Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zuzku

Díváte se na film, který nedává vůbec žádný smysl, obsahuje dialogy k smíchu a celou dobu se modlíte, aby to nebylo ještě horší... třeba že se na konci ta protivná holčička s tím starým chlápkem budou líbat. ()

mik3shka

Jak jinak....co jiného může Woody vyplodit, než-li skvost. Miluju to prostředí, miluju Colina, miluji ty barvy, hudbu, tu poetičnost, kterou jen Woody umí vykouzlit ve svých filmech, ta pohádková láska...a ty hlášky. :) Colinův kompliment spojený se slonem a jeho vyznání lásky byly tak originální, a tak typické pro jeho filmovou povahu, že to označuji za nejdokonalejší momenty filmu. A kupodivu, i když ji běžně moc nemusím, byla Ema prostě kouzelná. ()

rigby

Příjemný romantický film s obrovskou dávkou nostalgie. Jen Colin Firth mi tam moc neseděl, ale jinak se na to příjemně dívalo, ačkoli nešlo o nic zásadního, jen o kvalitní oddychovku na úrovni. Po technické stránce není co vytknout, snad jen ten scénář mohl být více humornější, nebo prostě trochu jiný, aby více vtáhl a dal divákovi ono kouzlo, které se dostavilo naposledy s Půlnocí v Paříži. ()

ariari

čo? prázdne nudné ako nekonečná telenovela. umelá nuda s iskrou, ktorá vzlietla a hneď vyhasla. čo s tým má Woody allen? asi len značku jeho mena, ()

fafejt001

NĚJAK jsem čekal více, celkem předvídatelný konec , trochu ironie , slabá zápletka , prostě stárneme . To je život . ()

LencaN

Tahle doba vypadá na plátně prostě božsky. Allenovi se povedla jak výprava, výběr nádherných scenérií, krásné kostýmy, pohodově se odehrávající příběh, který by se dal přirovnat k listu, který se pomaličku nechává unášet proudem svěží říčky. Bylo to roztomilé. Můžou za to hlavně herci. Firth je sympaťák i přes to, že se chová jako bručoun a mnohdy hrubián a cynik. Stejně kouká jako smutné štěně. A Emma Stoneová je půvabná šarlatánka/médium, která na sebe poutá jiskřivýma očima a s Firtem spolu tvoří velice příjemný pár. Ona tak trochu vychytralá, ale upřímná a srdečná se snaží ukázat krásy života zarputilému skeptikovi a mračounovi. Žít v té době v kruzích například zrovna této filmové smetánky z jižní Francie, tak víc ke štěstí člověk nepotřebuje. ()

NikaIn

Woody Allen ma sklamal,bola to nuda,cele.Dialogi suche,herci tiez sklamali,,tlacila som cas uz aby film skoncil.Dokonca som chcela dat len jednu hviezdicku,ale zlutovala som sa,nieco medzi. ()

karnifex

Ve srovnání s německými romantickými komediemi dobré. Ve srovnání s ostatními Allenovými filmy slabé, velmi slabé.. ()

Masai

Je to v krátké době druhý Allenův film co jsem viděla a opět se mi líbil. Výtečná dobová hudba, film i příběh jsou především příjemným pohlazením s jemným a milým humorem, sympatickou podvodnicí a vynikajícím Colinem Firthem, který doslova exceluje v roli upjatého skeptika, který neuznává nic jiného než logiku, sype ze sebe jednu jízlivě urážlivou hlášku za druhou a celkově toho nakecá až hrůza :o) Né že bych se snad chystala pustit si celou Allenovu tvorbu, nehledě na to, že jeho starší tvorba asi není moc pro mě, vzhledem k tomu jak se mi líbily jeho dva novější snímky, ale začíná nám sychravý podzim, dny se zkracují, takže na nějakého toho Allena ještě určitě dojde :o) ()

Anetulicek

K Woodymu som sa v poslednej dobe dostala viac krát a žasnem na jeho čitateľným rukopisom. Tento film ako aj Café Society, mal kvalitnú dobovú hudbu. Určite zaujal svojou charizmou Colin Firth, pán v rokoch, ale stále očarujúci. Film by mohol ponúknuť viac, keďže som sa miestami nudila, tak môžem len za 3* ()

esmoke

Colin Firth předvádí kouzelnické triky, ale nevěří v nadpřirozeno a rád tedy odhaluje podvodníky. Takto by měl odhalit i mladou Američanku (Emma Stoneová), která údajně má nadpřirozené schopnosti. Firth se tedy po krátkém přemlouvání vydává do Francie, aby odhalil špinavé triky a při tom začne myslet srdcem. Nejnovější film Woodyho Allena, bez Woodyho, je docela zábavná jednohubka, nic, na co se vzpomínalo druhý den. (2D dabing) Rozpočet: $ 16,8 miliónů, Tržby: $ 51,029 miliónů. ()

Nugat

Colin mi připomínal starého mládence profesora lingvistiky Henryho Higginse. Film byl milý a předvídatelný. Zajímavé je, že věkový rozdíl mezi hlavními aktéry je 28 let... ()

fila_B

Plný počet jednoznačně! Z filmu čiší radost a pohoda. Předchozí tři filmy mi přijdou trochu méně Allenovské chyběl mi tam taková ta špetka radosti. A tohle koření tady právě je. Colin Firth herecky zraje jak víno, je prostě výborný, přemýšlel jsem co tomu filmu vytknout, ale nic mě nenapadá. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014