Film, kde sa toho v prvej pol hodine udeje toľko, čo v iných filmoch ani za dve hodiny nie. Temné postavy, atmosféra, zákulisný biznis. Miestami som až krútil hlavou, ako je toto vôbec možné a znepokojene som sledoval duševný prerod Krausa. A čo ma potešilo, malo to okrem skvelého deja ak skvelé autá. Bolo by menej, ale na české pomery vyduchcený film, tak nadhodnotím. 4 z 5(16.12.2015)

• LadyPupu

Námět ok, v téhle republice jsou dluhy mezi lidmi rozšířené jako mor. Ale to zpracování. Kamera zabírající převážně detaily obličeje "herců". Ty "herecké" výkony. Co to do pííííííp bylo? Kraus je herec? Je? Aha, tak to tady nebylo poznat. Přeju Marcusovi a jeho partě, aby se tímto filmem nezadlužil a pokud možno, aby už nenatáčel nic se stopáží nad 5 minut. Jo a ten závěr mi samozřejmě jako pozornému divákovi neunikl, dokonce jsem ho i pochopila. Pokud měl překvapit, nepřekvapil.(5.11.2015)

• dopitak

Drsný. Ale bohužel ne film, ale drzost, s jakou profíci předložili divákům sotva absolventský pokus. Všechny ty zpomalovačky už musí každému lézt krkem, divím se, že nevyužili i esemeskovou grafiku na obrazovku, to je taky IN. Rvačky jsou jak naprogramované, asi měli borci místo dlouhého nácviku v tělocvičně jít na první dobrou. Škrtnutím naprosto zbytečné postavy Heřmánka jr. mohli ušetřit.(29.11.2015)

Jakub má tak trošku smůlu. A nebo hodně smůlu. A nebo je jen prostě blbej - záleží na úhlu pohledu. Tak či onak se ocitá v situaci, kdy dluží všem a všude, jeden dluh vytlouká druhým, a za krkem mu sedí nejen banky a finanční ústavy, ale také banda různých lichvářů, mafiánů a dalších existencí. Ale Jakub má tak trošku i štěstí. Na kamarády (hlavně na svého nejlepšího kamaráda z dětství) a jeho otce, který se v podobných situacích umí orientovat, a je ochoten Jakubovi pomoci... Na rozdíl od většiny komentujících se mi tento film docela líbil - samozřejmě, člověk se musí trochu nadnést nad situaci (že je někdo tak blbej, a že většinu fíglů neprohlídne) a naopak že čirou náhodou otec jeho kámoše je multimilionář s potřebnými styky. Na druhé straně mi ale přišlo, že jako vstyčený prst (a teď nemyslím prostředníček) všem, kteří uvažují o nějaké té malé půjčičce, by to mohlo fungovat. Bavil mne docela i "akční" styl filmu, a až na poslední jednu dvě scény (které jsem tak nějak nepobral) mi to ani nepřišlo tak hloupé..(14.11.2015)

• xxmartinxx

Taky mělo zůstat u klipu. Tenhle film má opravdu jeden z nejhorších scénářů za dlouhou dobu, kde se musí autoři neustále dopomáhat voiceoverem, aby bylo vůbec jasné, co se děje. Navíc už tu dlouho nebyl tak ukázkový hrdina-chcípák, který je hajzl a slaboch a nezaslouží si nic než co největší nepřízeň osudu. Nakonec to za něj ale zacvaká strejda Hanák, čímž se rozplývá i nějaká agenda přiblížit problematiku dlužnictví - znát principy není k ničemu, když je nedokážu zapracovat do příběhu.(23.3.2015)

• - Při akční scéně (pronásledování kradeného auta) zasáhla do natáčení skutečná policejní hlídka, která projížděla kolem a přestože nebyly porušeny žádné předpisy, tak ze stylu jízdy 3 aut nabyla přesvědčení, že došlo k trestnému činu. Vysílačkami bylo okamžitě rozhodnuto, že bude obětováno auto s kamerou, které zastavilo. Po zhlédnutí záběrů z natáčení policisty, jsme dostali 30 minut na dotočení scény, za slibu, že vymažeme záběry ze zásahu skutečného policejního vozu. (Zdroj: Nero Production)

• - Ve filmu se objeví několik akčích scén. Hromadnou bitku v autoservisu s kradenými auty kaskadéři nacvičovali několik týdnů v tělocvičně a použité zbraně i scénář jednotlivých bojových scén do detailu konzultovali s producentem. Kromě této hromadné bitky byly všechny akční scény pro zachování autentičnosti natáčeny v reálném prostředí bez jakýchkoliv omezení. Takže například přepadení auta na rušné křižovatce v Praze bylo natáčeno za plného provozu. (Zdroj: Nero Production)

• - Závěrečná scéna je ukončena nadsázkou, kterou může mnoho diváků napoprvé pochopit naprosto opačně, než je ve skutečnosti myšlena – což byl i záměr. (Zdroj: Nero Production)