foto

Jason Butler Harner

  • nar. 9.10.1970 (46 let)
    Elmira, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Charismatický Jason Thomas Butler Harner se narodil 9. října roku 1970 v malém městečku Elmira ve státě New Yorku, USA. Když mu bylo sedm let, jeho rodiče se rozvedli. Vždy měl blíže k rodině Butlerů – matčina strana. S ní se také odstěhoval do města Alexandria ve státě Virginia. Už na střední se věnoval dramatickému kroužku, jehož byl později i prezidentem. V 17 letech zde úspěšně absolvoval T.C. Williams High school a začal si přivydělávat jako uvaděč v Eisenhowerově divadle ve Washingtonu. O 4 roky později, tedy v roce 1992, úspěšně složil státnice na Virginia Commonwealth University a získal tak titul bakaláře. Bylo mu 22 let a jeho oborem bylo výtvarné umění ve filmu. Na chvíli se stal učněm v divadle v Louisville. To mu ale moc dlouho nevydrželo a tak se přestěhoval do New Yorku, kde ve 26 letech získal titul Master of fine arts (obdoba našeho Mgr.).  Následně začal pravidelně hrát pravidelně v divadle, televizních seriálech, filmech a věnuje se tomuto odvětví až dodnes. V roce 2010 debutoval v divadle v Londýně, což přispělo k jeho popularitě. Režíroval následně několik her, audio knih a audio divadel.

Do roku 2006 působil převážně v divadle a občas se mihl v jednom či pár dílech místních seriálů. Filmový debut přišel v roce 2006 ve filmu GOOD SHEPHERD (Kauza CIA), kde hrál úředníka. Další vedlejší roli měl v celovečerním snímku NEXT 2007.

Prvním úspěšným snímkem, který ho posunul opět o krok vpřed se stal snímek Clinta Eastwooda – CHANGELING 2008. Dále se objevil ve filmech Únos vlaku 1 2 3 a Poslední gigolo.V roce 2011 zaznamenala jeho filmografie zvrat v podobě snímku KILL THE IRISHMAN (Sejmout zabijáka).

Poslední jeho známou rolí je asistenta ředitele věznice v populárním seriálu ALCATRAZ, ten byl však pro jeho údajnou malou sledovanost zrušen.

Miki8888

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace