow. A nezklamala, jako android (nebo co to bylo) se mi líbila, tahle holka by měla dostávat více rolí! S ostatními herci jsem problém neměl a kupodivu ani s příběhem ne. Všechno letělo svižně a k pěknému konci. Mezi mé nejoblíbenější momenty patří rozhovory, ve kterých se Ava snaží porozumět lidem, také její "operace" a vzepření ostatních vězňů. Tenhle film doporučuji, nenechte se odradit nepříznivými komentáři. ()

M1k9

Solidní nízkorozpočtový nápad, který i přes amatérské sekvence dokázal z daného námětu vymáčknout většinu emocí. Pokud se člověk přiměje dívat se na tento experiment jinak, má reálnou šanci konkurovat ne o moc myšlenkově vzdáleným A filmům z kin. I tak mu spousta věcí chybí a je celkem jednoduchý potažmo hloupý. 4/10 ()

arcticsky

Utěšená podívaná pro oko, méně již pro uši. Doprovodná hudba byla jako z raných osmdesátek - docela mi to vadilo. Příběh nic moc, ale v hlavních rolích schopní herci. ()

kartacek

Tento film je o citu. A právem jde o science-fiction. Vždyť cit je dnes mnohým natolik vzdálený, že je pro ně čímsi nedosažitelným - čímsi z kategorie science-fiction. A stroje? Ti po něm můžou toužit a nad ním žasnout mnohem víc než lidé, jak předvedla Caity Lotz coby robotický voják. Jak říkám, tenhle film je o citu. ()

warrenur

Prijemne prekvapenie. Vdaka volbe hudby v soundtracku k tomuto filmu som mal, zvlast v prvej tretine filmu, neustale pocit, ze pozeram Blade Runnera. Tiez by ma zaujimalo nakolko bol vynikujici Ex Machina inspirovany tymto kuskom. Su tam totiz velmi podobne znaky. Predstavitelka A.I., Caity Lotz sa role myslim zhostila celkom uveritelne a tiez ma moc nerusila. Niektore casti filmu posobie sice moc strojene, ci lacno, avsak ako celok sa mi v prevedeni a napadoch film celkom pacil. ()

Hpatrik

Nízkorozpočtová sci-fi, která dokáže zaujmout dobrými vizuálními nápady, postrádá ale jakýkoliv náboj, nudí a je prakticky o ničem. ()

Rockerman

Zase další důkaz, že lze udělat zajímavý film, aniž by k tomu byly třeba milióny dolarů. Řeší se tu takové základní sci-fi "problém". Když budeme stále zdokonalovat stroje nebo počítače, budou tyto schopny se samy vyvíjet a překonat i nás? Je to taková kombinace romantiky a politického sci-fi trilleru, která mě dost bavila a tak hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Harry_

Tohle není vůbec špatné. 10 let před boomem AI zatím v podobě aplikací a jazykových modelů typu ChatGPT. Co bude za dalších 10 let? Sci-fi se může stát realitou. Hodnotícím tady chybí životní zkušenosti, kterými by docenili palčivé otázky, které film předkládá lidstvu i jedinci, v tomto případě rodiči. Na mě trochu moc temné, ale taková budoucnost klidně může být. ()

mak.

Pocta klasikám nebo vykrádačka? Těžko říct. Spíš pocta. Ale nedokonalá. Upřímně mi vadila "parodie" Vangelisova OST Blade Runnera. Ztráta času to není, ale zjevení také ne. ()

Xeno.morpH

Transhumanistická vize nedaleké budoucnosti. Britové opět nezklamali, oldschoolové Sci-Fi s hutnou atmosférou a podmanivou zvukovou kulisou. Výborná je zvláště Caity Lotz, která svou roli roli robota zvládla tak excelentě, že by se od ní i starej Terminátor mohl učit :) Vůbec roboti i implantovaní jsou velmi dobře vymyšleni, i s jejich efekty, podivnou řečí a chováním - toto je spolu s Caity Lotz největší deviza filmu. ()

Eventyrer

Skvelý sci-fi film! Dokonca ma dostal omnoho viac ako Elysium či Oblivion. Absencia akcie znižuje moje ohodnotenie. Nezabilo by ma pozerať sa na to o pol hodinu dlhšie. Pol hodina by mohla filmu značne pomôcť. Skvelá sci-fi face zrodu mašiny mi, utkvie v pamäti snáď naveky a žiadny iný film nebude pre mňa dostatočnou lahôdkou filmového kyber sveta. ()