Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Moena

Tenhle film je pozitivnější než jeptiška na tripu. Jako milovník vaření a dobrého jídla, nemůžu dát jiné hodnocení než plnou. ()

buchli

Vlastně zklamání - čekala jsem pocitově něco na úrovni Little Miss Sunshine a dočkala se... nevím, Marie Poledňákové s trochou jídelního fetišismu? Asi nejsem dostatečný gurmán, nebo prostě nemám ráda historky o dokonalých rodinách a fascinující využitelnosti sociálních sítí. Bylo to příšerně předvídatelné a klišovité a vůbec. Zachraňuje to to jídlo, no. ()

GrungeChild

Chutná porce skvělého odreagování a kvalitní filmařiny, co víc si k odpolední svačince přát. Čef zahraje na city stejně dobře, jako na chuťové buňky, a i když po něm asi víc, než těch pár tvítů a fejsbukových statusů nezbude, přesto spolehlivě vyvolá zasněný úsměv a kručení v žaludku ještě nějaký ten pátek. Jen do toho, 4* ()

honajz2

Hodně pohodový a příjemný film, ze kterého jsem sice žádné záchvaty smíchu neměl, ale zato se mě na něj dívalo dobře a jak se nesnaží být třeskutě vtipný, ale spíš sem tam s nějakým fórkem přijde, tak mi tím byl sympatický o to víc. A chutě to opravdu nažene i hned po snězení velkého oběda. Vadilo mi ale podivné vedení děje, které na mě působilo dojmem, jako by to celé bylo rozdělené na kapitoly, které na sebe sice navazují, ale vždy zvláštním způsobem volně. Chyběla mi tam větší celistvost a větší zapojení postav z první poloviny - třeba Casperův původní tým (s překvapivě příjemné hrající Scarlett Johansson) pak z děje úplně zmizí, až na jednu postavu a dějové linie s Twitterem a kritikem se taky zjevují a ztrácejí bez logiky. Jednoduše řečeno, scénář potřeboval propracovat. Stejně jako postava Casperovy exmanželky, kterou skoro nepoznáme SPOILER a přesto s ní Casper nakonec zůstane, podle posledního záběru. A to jsem celou dobu čekal spíš to, že se dá dohromady se Scarlett, když si tak rozuměli a měli stejný vztah k jídlu a vaření. KONEC SPOILERU Kvůli tomu jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec jsem se rozhodl dát vyšší hodnocení, jelikož mě to vůbec nenudilo a bylo mi potěšením to sledovat. A popravdě bych se na to i podíval znova, čímž je u mě ta čtvrtá hvězda o to jasnější. Slabé 4* ()

M.i.k.e

v jádru hodně jednoduchý film bez vážnější peripetie,který je ale natolik příjemný a pohdový,že se mu dá lecos odpustit.Favreau si jede svojí lajnu ukecaného sympaťáka stejně jako ve všech předešlých filmech a ze všech herců vyloženě sálá,že si tenhle malý jednouduchý a zábavný filmeček natočili pro radost.Je super,že ne jen pro tu svoji,ale i divákovu...80% ()

(mOnkey)

Chefa asi nejlépe vystihuje slovní spojení „pohodová podívaná“. Favreau si coby scenárista značně usnadnil práci, když víceméně předvídatelný vývoj příběhu i značnou část velmi odlehčeného rodinného „dramatu" opsal z příruček pro začínající scenáristy. Film tak postupně naplňuje klasická žánrová klišé (nepochopený hrdina se vydává na cestu, během níž se stává strůjcem svého vlastního osudu, sbližuje se s vlastním synem a s drobnou mírou nadsázky lze říct, že získává i princeznu a půl království k tomu - v tomto případě v podobě úspěchu nově rozjetého byznysu s pojízdným stánkem s občerstvením) a překážky, které před protagonisty staví, se postavám daří překonat s lehkostí a úsměvem na tváři. Zápornou postavu tu prakticky nenajdete - černobílá postava food bloggera, který šéfkuchaři zkritizuje jeho jídlo, v podstatě odstartuje jeho cestu za spokojenějším životem (kterou navíc snímek prostřednictvím onoho bloggera v závěru završí). Favreau má i díky Iron Manům v Hollywoodu jméno a hlavně známosti, takže drobných cameo rolí majitele restaurace, hostesky a bývalého manžela Favreauovy bývalé (doufám, že jste se do toho nezamotali) se nezhostily hvězdy menší svítivosti, jako jsou například Alan Arkin, Aubrey Plaza a Timothy Olyphant, ale Dustin Hoffman, Scarlett Johansson a Robert Downey Jr. Chef není žádná originalitou ani hromadou vtipů překypující podívaná, ale jak se to ve druhé polovině rozjede (doslova), je to tak pohodová záležitost plná stejně pohodové hudby, že tomu jednoduše nejde odolat a do včerejší nálady se mi to trefilo vskutku náramně. 75% ()

Aljak

S tými filmami o varení a reštauráciach sa akoby vrece roztrhlo... Nuž, pri takej početnosti už je treba vymyslieť aj nejaký poriadny príbeh s dobrou zápletkou. Prvá polovica bol úplne bežný kuchársky film, ktorý ničím nenadchol. Aspoň, že potom prišla fáza pojazdnej reštaurácie na kolesách, ktorá ma celkom oslovila. Nielen to samotné varenie, ale aj putovanie po americkom juhu a prehlbovanie vzťahov medzi ocom a synom. Kubánska hudba ma moc neberie, takže tá mi miestami skôr prekážala, ale film ako celok sa napokon celkom dal, aj keď to nebolo nič čo by prekračovalo nejaký pomyselný priemer v tomto žánri filmov z reštauračného prostredia. No a inak nechápem toho natvrdlého majiteľa, ktorý sa k svojmu kreatívnemu šéfkuchárovi správal tak nedôverčivo a odmietol akúkoľvek diskusiu ohľadom nejakej inovácie v oblasti menu. ()

Hees

Čistá rozprávka a príbeh pre tých čo si chcú vyčistiť hlavu a rozmýšľať pozitívne. Hlavne ide o to, že s času na čas je taký film potrebný. Tento film je jednoznačne zmes toho pozitívneho a je to milý film, ktorý žiaľ nie je ničím zaujímavý a človek proste podľahne jeho atmosfére a keď tá atmosféra je pozitívna cíti sa akože videl super počin hodný obdivu. No keď si rozmeníme Chef, šéfa, alebo el chefeho na drobné zistíme, že niekde sa stalo zopár chýb. Chyba bola napríklad v zlých výkonoch dvoch hercov Sofía Vergara a Emjay Anthony týmto dvom to proste nevyšlo. Ďalšia chyba bola v zobrazení života akože je gombička a to určite v momentálnej dobe neplatí. Proste keď sa stane niečo zlé, treba sa tváriť ako keby nič a človek dostane sám od seba príležitosť? Ok nevadí však som písal, že toto je rozprávka a Americký sen, ktorý už dávno nie je skutočnosťou. Film je do istej miery náučný pre staršiu generáciu čo sa týka moderných technológii a tých čo nevedia vôbec čo je internet. Chef ma bavil a vyvolal vo mne dobré pocity z videného. Páčil sa mi vzťah medzi otcom a synom aj keď mladík to mohol zahrať oveľa lepšie. No čo je to milý rodinný film ďaleko od reality a to čo je pri ňom napísané, že je "dráma" tak to je hlúposť toto je Komédia/Rodinný film. Na prezentovaní umenia šéfkuchára si dali rozhodne veľmi záležať. Slinky sa rozhodne budú v ústach množiť, až dostanete chuť jesť niečo úžasné. (Hodnotenie 3,5) ()

Figu

Tak tohle je pochoutka! Vůbec jsem netušil, že existuje tento film a vlastně ani, že ho máme takovou dobu doma na disku... Mohla za to chvilka nudy a mírná zvědavost. Tak na rovinu, Favreau je frajer a ve svým filmu odvádí i excelentní hlavní roli! Šéf má velký výhody v tom, že je zkombinovanej na bázi humoru a těžkýho dramatu, je zde spousty dobrých herců a hlavně je plnej kvalitního žrádla! Já tyhle fast foody a lahůdky z nich fakt zbožňuju!!! A jak říkám, když se s tím skloubí prvotřídní scénář, je to genialita! 90% ()

bourec

Taková hodně dobrá voddychovka,docela pohlazení srdce,a hlavně podráždění žaludku.I když,pro mě,jako kuchaře to zas tak drastický nebylo.Navíc perfektně obsazený,zahraný.Paráda.80%. ()

Nach

Film, který by měl mít podtitul: "Láska prochází žaludkem." Skutečně ani ne komedie jako rodinný snímek o tom, jak se sešli jedni filmaři s láskou k dobrému jídlu a rozhodli se, že o tom natočí celovečerák. A ten se povadl skutečně nadprůměrně. Hlavně druhá polovina, která se promění v road-movie mě bavila a sledovat Jona Favreaua jak skrze lásku k jídlu nachází i lásku k rodině mě těšilo. Příjemný film na zatažené dopoledne. 75% ()

laik_60

dlhé predlhé šou a kuchárskom umení s dobrou kubánsku muzikou, so snahou o komediálne prvky. Jo a chlapom tú múčku odporúčam ... funguje to ... a kto máte problémy s plesňou na nohách, tak posypať na noc práškovým cukrom navliecť ponožku a pleseň ujde :) ()

Stallone

Kdybych měl film zhodnotit termínem z gastronomie, tak se jednalo o šlichtu z nádražního pajzlu. Jinak se tento nudný film bez nápadu, vtipu, příběhu, nějaké emoce nazvat nedá. Člověk se dívá skoro dvě hodiny do prázdna nesmyslných dialogů a něčeho, co se tváří jako příběh, ale žádný tam ve skutečnosti ani není. Přitom nápad, kdy si šéfkuchař otevře vlastní pojízdný kiosek není špatný a ihned dokážu z rukávu vysypat deset vtipných scén a dialogů na toto téma. Režisér nezvládl ani jeden. Další nesmyslné nadhodnocení csfd. Film se snaží tvářit úžasně ´´sluníčkově´´, pozitivně, usměvavě, ale věřte mi, tohle není dobrý natož zábavný film. Nefunguje to a neobstojí to. Pro diváka, který má nakoukáno jako já je to nuda. Ale jak je vidět podle hodnocení, český národ se spokojí se smažákem s kroketami. ()

C0r0ner

Favreau je zručný režisér, o tom nikdo pochybovat nemůže, a k tomu je překvapivě i dobrý herec. Celé to bylo velmi dobře natočené a bezvadně se na to dívalo, ale mělo to pro mě jedno mínus. Prostě mě to nebavilo. Sice to bylo fajn, ale vnitřně mě to vůbec nechytlo, a tím pádem nemůžu hodnotit jinak než průměrem. 60% ()

campix

Příjemná feel good komedie, u které si musíte dát něco dobrého nebo bude ta hodina čtyřicet minut poměrně velkým utrpením. Ve svém žánru se ale jedná spíše o průměr, protože Jon Favreamu je určitě lépe na režisérské stoličce nežli před kamerou, Scarlet Johansson je po hříchu upozaděná a stylem, jakým se Favreau snaží poukázat na novinky moderní doby jako jsou internetový blogeři nebo marketing po sociálních sítích, je více než úsměvný a kostrbatý. Nic nového pod sluncem, ale pokud máte rádi jídlo a chcete si trošku proslunit zachmuřenou neděli, tak směle do toho. ()

Martrix

Jon Favreau je filmový chameleon. Dokáže natočit akční spektákl, animák pro prcky i pohodovou komedii o šéfkuchaři, který se nenechal připravit o vášeň k vaření. A navíc ho i věrohodně zahrál. Ona ta kostra příběhu není ve skutečnosti bůhvíjak originální a vlastně to ani není komedie. Jenže stejně jako při vaření, je i při tvorbě filmů důležité jak to vypadá, voní, kdo a kde to servíruje... . A tohle v Šéfovi funguje na jedničku. Navíc se Favreau při psaní scénáře vyhnul většině klišé, takže Carlova exmanželka není mrcha, zlepšit vztah se synem není zase tak složité a závěr je sice velehappy, ale tak nějak prosluněně a člověku to vysloveně udělá radost. I bez moralizování a sladkobolných výlevů, nám Jon Favreau servíruje příběh o tom, že když něco umíte a věříte tomu co děláte, máte odvahu a není vám zatěžko vyhrnout rukávy a máknout....může být život fajn. Šéf je pohodová jízda Kalifornií za zvuků kubánské hudby a vůně poctivých jídel, kdyby jí v druhé polovině trochu nedocházel dech, klidně bych pláct full hodnocení. ()