Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Příběh filmu Borgman je krutý, přímočarý a optimální pro milovníky černého humoru. Jenže kromě toho pokládá i řadu otázek a nechává divákům prostor, aby si ho přebrali po svém. V mnohém připomene postupy české nové vlny, v mnohem zas ironická a přesná severská dramata. (Artcam Films)

Lvísrdce odpad!

Absurdní drama bez smyslu. Pravděpodobně jakési varování před nějakými kulty s vlastními pravidly. Možná před cizinci a náboženstvím. ()

Gmisiycs odpad!

Jak píše POMO..... Dávno som sa pri filme necítil ako-zdrogovaný. Vážím si POMO. Nevážím si toho šmejdu, co mě sice celou dobu bavil, ale vyzněl naprosto do nikam. Tento film má sice záživný děj, nemá však smysluplný závěr. A to jsem nenáročný divák a to jsem jeětě 5 minut před koncem přemýšlel o čtyřech hvězdách ... doporučuji bvšem inteligentům zkouknout, přesto dávám odpad. ()

Cretinho

Co to? Opravdu bych rád věděl co se to vlastně za těch 110minut stalo? Tolik otázek...žádné vysvětlení - přespříliš spektakulární - 30% ()

starr64

Zpočátku filmu se člověk i zasměje, ale později je spíše znechucen. Celý film zapadá do kategorie Dánských filmů, které jsou podivné až zvrácené. Něco je shnilého v království Dánském a to už delší čas. Nic víc k tomu ani dodat nemůžu. ()

xladik

Davejte si vsichni pozor at si nevemete za zrnu husu, ktera si pozve do baraku kdejakeho bezdaka, lidi tam delaji nelogicke veci,jediny kdo ma rozum je pan majitel ktery Borgmanovi na zacatku rozkope drzku.film nedava smysl.Ten komu dava smysl si jen hraje na umelce a snazi se dat na jevo jak vnima neco co nikdo ne (viz ti Cubrickáři atd.) Bullshit mother*uckers.Film je plny dementu. ()

iscariot_st

Výborné. Krásne znepokojivé. Milión otázok, no jednoznačné odpovede by ste čakali márne. A na čo by aj ? Nieje to náhodou len krásnou metaforou zla v našom svete ? Veď aj to je úplne neopodstatnené a zbytočné. Odpoveď sme my sami. Dávam 5 hviezdičiek. ()

CassidyXXX

Po dokoukání filmu jsem byl nejprve naštvaný na autora, že ze mě dělá okurku a proto jsem chtěl udělit odpad!. Film je sice technicky vzato perfektně proveden a dobře se na to dívá, ale jaksi tomu chyběl smysl. Po chvíli se mi to však rozleželo a pochopil jsem, že je to taková "Lynchovina" a smysl v tom je. Je to sice "psychodivnofilm", ale kvalitu nelze popřít. ()

DarkLord87 odpad!

Co to sakra bylo za podivnost? A proč závěr ani jednu z těch mnoha záhad nevysvětlil? Tohle byla fakt ztráta času, kde se autoři nenamáhali ani o náznak rozuzlení. Proto nemůžu dát nic jiného než odpad. ()

EagleSK

Ale ano. Davam plny pocet. To tajomno, ktore ma vtiahlo do pribehu ma drzalo po cely cas. Po vysvetleni celeho WTF pribehu som zacal patrat ihned po zhliadnuti a tu, v starsich komentaroch, som nasiel par voditok. Teraz si musim nechat vsetko v hlave ulezat a pustit si to znova. Parada. ()

Dougwood

To že je napsán scénář pod vlivem omamných látek je běžné. To že to projde schválením a nakonec i natočením to už běžné opravdu není. Natočit film, který nedává smysl je asi lehčí, než udělat kvalitní děj. Když se to vhodně podá, tak na to určitá skupina lidí skočí s tím, že oni jsou něco víc, oni to chápou a tím umlčí kritiku. Když pomineme perfektní herecké výkony i práci štábu, tak ten děj je prostě špatný. ()

raininface

Jediný, co tomu filmu ještě chybí, je závěrečná scéna, ve který by si všichni učinkující stoupli do kruhu, chytli se za ruce a začali zpívat: "Kolo kolo mlýnský..." ()

dentalux odpad!

Ak by som pri tejto mega kozmickej pič*vine dal viac ako 2 *, tak sa zajtra POVINNE hlásim v najbližšej psychiatrickej klinike a na kolenách ich prosím, aby si ma tam nechali min.na rok ... ()

CzechDummy

Co to sakra bylo? Už hodinu nad tím přemýšlím..., jestli to mělo být nějaké hlubší sdělení, asi potřebuji trochu víc naznačit, co za tím hledat... Souhlasím s tím, že tohle byl hodně divný film, ne divný, že se v něm nic neděje, nebo divný jako hloupý... ale spíš tak, jakože vám něco říká, že jste ho měli pochopit a nepochopili... a nebo tak, že vás nechá přemýšlet jak to autor myslí, ale správnou odpověď se nikdy nedozvíte... ()

lineker

Tak konečně zase film, který se nebojí s divákem řadně vyjebat. Tzn. ho po shlédnuti nechat ještě nějakou chvíli sedět s otevřenou hubou a jeho mysl uvrhnout do řadného chaosu. WTF? ()