Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Gyl

Moc pěkný film. Woodyho Allena fakt nemám rád a tak se jeho filmům vyhýbám. ale v tomhle hraje Colin Firth a toho zase můžu, tak jsem zariskoval. A bylo to dobré. Firth je opět úžasný. Z filmu dýchají dvacátá léta, je v něm krásná hudba a zápletka je dostatečně zajímavá. Když jsem se naladil na notu filmu, postřehl jsem i pár opravdu suchých sarkastických vtipů, které přesahují dokonce i horizonty mého sarkasmu, což mě potěšilo...Nejlepší vtip byl ale u titulků, kdy se mě moje žena zeptala: "Animals Trainer? Co tam bylo za zvířata?" ()

Axxym

Rozhodně to nejlepší, co Woody natočil za posledních pár let. Rozhodně ne tak ploché a vpodstatě bez nápadu jako Jasmine Blue Eyes, ani ne tak "ulítlé" jako ta věc s Pařížskými flashbacky do minulosti, prostě přijemná Allenovka s příjemným scénářem, klasickými intelektuálními dialogy (btw české titulky pro Cinema City jsou příšerné, uplně zabíjí Allenovskou zálibu v bohaté slovní zásobě) a nechybí ani humor, romantika a dobré herecké výkony. Prostě dobře strávený čas. Jděte do toho. ()

foils

Zázraky se nedějí a nezbývá tedy než se spoléhat jen na své schopnosti a úsilí; pokud se někde dějí, pak jedině v lásce, avšak i tam je otázka, zda k obecnému prospěchu. Odpovědět si na ni musí každý divák sám - závěr filmu díky míře nepochopitelnosti a nelogičnosti motivace obou hlavních postav v podstatě umožňuje dvojí čtení. Poselství nového Allenova filmu je sympatické, zamrzí však, že motivy, ze kterých je poskládán, už jsme od něj viděli - ať už je řeč o esoterice (Povídky z New Yorku), kouzelnictví (Sólokapr), nebo chlapovi rozhodujícím se mezi dvěma ženami, z nichž jedna představuje racionální volbu, zatímco k druhé ho táhne vášeň (Match Point). Teatrální herectví Colina Firtha nenudí, na druhou stranu jeho hrdina zřejmě měl být vtipně ironický, jenže vtipných hlášek se příliš nedočkáme. Kouzlo měsíčního svitu neurazí, ale ani moc nenadchne a nepobaví. ()

robbez

Po depresivních Jasmíniných slzách chtěl Allen zjevně natočit zase nějaký lehký, milý a nostalgický film. Je to ale jeden z jeho slabších pokusů, který ani příliš nepobaví, ani příliš nedojme. Tématem jsou kouzla a iluze a také Allen nám nabízí iluzi pohody a příjemně stráveného času s jeho filmem. Kouzlo měsíčního svitu se snaží sdělit přibližně následující: Je lepší věřit krásným lžím nebo racionálně přijímat často nepříjemnou pravdu a bezútěšnou skutečnost? Láska nám umožňuje to první. ()

carnacv

Začínám svůj komentář trochu netradičně koncem, neboť právě zde mě Woody nejvíce překvapil. Že by na stará kolena chlapec začal měnit názory? Snímek má velmi solidní linku a téma střetu kouzelnické preciznosti se světem tajemna má své kouzlo. Avšak i přes nádhernou krajinu, pečlivě zvolené herecké obsazení a krásné interiéry, zde postrádám hlubší dějové zaujetí. Ano charakterově v ději sice nikdo nechybí, ale průchod jím je velmi prostý a značně přímočarý, a tak se člověk nemůže s postavami blíže sžít. A tak je cca po hodině koukání v krámu vyprodáno a člověk už jen čeká, kdy přijde finále. Sečteno podtrženo snímek neurazí, ale ani výrazně nepřekvapí. ()

anaad

Film má celkem jednoduchý příběh a pomalé tempo vyprávění, nicméně je zde velice šťastně zvolená doba a prostředí, což svým způsobem maskuje právě tyto nedostatky. 3,5* ()

ujdeto

Byla to vtipná podívaná, nicméně film jako takový byl vcelku dost fádní a předvídatelný. Moc naumělkovaný aby se podobal dvacátým létům, ve kterých se odehrává. Je to milá podívaná na nedělní večer v kině ve dvou. Nic víc, nic míň. Colinu Firthovi sedí role sarkastického kouzelníka, který se zamiluje do Emmy Stone, které zase věřím roli cikánky/média. Auta, jazz, víno, oblečení, vše krásné, jen prostě na mě moc umělé. Woody Allen tímto filmem pouze dokázal, že stále tvoří, nicméně jeho rané tvorbě už se to nevyrovná. Poslední jeho počin co mě velmi zaujal, byl film Vicky, Cristina, Barcelona. ()

fola

Pokud máte rádi filmy Woodyho Allena, Kouzlo měsíčního svitu vás sice nepřekvapí, ale určitě vás potěší. Ještě pořád totiž platí, že divácký život bez ironických allenovských iluzí by ztratil něco ze svého kouzla. ()

Allein4

Romantická dramatická komedie, směřující od prvních sekund k nevyhnutelnému cíli. Ale takové již romantické filmy jsou, a tak jde pouze o tu cestu, jakou se k tomu cíli hlavní hrdinové probojují. A nutno říct, že Colin s Emmou to zvládli relativně dobře. O filmu: jeden z nejlepších mágů byl podveden svým nejlepším přítelem a hezkou slečnou. Uvěřil, že existuje něco víc, než jen pouhé iluze a triky. Pak však zjistil, že ze sebe před světem udělal hlupáka, ale nějakým záhadným způsobem se do té podvodnice zamiluje. A ona se zamiluje do něj, ač je ten kouzelník hrozný mrmral a necita. V normálním světě by si takoví dva o sebe ani kolo neopřeli. A kdyby náhodou ano, tak s takovými rozdíly by jim to mohlo fungovat jen o něco déle než přůměrná doba erekce. Ale co, je to jen film, a tam se zázraky stát beztrestně mohou. Dojem: zpracování dobré. Woody je prostě Woody, ten by i z cesty pro mlíko dokázal udělat skvělý film. 65 % ()

gael83

Woddy promiň, ale s tímhle běž do prdele! I intelektuální romantické drama může být květnatě vtipné a né zanudlaně utahané! Za mě fakt NE! ()

durkes

Milá jednohubka, milá a naivná .... a woodyallenovská. Kým jeho najoceňovajším filmom z minulého storočia som nejako nevedel prísť na chuť, v tomto storočí sa mi jeho filmy páčia čoraz viac. Len ten záver sa mi zdal akoby dosť zbúchaný, len aby sa to nejako zakončilo. ()

Anorak

Woody Allen pro mě nikdy nepředstavoval dobrého režiséra, natož pak herce. Vždy jsem k jeho filmům a hereckému umění přistupoval stejně jako k reklamě, kterou je třeba eliminovat přepnutím na jiný kanela (čti program). Nyní to spíše vypadá, že jsem si ho šetřil pro můj vstup do středního věku a jeho výtvory mi začínají dávat daleko větší smysl. Nebo jsem ho prostě z nudy vzal na milost. Kouzlo měsíčního svitu zřejmě neaspiruje na oskara, o to více mě ale mrzí, že se zde pohybuje v šedivé zóně i když je to opravdu o fous. Vzezření dvacátých let minulého století je celkem věrohodné. Někdy bylo toto vzezření přerušeno rychlým střihem a dost často byla dosazená hudba z tehdejší doby trochu na překážku. Bylo jí tam až moc. Na druhou stranu byl vyprávěný příběh kompaktní a bezesporu i napínavý. Z celého filmu jsem získal pocit, že jsem tak nějak tajně porozuměl, co tím chtěl básník říci. Woody na mě z televize pomrkával, jako bych byl jediný, s kým si během té doby rozuměl. Stanleyho přístup k životu jsem při pomrkávání na Woodyho souhlasně odkýval. Na kouzla věří jen špatně informovaní jedinci, nebo blázni, kterým nikdo neřekl, že život je jedno velké utrpení. Vy ostatní ale nezoufejte, největším kouzlem je přecejc Láska! ()

Mukade

na úrovni Pilcherovej. + "" "With "Magic," it's hard not to think of Soon-Yi Previn while watching a story about an older curmudgeon who leaves his fiancée, a supposedly perfect match, for a relationship which, on its face, makes no sense. "" ()

Khanemis

Příběh je bohužel zoufale předvídatelný a od začátku v podstatě člověk ví, jak to celé skončí. Co snímek zachraňuje jsou dobře napsané postavy a dialogy a jejich zahrání. Je osvěžující, že hlavní hrdina zůstává do samotného konce egoistickým cynikem, který sice trochu změkne, přesto se však nestaví rovnou na hlavu své původní charakteristiky. A Colin Firth si ho vysloveně užívá. Emma Stone je mu dobrou protihráčkou, bohužel ačkoliv jejich chemie funguje ve vzájemném hašteření, tak po romantické stránce selhává. Potěší krásně zvládnutá dobová výprava. Jde o příjemný film s dobrou atmosférou, k výjimečnosti mu však přeci jen chybí. Jedna hvězda navíc za Colina a příjemně ostrou kritiku spiritismu. ()

gizi

Pěkný, milý příběh, trochu předvídatelný, ale slušně zábavný a o to tu jde. Žádná bomba to sice není, ale na 4* u mě dosáhne - 70%. ()

ragtime

Woody ako nenapraviteľný romantik mi už trochu chýbal. Je tu menej humoru, za to viacej lásky a prejavovanej náklonnosti. Ešte aj ten samotný záver, ktorý sa už už schyloval ku klišé scéne, dokázal zrežírovať s nadhľadom a vtipom. Emma Stone sa definitívne stala americkým zlatíčkom... ()

BobinoZH

Film som si pustil klasicky, vybral som jednu z mnohých možností na disku, veď uvidíme. Meno režiséra ma síce zneistelo, ale nebol to klasický Allen. Téma od začiatku zaujímavá, Stone a Firth hrajú skvelé protiklady a je len otázkou času, kedy to medzi nimi vypukne. Po prevalení triku však všetko nadšenie opadlo a film upadol do podpriemeru a ja som len čakal, kedy to trápenie skončí. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014