Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Ondatra

Příjemná komedie u které nejspíš dostanete hlad. Oddechovka na večer, kterou neurazíte, a nenáročného diváka potěšíte. Zároveň se mi líbí, že film ukazuje sílu rodiny a přátelství. Rodina je jedna z nejdůležitějších věcí v životě a pouto mezi synem a otcem v tomto filmu to krásně dokazuje. Na konci je tu i pár dojemných scén, které můžou diváka rozbrečet. To stejné i s přáteli. Pravého kamaráda poznáte tak, že se postaví na vaší stranu, když je nejhůř, a nebo vám pomůže, když to potřebujete. Všechno je doplněno o skromný humor, který není nijak extra výrazný, ale není na škodu, a kubánskou hudbou, která se do filmu náramně hodí. 7,5/10 ()

papaJA21

Naprosto fantastický film, letošní nejmilejší překvapení. Bravurně zahrané s naprostou lehkostí a elegancí všech zučastněných. A to nejlepší nakonec na závěr titulků "If you fucks this up, everything sucks in the world" ()

laik_60

dlhé predlhé šou a kuchárskom umení s dobrou kubánsku muzikou, so snahou o komediálne prvky. Jo a chlapom tú múčku odporúčam ... funguje to ... a kto máte problémy s plesňou na nohách, tak posypať na noc práškovým cukrom navliecť ponožku a pleseň ujde :) ()

sir-dave

Milý film na dobrý pocit hlavně o tátovi šefkuchaři a jeho synovi. Favreau si to vytvořil nejspíše tak pro radost. Objevil se mu tady v epizodce Downey Jr. nebo Scarlett. Místy to je vtipné, když mezi sebou hašteří prostřednictvím tweetu hlavní hrdina a kritik. Místy se Vám mohou sbíhat sliny na jídlo. Polovinu času ale čekáte než se konečně pustí do svého pojízdného stánku a poté to uteče tak rychle, že ani nevíte, a už je konec.. ()

StanislachKo

Ja vlastne ani neviem nájsť správne slová... Nepreháňam keď poviem, že dobrých 10 rokov som nevidel film takéhoto razenia. Je to ten typ, ktorý plynie "od ničoho nikam", ale originalitou (SPOIL: žiadna z postáv nie je taká potvora, akou zo začiatku vyzerá byť... pokiaľ jej uvaríte niečo dobrého a hlavne od srdca :-) ) a celkovým pohodárstvom mi vyčaroval na tvári všetko, čo od kinematografickej mágie môže človek čakať. Favreau je frajer! A teším sa, že ma niečím, čo si po všetkých tých ironmanoch natočil sám pre seba, tak nadchol! ()

vesper001

Tento film zásadně nedoporučuji. Jeho sledování může způsobit závažné fyzické i psychické problémy 1) lidem na dietě, 2) lidem po dietě, 3) lidem s čerstvým předsevzetím držet dietu, 4) lidem, co dietu držet nehodlají, ač mají nadváhu, 5) lidem s prázdnou ledničkou. Na rodinný film únosné množství patosu a dost sprosťáren – ale tomu, kdo má rád našeho drsného Zdéňu nebo měl tu smůlu a zhlédl britskou sprostonárodní ikonu Gordona, přežije bez újmy na svém mravním kreditu. A i když je konec přeslazený, kritikův účes mastný a šéfkuchař pořádně prorostlý, je to vážně DOBRÝ film. Amíci v něm objevili kubánskou krmi a já další účinný prostředek proti nechutenství. ()

dr.fish

Jediným kladem je slušná hudba a zvuk celkově. Jinak jde o nehorázný blábol, americký zázrak jednoho vyhozeného šéfkuchaře, který si pořídí dodávku a dělá senviče. Nenáročná rodinná zábava, místo sexu jídlo. Jestli si stěžujeme u českých filmů na okatý product-placement, tak tady ten Twitter, který to vlastně všecko "zařídí", tak to je fakt vrchol všeho. 50% ()

Khumbac

Díval jsem se na to v dobré náladě a ani jednou jsem se pořádně nezasmál. Snad jednou či dvakrát ano, a to normálně. Škoda. Ale! Za pozitivní hudbu a milý děj tam ještě přišoupnu čtvrtou. Dnes mi robka zrobila gulášovku, potom odfrčela kajsik za kámoškou s tím, že na véču jsou hambáče...normálně je nemusím, ale po těch kubánosech co připravoval šéf se na ně normálně těším. ()

chelseaman22

Kdybych při sledování filmu nehrál lodě proti Shakesovi ze Spáčů, tak mi rupnou nervy! Fantasmagorický nesmysl, jež se utápí v nechutně mastném sosu z hovězího skeletu! 45% ()

andrii

Vaří na otevřeném ohni. O sobotách, nedělích, až se přepálí olej. Sní, o přípravě nejen snídaní, ve vlastním. Má pod čepicí. Fešácky servíruje, plní. Chuťové pohárky. Slaným, sladkým. Hutně. Si život. Dle něho. Do úst půst, falešná cukrátka nepatří. Pro zážitek z debužírování. Jen pravá svíčková s brusinkami. ()

kinghome

Pohodová letní komedie, která neoslní příběhem, který není nijak zvláštní, ale oslní hereckými výkony a dokonale vystihlou atmosférou. Úžasná komedie, u které se párkrát zasmějete hodně a potom se celý film pousmíváte, teda já to tak měl, film mě vtáhl do děje, herci byli strašně sympatičtí a přál jsem jim, aby se jim vyplnilo všechno, co chtějí, hlavně Chefovi, který musel vyřešit jak problémy se synem, tak jeho problémy práci. Ve filmu jde krásně vidět, že když práci milujete, tak to není nikdy o penězích, když vás někdo svazuje, nedává vám prostor a dostáváte za to prachy, tak jste stejně nešťastný, je lepší si dělat věci podle sebe, být volný v tom, co děláte. Je to víc, než pár šlupek navíc. Skvělý letní komedie, která je právem v červených číslech. ()

Honzek

Výborná podívaná která byla natočena člověkem, který se nebojí použít srdce. Jde sice o jeden malý americký sen, ale ten je ztvárněn opravdu přirozeně, vtipně a bez příkras. Běžně bych dal čtyři hvězdy, ale jelikož jsem sám duší kulinář a mám na to i výuční list, dávám pět! A protože jsem dlouho neviděl film kde režisér tomuto zaměstnání rozumí, je to skoro povinnost. Celý snímek bych popsal slovy: "V jednoduchosti je krása." ()

JimmyII

Zatím nejlepší feelgood movie roku 2014. Jon Favreau napsal, natočil a herecky táhne báječně příjemný film o vztazích (předně otcovsko-synovských), skvělém jídle a fajnové hudbě. To všechno okořenil nevídaným castingem, hezkou odbočkou k sociálním sítím a voňavým road tripem. Přidal precizní režii a voilá, servírujeme jeden extrémně pozitivní must see film. ()

LiborGondek

Tak to bylo něco! Jon Favreau ve filmu Jona Favreau se scénářem Jona Favreau a i když to vypadá, že jde o snímek jednoho člověka, pak se pletete. Snově obsazený Chef, je filmem (ne)jen o vaření a zároveň tak velkým překvapením, že se to snad slovy nedá ani vyjádřit. Komedie, drama, rodinný. Film se ani netváří jako film, celou dobu ve mne vzbuzoval dojem dokumentu. Šéfkuchaři se nevyhnuly běžné životní problémy, rozvod, komplikovaný vztah se synem, vyhazov a k tomu obří, nechtěná "popularita". Skutečně jde o scénář, který mohl napsat sám život, a možná právě proto to bylo tak dobré! 80% ()

Gothar

Veľmi pohodový film s letnou atmosférou a voľnejším tempom, ktoré ale vôbec nevadí. Je to komédia, ale nemá výrazné hlášky, len si tak plynie a ja som mal celý čas pocit, že sa dobre bavím a vlastne ani neviem presne pomenovať na čom. Upozorňujem, že pred pozeraním sa treba dobre najesť a ideálne je niečo jesť aj počas filmu, pretože tam varia na pohľad výborné veci, ktoré hneď vyvolávajú silný pocit hladu :) 80 % ()

Mirokukii

Reklamana na twitter útočící na chuťové buňky s ingrediencemi rodinného melodramatu. Koření života s Catherine mi chutnalo mnohem více. ()

viperDavid

Hezký, dobrý, lahodný. Po skončení filmu jsem dostal hlad "chut" na toast, ale protože mám celiakii měj jsem jen tu chuť. A to mi žádný film dělat nemůže...tsss... Ale s tím jídlem si tak vyhráli je mi Jon přišel jako prvotřídní kuchař. ()

Mrkvič

Nezávislá komedie Jona Favreaua je místy špičková, po většinu času příjemná, ale občas také dost rozháraná a nepřirozená. Některé scénky a nápady jsou zbytečné a nebo ne moc povedené (hlavně ty, zavánějící improvizací). Bohužel je taková třeba i scéna s Robertem (Ironman) Downeym. Ani Sofía Vergara mi jako úspěšná podnikatelka ani trochu nesedla a bohužel nebylo moc vidět z jejích krás. Stejně jsem ale rád, že jsem film viděl a mohl se mimo jiné nechat inspirovat vším tím úžasným jídlem. Jen snad banánový kečup bych nepotřeboval ochutnávat...asi? :) ()