Velká oříšková loupež

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

• Flynn

Když koukáte na animák a nejste si ani za Boha schopni vybrat jedinou sympatickou postavu, tak je asi něco špatně..... Nebavilo mě to na to koukat a vlastně už ani nevím, jestli jsem to do závěrečných titulků vytrpěl....to se mi u animáků moc často nestává(3.12.2014)

Celkom nechápem to nízke hodnotenie. Snímok má príjemný a dobre pozerateľný dej, nechýba ani trocha humoru, napätie a akcia. Navyše všetko je zabalené do peknej animovanej vizualizácie. Ku koncu mu síce trocha dochádza dych, ale moje baby sa aj tak dobre zabavili, pýtajú si repete a to je pre mňa, čo sa týka hodnotenia, tá najlepšia vizitka pre akúkoľvek rozprávku. 70/100(27.6.2014)

• kingik

U nás máme "Velkou sýrovou loupež", za oceánem se oblažují "Velkou oříškovou loupeží". Co mají tyhle dvě kreslené grotesky společného? Zdánlivě nic a přece jsem měl podezření, že se tvůrci českým výtvorem inspirovali. Ať je to, jak chce, výsledek nepotěší svojí uřvaností, a mimořádně imbecilní story, ani děti a už vůbec ne jejich rodiče. Vrcholem je, že film byl poslán do kin, ačkoliv v nich neměl co pohledávat. Je z technického hlediska neskutečně odbytý a doprovází ho mizerná animace. Zarážející je disproporce mezi zvířátky i jejich nesmyslné společné soužití v městském parku. Na jednom plácku koexistují svišti, krtek, parta veverek, "papoušek" (přiznám se, že jsem toho barevného opeřence, nebyl schopen identifikovat) a mýval, co je vede. No, ty pičo, to už i na mě bylo moc!!! Všechny trápí společný problém. Do zimy obstarat dostatečnou zásobu potravy. Ovšem, kde tvůrci brali jistotu, že krtek se bude ládovat buráky, to fakt nevím. Samozřejmě, že film byl doslova protkaný skrz naskrz stupiditou. Fajn, beru, je to animák pro děti, ale rozhodně není nutné z malých dětí dělat hlupáky. Tenhle v úsilí být obří píčovinou nepolevil ani na jedinou minutu, a to je co říct, neboť jsem se s takovou vehemencí proklamované debility za svoji letitou kariéru recenzenta doposud v kresleném kinofilmu nesetkal! Naprosto nevěřícně jsem zíral na film a jeho slaboduché postupy. Ve filmu není jediná sympatická postava. Ústřední veveřák Bručoun je podaný dost nesympaticky a nelze mu fandit. Celou dobu se chová sobecky a nadřazeně, když hned v úvodu si chce lup buráků nechat jen pro sebe. Za to je vyhnán z komunity do nejistoty velkoměsta. Zde se mu naskytne možnost být zásoben buráky na celý veveří život, když parta lupičů chystá loupež století v podobě vykradení banky. Jejich geniální plán spočívá v tom, že pytle plné buráků nenápadně vymění za pytle plné bankovek. Veveřák se za pomoci svých přátel, kteří se s ním usmíří, rozhodne takovou laskominu vyfouknout. Vznikne tak řada slibných situací, kdy by dobrý gag byl na místě, ale duo scenáristických břídilů Peter Lepeniotis & Lorne Cameron byli natolik neschopní podat i banální gag, že nad tím rozum zůstává mrdat. Prvně jmenovaný dokonce film režíruje a doporučuji režírování okamžitě zanechat a zkusit třeba studium přírodních věd, aby nebyl příště za pičuse, až bude příště zase točit se zvířátky, třeba zoofilní porno. Tam snad už, kurva fix, nic nepokazí. Když už se film uráčil dopachtit s ucházejícím nápadem paralelně probíhajících loupeží, což byl jediný kloudný nápad za celý film, byl z toho hotový vývar uřvanosti a nevtipného humoru, kdy ani parta lupičů, ani parta zvířátek, nevymáčkli nic, co by se za nehet či drápek vlezlo. To je hodně smutná vizitka pro kreslenou grotesku. Animace je na animák určený pro kina opravdu žalostně laciná a technicky nezvládnutá. Nejde jen o totální anatomické disproporce zvířátek, jež jsou viditelné hned na pohled, ale hodně odfláknuté je i prostředí, ve kterém se zvířecí hrdinové pohybují. Nejčastějším jevem byla asynchronní animace postaviček doprovázená neostrým efektem pozadí. Tenhle způsob animace by snad byl přípustný v minulém století, rozhodně ne v současných poměrech animovaných filmů. Duncan studio odvedlo práci, za kterou by se mělo stydět. Aby to nebylo málo, šikmooká korejská koprodukce si prosadila nedávný fenomén PSY a jeho "Gangnam Style" alespoň do závěrečných titulek, a jak jinak, než v animované podobě. Příšernému výsledku to stejně nijak výrazně nepomohlo. PSY si byl alespoň podobný. To o proradném mývalovi se to prohlásit nedá. Připomínal křížence vlka s jezevcem .Za mývala jsem ho začal považovat, až ho tak oslovili. Slavné to z animačního hlediska nebylo ani s hlodavci, kteří si sympatie nezískali. U krtka se příliš laxně řešila jeho slepota a ani nebylo jasné, jak to s tím svým viděním přesně má. Hlídací mops, který patřil k partě lupičů, měl být jednou z groteskních zástupců v příběhu. U něj překvapilo jen zjištění, že je to natvrdlá a rádoby roztomilá fenka. Opeřenci ve filmu nemluvili lidskou řečí, nebylo jasné proč. Lidští hrdinové měli být "cool, ale byli do jednoho nudní. Nudný byl i výsledek snažení. Akční spád už příliš zachránit bídný dojem nedokázal. Pokud máte rádi vtipy o zvířátkách a vaše IQ atakuje číslovku padesát, je tohle přesně animák pro vás i vaše zřejmě hloupoučké ratolesti. Mluvící zvířátka, potažmo hlodavce, nebrat! 0%(11.2.2015)

• kaylin

Hezké no, heist snímek v hlavní roli se zvířátky, která jsou většinou dobrá, a s takovými, která jsou někdy zlá. Sice je sem tam nějaký známý hlas, ale k čemu to je, když ten příběh je tak příšerně nudný a předvídatelný. Není tam nic, co by mělo diváka zaujmout. Je to pořád jen to, že něco není správně, ale hrdina, který není hrdinou, to napraví. A všechno skončí krásně růžově. Že bych měl depresi?(17.12.2014)

První polovina filmu velice pěkná, koukatelná a moje drcera v kině se na to dívala se zájmem a otevřenou pusou. Občas i vtipné. Druhá půlka byla však zbytečně natáhnutná, aby splnili povinnou hodinu a půl. Bohužel to začalo být díky tomu nudnější a člověk začal ztrácet pozornost. Jinak ale hezký příběh a perfektní grafika. 3*(15.3.2014)