Velká oříšková loupež

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

• MikO_NR_1909

Animačne pestrá podpásovka samoúčelného marketingu. Neustále skákanie, dynamické kecy o ničom, sebaparodické knockout hlášky. Čiže aj z humorného hľadiska ide o slabučkú nežiadúcu "zábavu", pri ktorých "fórikoch" poväčšine len prehodíte očami.(9.4.2014)

Průměrně vtipný a příběhově spíše podprůměrný animák. Pár zvířecích postaviček mi připadalo dostatečně legračních i zajímavě napsaných (třeba krysí kamarád), jiné mi lezly na nervy (třeba mýval). Asi jsem do značné míry ovlivněn i tím, že jsem neviděl Za plotem, které Velká oříšková loupež údajně hodně vykrádá. Pak bych možná hodnotil hůře. Takhle slabší tři hvězdy.(5.6.2014)

• Flynn

Když koukáte na animák a nejste si ani za Boha schopni vybrat jedinou sympatickou postavu, tak je asi něco špatně..... Nebavilo mě to na to koukat a vlastně už ani nevím, jestli jsem to do závěrečných titulků vytrpěl....to se mi u animáků moc často nestává(3.12.2014)

• ABLABLABLA

"Šéfe, olíznu tě... no tak." asi nejvtipnější hláška z filmu, což je hodně smutné. Pro malé děti dobré, ale pro ty nad 10 let už to bude nehorázně podprůměná pytlovina. Odkdy se z oříšků dělá poprcorn? Asi jsem něco zaspala. Byla zde řada narážek na spousty věcí jako ztracené město Ořechádo atd... to je vždy fajn, ale i tak to bylo slabé. Nejvíc mě pobavila asi scéna, kdy uvidí obchod s oříšky a začnou tančit na gangham style ovšem stylem připomínajícím Matta ve světě....(25.8.2014)

První polovina filmu velice pěkná, koukatelná a moje drcera v kině se na to dívala se zájmem a otevřenou pusou. Občas i vtipné. Druhá půlka byla však zbytečně natáhnutná, aby splnili povinnou hodinu a půl. Bohužel to začalo být díky tomu nudnější a člověk začal ztrácet pozornost. Jinak ale hezký příběh a perfektní grafika. 3*(15.3.2014)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)