Píší se 70. léta 19. století. Uprostřed nových osadníků a psanců čeká dánský přistěhovalec Jon (Mads Mikkelsen) už dlouhá léta, aby mohl svou ženu se synem přivést do Spojených států. Když se mu to konečně podaří, oba se jen chvíli po příjezdu stanou obětmi hrůzného zločinu. Jon ze žalu a zoufalství pachatele zabije, což se neobejde bez ostré reakce. Bratrem zabitého vraha je totiž bezcitný plukovník Delarue, který terorizuje městečko Black Creek a nezastaví se před ničím, co by mu zabránilo pomstít svého sourozence. Bez pomoci komunity, která ho opustila a zavrhla, se Jon mění z mírumilovného osadníka v neohroženého bojovníka, který musí zachránit město a najít klid v duši. (Bontonfilm)

zekon

Ty jo, dánský westernový kopanec 80% americkým westernovým trapárnám? :D Tak to je síla. Ne žeby byla zápletka světový objev, jenže je to podáno tak nějak syrově, normálně, reálně. Sice je třeba zkousnout, že co nezvládnou lidi z celého města, zvládne jeden gunfighter, ale co. Dobré dívání, a Eva.....kurňa.......a přitom ani nemluví :-D ()

Bluerider

Slušná variace na westernovou klasiku, zde v podání dánského tvůrčího týmu. Scénář je i rámci žánru hodně předvídatelný, předností snímku jsou však dobré herecké výkony (Mads Mikelsen si po té spoustě rolí zamlklých chlapíků s pronikavým pohledem prostě dříve nebo později westernového mstitele střihnout musel) a zejména v první polovině snímku také velmi působivý vizuál. Potěší množství odkazů na klasické filmy, zklamáním byly ovšem některé velmi lacině vyhlížející triky (oheň). Příjemná podívaná, ale v paměti příliš neutkví. ()

fikee

Fast-foodový western. S Madsem by chtěla mít dítě každá druhá ženská a každý třetí chlap a Eva má kukuč zlejší než všichni lotři dohromady. Bohužel z filmu čučí víc kalkul než láska k žánru. ()

NeverEver

Tvari se to jako "Tenkrat na Zapade", ale bohuzel mu to nesaha ani po kolena. Velmi tvrdy a drsny western s minimalistickym scenarem potrebuje 3 veci, aby mohl dobre fungovat: 1/ uzasnou hudbu (ala Morricone); 2/ skvělé vypravění vizualem resp. kamerou (kdyz nejsou slova, musite si vse hezky domyslet skrze obrazky); 3/ aspon jedna vedlejsi postava (krome hlavniho hrdiny) musi byt aspon na pul kladna a radne ironicky vtipna/nepredvidatelna/ostra jako britva. Bohuzel ani jedno z pravidel film nedodrzel, je to vlastne od zacatku do konce prehlidka utrpeni, mizerie, slabosti a krutosti a hamiznosti. Bohuzel vse jde tak nejak samo, rutinne, ze ani nemate moznost se s postavama szit, citit s nimi. A vlastne ani nemate moznost byt rozhnevany na zapornaky. Jinak je film odveden rutinne, ano prakticky se mu neda nic vytknout, ale prakticky na vas vubec nic nezanecha. A pritom jak Mads tak Eva jsou vyborni a role jim sednou, ALE.... (trosku mi to pripomina film Revenge/Odplata - taky v nem vse bylo "vlastne spravne", ale nefungovalo to... bylo to moc rutinni) 2** ()

house336

Tady se opravdu nebojím sáhnout pro 5*, protože film plní přesně to, co se od něj dá očekávat. Když se dal Tarantino na westerny a přišel se svým úchylným Djangem, tak každý normální western potěší. Z pera dánských scénáristů vzešel opravdu syrový, hutný, žánrový film, který nahodí a drží atmosféru. Stopáž je ideální, protože příběh nebylo kam dál protahovat. Drobně mě zklamal takový trochu američtější konec, ale nic víc tomu nelze vytknout. Eva Green ve velmi těžké roli, protože zahrát celý film pouze a jen obličejem (a být uvěřitelný) je těžká zkouška, se kterou si zvládla poradit. A o Madsovi se ani není třeba zmiňovat. On je ten, kdo mě na film přivedl a nezklamal. Opravdu skvělá ukázka evropské tvorby. ()

stret

Prečo by western nemohli natočiť dáni? Ak niekto pochopí žáner, čo sa v tomto prípade podarilo, môžu western natočiť aj vietnamci. A kludne lepší, než ten natívny. Eva Greenová hádzala svoje tradičné zlé kukuče, a dobrý na nej hlavne akurát facelift. Nebolo z čoho postavu pochopiť. Pekný vizuál, záporáci excelentní, Mikkelsen svoju postavu utiahol, šerif charakterovo ako z vášho mesta. Je to funkčné a nadpriemerné. ()

Mark1983

Bezchybný western se sofistikovaným příběhem plným děje a napětí od začátku do konce,který patří mezi perfektní exemplárnosti,co se týče významu slova Bezpráví,které nikdy neskončí,když někdo spravedlnost nevezme pořádně do rukou,třebaže význam slova Spravedlnost je mnohými chápán zcela špatně,čímž pak vládne nedokonalý systém s averzí k ospravedlnitelné pomstě,o které se lže,že nic nevyřeší,ačkoli jsou někdy situace,kdy je spravedlivá pomsta zcela nezbytná. Jak se praví v Lovcích mafie: Zlo vítězí jen tehdy,když dobří lidé nic nedělají. ()

Wartord

Pro potřeby zcela zbytečného filmu je vykonstruováno následující: Právě dorazí imigrantovi do Ameriky jeho žena se synem, na které už dlouho netrpělivě čeká společně se svým dobrým přítelem. Do dostavníku, který je má nejspíš dovést na jeho těžce vybudovaný ranč, nasednou dvě hovada, které se chovají hrubě k dámě a strašně nelogicky, až to skončí tragicky pro celou rodinku. Jonův nejlepší kámoš se z bůhvíjakého důvodu cesty s nimi nezúčastnil, protože to by pak bylo po filmu. Nicméně Jon se rozhodne, že se pomstí tomu grázlovi, který má s těmi hovady společný maximálně rodokmen, bližší info se nám nenabízí. Ten padouch se zázračně dozví, že Jon zabil tedy ty hovada a chce se mu taky pomstít, zatímco v mezičase opět nelogicky likviduje již dlouhou dobu terorizované obyvatele blízkého městečka, kteří jsou mimochodem taky divní. No vyústí to asi po 45 minutách v přestřelku a vypadá to, že si Jon vezme vdovu po jednom z těch hovad, jejíž roli tak úplně nechápu a postrádám její důležitost v tomhle zbytečném filmu. Konec... ()

Pythonator

Neskutečně povedená práce Evropanů. Ryzí klasický western, jakých už dnes moc není. Mads je se svou kamennou pokrčenou tváří nečekaně skvělá volba. Zelená Evička, která tentokrát bohužel nepromluví ani slovo a pořád se mračí, je stále k nakousnutí. Nejúžasnější na tomto filmu je však kamera. Záběry jsou tak špagetové, že se mé oči pásly jako zamlada. Co na tom, že to má jednoduchý a skoro až zbytečně natahovaný děj? To je mi fuk. Být to svižnější a být tam víc nezapomenutelných dokonale vypilovaných scén, tak dám bez váhání pět hvězdiček. ()

hanca.uh

Velmi charismatický dánský M.Mikkelsen+přiměřeně charismatický a k tomu velmi hezký americký J.D.Morgan+velmi pěkná a smyslně stavěná francouzka E.Green :-)) v dobrém jednoduchém westernovém dramatu, kde se zrovna moc nemluví, kde se emoce projevují jen zastřeně a kde nestříkají litry krve...za mě příjemný film s akorátní stopáží, kterému dávám 80%. ()

Skylwalker42

Překvapivě opět vyvedený novodobý western. Žádné okaté klišé vzhledem ke klasickému "pomstivému" příběhu hlavního hrdiny. Němá indiánka v podání Evy Green je k nakousnutí. Film doprovází i výborná hudba. Dávám pět hvězd, jelikož já nemohu nic vytknout. Westerny možná nabraly nový dech.. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona