Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

ariari

je to aj o velkom umení . rovnako ako hudobná kompozícia, aj tu je to o poctivom tvorivom zápale a ochote podeliť sa o majstrovstvo a radosť .navyše všetky dialógy aj záporákov boli prekvapivo inteligentné , márne som čakala slabiny v american cult v naivnostiach. Majtrovstvo bolo maskované za lásku, on odovzdá baštu ,ale aj energiu ,ktorú to jedlo obsiahlo nielen moje srdce sa smialo, nakoľko pekných pár rokov varím v kuchyni , aj v notách a niečo o tom viem. ()

r007

Tak nevím, dlouho jsem váhala s komentářem, abych si film nechala uzrát, ale nestalo se bohužel vůbec nic, Laciný příběh, který má možná dobrý začátek, ale to je asi tak všechno. Nemám moc ráda filmy o jídle a v tom to asi bude. Radši se dívám na přírodní než talířkové scenérie.A ten zbytek mi připadal dost kýčovitý, nemůžu si pomoct. Bývalá manželka, která se pořád usmívá, syn, který všechno chápe, přítel, který pomáhá...Láska na kari mi připadne mnohem zajímavější. ()

othoson

Je to takový ten typ komedie, kdy se nechlamete a nepopadáte za břicho celý film, ale máte konstantně lehký úsměv na tváři a na konci zjistíte, že vás to pozitivně naladilo. Pak začnete mít chuť na něco dobrého k jídlu :) ()

Bruce_cz

Dost v pohodě film s vymazleným castingem, ale bohužel se v něm skoro nic neděje. A to málo se tak šíleně vleče, až je to k pláči... :( ()

moriero

Filmy o vaření moc v lásce nemám, proto tak nízké hodnocení. Prostě upřímně nechápu tu diváckou (a knižní) posedlost žrádlem. Jo, je to fajn, když je pajšl plný, to ano...ale proč o tom číst 300 stránek a zabít 2 hodiny času? Přesto všechno musím uznat, že tento snímek byl natočen s nesmírnou láskou k jídlu. Vesměs se na to moc dobře koukalo a po závěrečných titulcích jsem vybílil celou ledničku. ()

Hadravinho

Na filmu mě vůbec nic nenadchlo, ale taky mi vůbec nic nevadilo. Nemít takové obsazení asi by si ho málokdo všiml. Ty jídla vypadali hodně hustě! ()

marekspanel

Film plný skvělého jídla, vaření, sympatických postav, nehloupého vtipu a s dojemným, ale ne násilně gradovaným vztahem otec/syn. K tomu si přidejte opravdu hodně pozitivní atmosféru, která vás dostane svou přirozeností, prostě ze života v nejlepším slova smyslu. Žádné okecávačky o ničem, dobře zakomponované téma sociálních sítí, žádný trapný a zbytečný naschválnosti, ani exvajf není mrcha, byť se to na první pohled bude zdát. Prostě kladný, kladný a kladný. Předsudky stranou. ()

Jirkason

Pohodový film, ve kterém jde o jídlo. Vaření je o kreativitě, dá se říci umění. Člověk to musí cítit a umět připravit nejen lahodný pokrm, ale také obraz na talíři, prostě se to musí milovat, tak jako hlavní postava v tomto filmu. Během sledování jsem se cítil uklidněně a hlavně hladově. Herecké obsazení se mi v tomto filmu hodně líbilo a podle mě se přesně hodili do svých rolí. Konec je navíc velké zadostiučinění. Doporučuji. ()

morepower

Ze začátku mi to přišlo takový rozházený, takže to vypadalo spíš na jednu hvězdu za ty laskominy, který mi chutnaly i z obrazovky, no pak přišla druhá hvězda za ten fuck off Hoffmanovi, třetí hvězda za příjezd náklaďáku no a čtvrtá za tu "road movie" v nenásilnym pojetí. Rozhodně to stojí za vidění. ()

ajwynko

Ani nie prilis vela ani nie prislis malo..tak akuratna davka stredne prepecenho..a k tomu chvilka z konciku Garyho Clarka Jr...mnam mlask.. ()

DjLibnei

Velice příjemné a milé překvapení doplněno trefnou hudbou a modernou / twitter. Věřte, že bych něco vážně ochutnal... že by lávový koláč? :D 70% ()

mr.twizta

Perfektni feel-good film pro jakoukoli prilezitost. Favreau i vsichni ostatni hraji bajecne a ten soundtrack! Jen se prosim pred sledovanim poradne najezte, jinak se to neda vydrzet. KDO SE NA TO NEMA DIVAT? Hladovi lide, vegetariani, odpurci prijemnych filmu a socialka. ()

oSiSko

Príjemný film, pre mňa podobný filmu "We bought a ZOO". Na Jona Favreau som si potreboval zvyknúť, lebo mi na začiatku vôbec nesedel, inak to bol film, ktorého hlavná správa je, že človek má robiť to, čo ho baví a nie to, čo mu ostatní hovoria a netreba stále niekomu niečo dokazovať. Keď robí človek, čo ho baví, tak rozosieva okolo tú svoju dobrú náladu a v konečnom dôsledku sa život dostane do tých správnych koľají. 70% ()