Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

V.Silver

Není to nic převratného, ale je prostě radost na to koukat, stejně jako je radost koukat se na krásně naservírované jídlo. Samozřejmě, že je to jeden z těch filmů, u kterých musíte pořád něco jíst, protože budete konstantně trpět intenzivním pocitem hladu, ale musím opravdu ocenit, s jakou citlivostí a precizností jsou scény vaření natočené. Opravdu jsem věřil, že Favreau je mistr kuchař a musím říct, že umírám touhou zkusit správnou kubánskou bagetu :) 75% ()

R1CH1E

Absolutní šedivý feel good průměr - film, ve kterém se pořádně nic neděje, jen se vaří a jezdí. Vtipné to není, akční to není, zábavné taky ne. Downey tu má jednu zbytečnou scénum, Johansson je tam taky do počtu a celé to nezachrání ani ta feel good atmosféra, která vám po polovině filmu spíš leze na nervy. Zklamání. ()

MI-380

Nevařím a nemám rád filmy o amerických chlapečcích, které tatínek zanedbává. Favreau mě ale nějak dokázal přelstít: 70% (3023 hodnotících, 72%). ()

Bagr_007

Slušnej feel-good film. V neděli odpoledne, po vydatném obědě, kdykoliv, přímo do žíly. Favreau by si někdy zase moh natočit něco takhle stranou, jenom pro sebe. ()

svobik

Vlastně by mě úplně nejvíc zajímalo, kolikrát tvůrcům při čtení scénáře prolítla věta "Kdy se to zamotá?". Chef je maximální pohodovka, která mě svým podáním dost potěšila, protože působí přece jen opravdověji než jiná kuchařská dramata. Palec hore za to nebát se jít proti proudu:) 7/10 ()

ganz

Food porn v té nejlepší podobě. Koukat na tenhle snímek s prázdným žaludkem není moudré. 5 hvězd si možná nezaslouží, ale mě to prostě bavilo. Je to krásná ódá na jídlo a lásku k němu a to se počítá. ()

LizianShaw

Damn! Jon Faevrau umí vařit! Nebo alespoň dobře zahrál, že to umí. Nenapadlo mě, že druhořadý herec z Iron Mana dokáže zaujmout takovým hereckým drivem. Faevraua jsem si oblíbil spíš jako herce-režiséra, zezačátku film sice rychle utíká, škoda, že po přechodu na foodtruck už to připomíná spíš nějaký typický rodinný film a po stránce dialogů už to není tak slavné.  Vedle Jona je tu také oblíbená Scarlett, kterou snad nemusím vychvalovat. Scény s vařením mi dělaly chutě. ()

Autogram

Ešteže som tento film nepozeral hladný. Je pravda, že z neho ide pozitívna atmosféra, chvíľami možno až príliš, a nevyhlo sa to viacerym klišé, samozrejme pozitívnym. Vždy ma, napríklad, vo filme prekvapí, ked sa na umasteného tučného chlapa nalepí modelka svetovej extratriedy, tentokrát rovno z Kolumbie. ()

Hollohlaway

Hodně feelingu, málo legrace. Je to spíš příjemný polorodinný film, který má ovšem tu výhodu, že je výjimečně civilní a normální. Je to sice trochu moc sluníčkové a nic dramatického se tam nestane, nebezpečí nehrozí a všechno pomalu příjemně dojede do happyendu, ale dobře to uběhne a jako oddechová jednohubka to funguje. Navíc u málokterého filmu dostanete hlad, u tohohle stoprocentně. ()

TroiMae

rodinné food porn <3 akorát to není vegetariánské ;) a je tam Scarlett Johansson, v první polovině filmu, poznal jsem ji až v poslední scéně, kartičky fail milý, hodný, vypečený film ()

jefff

Pohodový film bez většího napětí nebo dějových zvratů. Prostě si tak plyne až do svého milého konce. ()

netahlo

Doporucuji si pred shlednutim nacpat nacka na maximum! Jinak ale fakt prijemna komedie, jakych moc neni. Tohle Favreau zmaknul na jednicku. ()

SG-1

"Když mi s tím pomůžete, slibuju vám ty nejlepší sendviče. Nebo zavolám na imigrační" -Martin- ()

FIBO

Původně byla mnou očekávána další americká komedie, sem tam nějaký legrační štěk a obecně jinak šedivá road movie. Avšak touha po prostém oddychu byla silnější než původní a ne moc příznivý předpoklad. O to více překvapil výsledek. Jon Favreau dokázal jedno a sice to, že pokud člověk do něčeho dá všechno, opravdu všechno, tak je to sakra znát. Film těží z toho, že ukazuje jednoduché, všední a úplně obyčejné věci. Všechny tyhle jednoduché drobnosti se však slévají v něco, co diváka ve své jednoduchosti chytne. Koho by v kině bavilo sledovat, jak někdo smaží na oleji chleba s čedarem, přidá cibuli, otočí a smaží z druhé strany. Je s podivem, že něco, co v zásadě nenaplňuje klasickou scénáristickou strukturu (pokud opomenu ne moc výrazný vztahový plot otec/syn a skutečnost, že šéfkuchař má problém s prací), tak toto vše dokáže ve finále způsobit, že film pohladí na duši. Je tam prostě něco, co mě zaujalo, ale co se dá těžko slovy vyjádřit. Jak někdo psal, během sledování filmu a po jeho skončení dostanete takový hlad, že budete schopni hodit na gril i skříň z obývacího pokoje a tím si spravit nadstandardní gastro zážitek. ()

sedm.1

Sakra. To bylo ale opravdu doslova chutné soustíčko. Vážně, mezi všemi těmi horory, thrillery, emocionálními a tíživými dramaty a podobně těžko stravitelnými kousky působí tento voňavoučký filmeček jako balzám na duši. A je úplně jedno, že to má minimální zápletku, skoro žádný spád a že je to kýčovitý až na půdu, to vše je totiž velmi pomíjivé, neboť tu je od prvních záběrů zcela jasně zřetelné, v jak velké pohodě, s jakou chutí a přístupem byl ten snímek natočen. Jon Favreau si zkrátka napsal a natočil film o tom, co miluje, pozval si k tomu své kámoše z branže a prostě z toho vznikla lahodná podívaná, která je od začátku až o konce příjemná, sympatická, milá, svým způsobem i rozverná a něco tak poklidného a kultivované nevzniká zkrátka každý den. Favreau prostě jen opětovně dokázal, že umí jak za kamerou, tak před ní, skvělý jsou i Leguizamo a Cannavale jako baviči, k tomu kočky Scarlett a Sofía, vše podtrženo úletem Downeyho Jr., takže obsazení maximální, humorem zde pak není nijak zbytečně tlačeno na pilu, spíš se tu divák jen tak po celou dobu uculuje a je mu dobře a na konci, když jsou všichni hrdinové pěkně pospolu a fakt si to očividně užívají, tak se divák jednoduše nemůže cítit jinak. Pro mě obrovský relax, doporučuji. ()

Sdoom

Příjemná oddychovka, která pobaví a rozhodně neurazí. Jon Favreau je fakt sympaťák a dítě kupodivu není ani trochu otravné. :-) Na lepší hodnocení by to ale chtělo přeci jen nějakou tu přidanou hodnotu. Pěkné 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

honzii

Feel-good kuchařské road-movie, která zahřeje na žaludku. Nejde o scénář století a rozhodně se neubránil laciným místům, ale jako lehká komedie o vaření a o vztahu otce a syna potěší. Velmi milá záležitost, ke které si nezapomeňte připravit něco k zakousnutí. ()

velkyvezir

Jsem uchvácen, naprosto pohodový film, jako byli kdysi Proutníci, Favreau se vrátil ke kořenům nezávislého filmu a funguje to perfektně. A ty malé role Dustina, Scarlett a Roberta jsou třešničkou na dortě. A ten prcek byl naprosto přirozený. Fakt pohlazení na duši. Jen bych ten film neoznačil jako komedii. Prostě "nezávislý". ()