Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Kaferano

Příběh celkem o ničem, pár herců na ozdobu to nevytrhlo a není to ani moc vtipné. Ale nakonec je to film o vaření a v tom byl dobrý, bylo na co koukat a sliny se sbíhaly o sto šest ()

Honzíno

Nezávislácká pohodička s kupou kvalitního jídla, námětů, jak možná právě teď chutně žít a spoustou pouček pro začínajícího otce. Moc pěkný soundtrack doplňuje propečenou osádku filmu, které vévodí trochu uřvaný Jon Favreau. Je vidět, že se umí obklopit správně naloženou partou, která ho má asi ráda. Za pár babek mu borci z ní přihrají i uvolněný štěk, co ještě víc pomáhá relaxem prorostlé jízdě. Hřejivý, avšak nepřepálený konec potěší. Viděno zatím dvakrát a stojí to za to. V jednoduchosti je síla. ()

Jizni Tlapa

K podráždění chuťových pohárků zajímava jednohubka. Ke šťavnatému pochutnání ale jen virtuální flák. A to nechceš! A jestli jo, pusť si Ano šéfe nebo Olivera.. ušetříš hoďku ve stopáži a dozvíš se alespoň jak na to.. závěr už je kýč jak řemen!! 50 % ()

Lachtaan

Jon Favreau není jen zkušený rejža, co nám doručil první Iron Many a rozjel éru remasterovaných Disneyho klasických filmů, on je i příjemným hercem, co vedle marveláckého Happyho dokáže utáhnout i hlavní roli v milém snímku především o jídle, který zhaní jen bulimici a již před sledováním absolutně přecpaní jedinci. Jde zkrátka o pohodové komediální drama, jež svižně uteče, přestože na jedno zhlédnutí zajisté stačí. ()

terunka003

Pozitivní, žratelně žrací, americky americké, optimistické × občas přitažené za vlásky. Jsem gurmánek, občas skoro čuňátko, tak jsem se těšila na nějakou výbornou ukázku gastronomie. Bohužel, "špagety" dělám asi lepší, kaviár mi nechutná, a asi úplně nejlíp mi jde tvorba sladkých dezertů. Tudíž by se dalo shrnout, že v Americe se vlastně nevaří tak dobře. No, ale ten zbytek zřejmě umějí. Hotová "bagetka" s masíčkem a dalšími ingrediencemi, tak to byla jiná. Dala bych si, a ne jednu. Film byl od začátku pozitivní, neměl hluchá místa a celkově měl člověk dobrý pocit po jeho skončení. A tak to má být, hlavně když si dáte něco dobrého.. ..jop, mít na to koule, tak si taky něco votevřu..třeba pivo nebo tak.. ()

venison

Přiznám se, že jsem čekala něco víc.. Příjemně obsazeno, příběh zajímavý, ale chybělo tomu „něco“, i když přesně nevím co.. Doporučuji všem milovníkům rodinných komedií a dobrého jídla.. Mrkněte na film hlavně najedení nebo s miskou nějakých mlsátek :-) ()

bobby_jean

Ou tak toto nebolo dobré. Na prývkrát som to vypla po 40 minutách, potom som sa predsa len po niekoľkých dňoch odhodlala to dopozerať, no rozčarovanie ostalo. Neviem, pre akú príčinu je to klasifikované ako komédia, okolo vtipu to ani nešlo. Scenár úplne nemožný, do toho trápna rodinná dráma a na záver sa len pol hodinu pozeráte na to, ako niekto obracia sendviče.. sorry, to si radšej pozrem Ano, šéfe! To má aspoň šmrnc... ()

Dreaker.24

Zajímalo by mě jak umí Favreau vyvářet v realitě, protože tady mu to šlo náramně, není to typ filmu o kterém budete přemýšlet ještě další týden po zhlédnutí, ale svůj účel každopádně splnil. 80% ()

Maik22

Škoda, že se skončilo u sendvičů (které i tak vypadaly lahodně), nicméně mohl to být mnohem větší gastronomický zážitek! ()

VanTom

Značně obyčejně, povědomě, ale zároveň nevykonstruovaně (tedy až na to závěrečné kajícné nasypání si popela na hlavu u renomovaného kritika, který si dovolil svým negativním hodnocením ranit city milého šéfkuchaře) servírovaná "feel good" jednohubka. Pořádně se rozjede sice až po hodině, kdy se konečně vyrazí na pohodový road trip přes státy s vysněným pojízdným stánkem, synkem a kamarádem. Castingový omyl plakátově umělé latinskoamerické supermodelky v roli chápavé exmanželky přehluší neodbytná chuť na pořádný, poctivě připravený sendvič. :-) ()

VasaX

Tenhle kousek je ideální na chvíli, kdy jste po vydatném obědu, a máte nachystanou svačinku. Favreau si napsal, zrežíroval, zahrál a vyprodukoval malé gastronomické porno. Rodinné (nikdy bych neřekl že napíši tyhle dvě slova vedle sebe...). S příjemným obsazením, s pár hvězdami jako dekorací, tak akorát, aby neaspiroval do první filmové ligy. Protože na místě, kam se zařadil, mu to jde skvěle. Výborně se to sleduje, ač se bohužel u dvouhodinového filmu tohohle naturelu nevyhneme jistým fádním či táhlým momentům. Ale kol kolem - Chef je hodně fajn (ne moc) komedie, kde hlavní roli hraje "rodina", vášeň pro věc a sen o tom, dělat v životě to, co baví.Svým způsobem, v kontextu mimo horních 10k, je to taková hezká fantasy. Pohádka. A z tohohle pohledu se na to kouká velmi, velmi příjemně. ()

lykan9

Moc hezká pohádka o tom, jak se bohatá sexbomba opět zamiluje do chudého tlusťocha a jejich syn, který žije v luxusním domě a má skoro všechno, tak chce hlavně pracovat u plotny. Ale teď vážně Jon Favreau se rozhodl, že si natočí příjenou oddychovku, u které se mi zdálo, že odráží jeho vlastní život. Při koukání na film, jsem si celou dobu představoval, že Favreau není kuchař, ale herec a Hoffman je producent a posledním tzv. spackaným jídle byl ve skutečnosti film Kovbojové a vetřelci. Když k tomu připočtu spoustu hereckých es, která mu v počinu pomohla, tak suma sumárum, u mě za tři a půl hvězdy zaokrouhleno nahoru :-) ()

Beatle

Moc příjemný film, který je především o jídle a žehlení vztahů se synem. A Twitteru. A jen tak mimochodem se tam mihne pár Avengers. Myslím, že Scarlett a Downey do toho šli z kamarádského popudu vůči Favreauovi - ale není čeho litovat. Tyhle filmy vždycky zahřejí a potěší na dobrou noc :) ()

sskrblik

Příjemnej film o gastro jezdícím pornu - na jedno podívání stačí a neurazí. Ano, bohužel mladej kluk jede bomby přes twitter, fejsbuk, vimeo, juťúbů... no asi to mělo být za každou cenu kůl a že to jde s dobou! ()

Guzo

Velmi příjemná dramedie, na které je poznat, že si ji Favreau při natáčení užil. Komediální části tam opravdu moc není, spíše je to takové milé drama s lehkým humorem, ale svůj účel bez debat splňuje. ()