Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

HororSamael

Tak to mě velmi, ale velmi překvapilo, ovšem nemile....Na rok 2015 jsem opravdu očekával pořádné hackerské šifry, kódy, devastace národních společností a ne příběh hackera, který má "pomoci" FBI a přitom se náhodně zamiluje do frajerky a pak, jak je všem známo, se vše točí výhradně kolem děje s láskou a to ostatní, pro co měl být film stvořen upadne v hrob.... ()

Sedmilhář odpad!

Pořád nevím, pro koho to vlastně natočili...forma jak ze série Pro pamětníky (ale třeba mu jen nařídili pustit každoou natočenou sekundu), jinak by ten neúspěšný scénář na epizodu ActaX nemohl natáhnout na 130 minut...a druhou stranu můžete odejít na wc a nečekat na reklamní pauzu a stále ještě tam blikají diody nebo letí vrtulník... Musím přiznat, že možná je druhá půlka lepší, já to po té první vypnul, bylo to hloupé, nelogické, nudné a trapné...a furt něvím, kdo je cílovka...snad fanoušci supermana Chrise... ()

raru

Veľké,preveľké sklamanie.Zopár svetlých momentov tam bolo,ale to je na Michaela Manna žalostne málo. ()

Mesmeric

No takže co tu máme....Náš vždy perfektně upravený bůh hromů a blesků si odskočil na Zem udělat jako bokovku kariéru Hackera s productplacemantem Samsungu, že jsem se divil, že si s ním nevytírá na záchodě i prdel. Srdcervoucí spolupráci Amíků s Čangy, která ani za mák není takhle možná, přerušují dost dobré záběry do všech těch paměťovek, harddisků a podobných kravin. Navíc se člověk dozvěděl docela zásadní informace, jako třeba jestli se chcete jít podívat na čerpadla, tak není problém, prostě přijeďte na místo určení, otevřte kovové víko a můžete se kochat. Nějaká ochranka? Neblázněte!! Proč to ten blb vlastně chtěl zavirovat, když stačilo přinést pár kilo dobrého pardubického perníku.....teda semtexu a vyhodit to do povětří i s těma vesnicemi pro jistotu?? Dále jestli máte chuť si zastřílet do civilistů, tak není problém. Jakarta je pro vás místo jak dělané, můžete na náměstí v průvodu kropit z kuláku koho chcete, policie se ani nebude obtěžovat kvůli vám rychleji srkat kávu. Takže když to shrnu, docela solidní průměr. ()

RoyBatty444

Ako thriller obstojí. Je to trochu dokumentaristiky natočené a v niektorých pasážach chýba hudba. Herecky dobre obsadené aj keď Wei Tang to hrala niekedy ako neherec. Atmosféra je dobrá niekedy ale ako som už hovoril až dokumentárna. Príbeh je trochu priemerný nie až tak ide pod kožu. Hamsworth nie je plechová huba a vie aj iné ako Thora. ()

KraLuban

Vypatlaná nudnost a zcela zbytečný film - hrdinové tvářící se jako mistři světa, děj který nikoho nezajímá, scénář který nedává smysl, konec který to vše korunuje svou pitomostí. Nejblbější scény - 1/počáteční Hathawayův hack vězeňského systému, kdy (proč, proboha ?) přidá každému ze svých spoluvězňů na účet celých 900 USD - vybavil se mi díl Comebacku, kde chovanec ústavu za pomoci 5110 a linuxu hackne, považte, správcovu 386. Asi aby divák hned pochopil, jaký je Hathaway debi...frajer? 2/finální "souboj", kdy indonéští tanečníci dělají pochodují křovitě kolem a dokud do nich nestřelíte, budou dál šlapat okolo chlapů mířících na sebe samopaly. Běžná věc. Totální nuda, 40%. ()

flouny8

Nápad dobrý, ale obsazení a zpracování příšerné. Hemsworth (takhle si představujou hackery?) má i po několika letech vězení tak pevný účes, že by padla na prdel i Heidi Klum. Nejhorší je ale tempo celého filmu. Občas to ještě jde, ale většinou se to táhne, zabředává a strašně nudí. ()

pichta

Film začínal zvláštne, nemohol sa rozbehnúť dej, celkovo pomaly spad, zapletka ničím vynimočná, kedy jediný hacker na planéte musí byt prepustený z väzenia aby pomohol svetu, ten ich všetkých preští a ulúpi si pre seba, zabije zlych aby zdrhol a mohol žiť s peknou ženou. S postavami som nesucitil, žiadne napätie a gradácia. Akcie celkom dobre, to bolo vsetko, no celkovo mi chýbal taky duch toho filmu. Chýbal mi tiež kvalitný hudobný podmaz. Pre mna ten film bol veľmi slabý a nudný a 2 hodinova tortura skončila veľmi predvídateľne. Preto hodnotím iba 2 hviezdami. ()

chosan

Film mě hodně zklamal. Každopádně to není určitě akční film a k hackerskému řemeslu to má taky daleko každopádně jestli někdo čekáte že zde dostanete návod jak něco hacknout tak se pletete dávám 40%. a velké zklamání k tomu. ()

Corim

Poněkud smíšené pocity ve mně zanechal snímek popisující honbu za kybernetickým zločincem. Možná je to tím, že jsem člověk z IT oboru a hodně věcí mi zde nepřišlo z mého pohledu normálních nebo logických, což mi také výrazně kazilo zážitek z filmu. Asi vrcholem bylo, když jednomu z vyšších úředníku NSA v podstatě stačí zaslat podvržený e-mail s žádostí o změnu hesla a pomocí jednoduchého keyloggeru získat jeho heslo k supertajnému software. Opomenu-li svou profesní deformaci, jednalo se o veskrze slušný akční thriller. ()

Majxi

Film proběhl dle mého očekávání... Trošku mě překvapil NEdubing kde 20% celého filmu mluví Čínsky a tudíž jsem neměl páru o co tam šlo a chvílema jsem přemýšlel o vypnutí celého filmu.... Až těch 20% přešlo tak začal být film daleko zajímavější.... dávám 3* ()

Chlo0opek

Celkem nikde zde není zrovna 2x sympaťák, děj je poslabší, tak za co hodnoit lépe než za 3*. No vlastně, slabší 3*. Celkem ničím mně film moc nezaujal.. ()

B.e.r.n.y

Jéžiš, to je zase lepkavá přehlídka pozérských chrchlů... Z jedné strany stříkají rádoby ironické narážky na nabourávání elektrárny Enterem, z druhé stékají úsměšky nad pronikáním do "předsedova" počítače pomocí PDF souboru. atd. atd. Bohužel ani jeden z jednostranných výměšků nemá podklad v adekvátních znalostech dané problematiky... Nepatří to sem, a asi to bude k ničemu, ale jelikož mám pár dní před deadlinem projektu a v rámci poobědní prokrastinace ledacos překousnu, udělám vám službu a před samotným hodnocením filmu vám to zjednodušeně vysvětlím. 1) Enter byl použit pouze ke spuštění programu (viru), který měl splnit daný účel nabourání/narušení činnosti elektrárny. O době, kterou proseděl autor u počítače nad psaním programu/viru není ve filmu ani zmínka a tuším, že dokonce ani vy by jste se na to dívat nechtěli. 2) PDF soubor doopravdy může obsahovat škodlivý kód (Ano, tedy i keyloggera, který byl použit ve filmu). Záleží jaký nástroj pro prohlížení těchto souborů používáte, ale jelikož drtivá většina prohlížečů umí PDFka i vytvářet a upravovat, tak uživatelů mimo ohrožení je doopravdy velmi málo. K samotnému filmu: Film chrlí zdařilou atmosféru, nejen z prostředí vyšetřování cyber zločinu. Vše je navíc podlité fajn soudtrackem a ozvučením celkově. S Chrisem Hemsworthem ve filmu problém nemám. Z mého pohledu mu to docela sedlo. Nenudil jsem se ani minutu. Co trošku zamrzí je odfláknutá poslední část filmu. Nicméne mé hvězdičkové hodnocení neovlivnila. ()

carnacv

K tomuto snímku jsem se dostal absolutní náhodou a nelitoval jsem jediné minuty. Nejedná se o rychlou akci, na níž jsme u thrillerů zvyklí, nýbrž tempo je spíše artového stylu. Tato skutečnost solidně přidává snímku na vážnosti a hodí se ke zvolenému vypravěčskému stylu. Dějové má tento kousek pár slabých míst, to ale není významně na závadu a film si lze slušně užít. ()

Dupac

Po vizuálně i dějově trochu unylých Veřejných nepřátelích jsem se radoval z návratu Michaela Manna do režisérské formy, za kterou by si zasloužil vynášet do nebes. Neklaplo to hlavně díky šablonovitému a naivnímu scénáři, jehož dírám se může vysmát kdekterej nerd, co doma sosá data přes torrenty. Ale jako žánrovka s Hemsworthem, který je variací na Bonda, a s úesbéčkem na svojí straně má větší lauf než MacGyver, je to opojná podívaná. Čestný člen mojí osobní ligy nezasloužených propadáků. ()

nikhaj

Celý film prestal byť zaujímavý hned ako sa z najlepšieho hekera na svete stal najväčší akčný hrdina v 1 osobe. ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády