• dopitak

Drsný. Ale bohužel ne film, ale drzost, s jakou profíci předložili divákům sotva absolventský pokus. Všechny ty zpomalovačky už musí každému lézt krkem, divím se, že nevyužili i esemeskovou grafiku na obrazovku, to je taky IN. Rvačky jsou jak naprogramované, asi měli borci místo dlouhého nácviku v tělocvičně jít na první dobrou. Škrtnutím naprosto zbytečné postavy Heřmánka jr. mohli ušetřit.(29.11.2015)

Jakub má tak trošku smůlu. A nebo hodně smůlu. A nebo je jen prostě blbej - záleží na úhlu pohledu. Tak či onak se ocitá v situaci, kdy dluží všem a všude, jeden dluh vytlouká druhým, a za krkem mu sedí nejen banky a finanční ústavy, ale také banda různých lichvářů, mafiánů a dalších existencí. Ale Jakub má tak trošku i štěstí. Na kamarády (hlavně na svého nejlepšího kamaráda z dětství) a jeho otce, který se v podobných situacích umí orientovat, a je ochoten Jakubovi pomoci... Na rozdíl od většiny komentujících se mi tento film docela líbil - samozřejmě, člověk se musí trochu nadnést nad situaci (že je někdo tak blbej, a že většinu fíglů neprohlídne) a naopak že čirou náhodou otec jeho kámoše je multimilionář s potřebnými styky. Na druhé straně mi ale přišlo, že jako vstyčený prst (a teď nemyslím prostředníček) všem, kteří uvažují o nějaké té malé půjčičce, by to mohlo fungovat. Bavil mne docela i "akční" styl filmu, a až na poslední jednu dvě scény (které jsem tak nějak nepobral) mi to ani nepřišlo tak hloupé..(14.11.2015)

• xxmartinxx

Taky mělo zůstat u klipu. Tenhle film má opravdu jeden z nejhorších scénářů za dlouhou dobu, kde se musí autoři neustále dopomáhat voiceoverem, aby bylo vůbec jasné, co se děje. Navíc už tu dlouho nebyl tak ukázkový hrdina-chcípák, který je hajzl a slaboch a nezaslouží si nic než co největší nepřízeň osudu. Nakonec to za něj ale zacvaká strejda Hanák, čímž se rozplývá i nějaká agenda přiblížit problematiku dlužnictví - znát principy není k ničemu, když je nedokážu zapracovat do příběhu.(23.3.2015)

Film, kde sa toho v prvej pol hodine udeje toľko, čo v iných filmoch ani za dve hodiny nie. Temné postavy, atmosféra, zákulisný biznis. Miestami som až krútil hlavou, ako je toto vôbec možné a znepokojene som sledoval duševný prerod Krausa. A čo ma potešilo, malo to okrem skvelého deja ak skvelé autá. Bolo by menej, ale na české pomery vyduchcený film, tak nadhodnotím. 4 z 5(16.12.2015)

V šedi český tvorby je tohle lepší příspěvek.Je v tom určitá inspirace ostrovama a severskou tvorbou,a ačkoli herecky to tak úplně košer není,u filmu sem se nenudil.60%.(24.10.2015)