Největší síla filmu je v námětu. Myslím si, že by nebylo od věci tenhle film pustit mladejm, co se vznášej někde na škole v oblacích a malujou si život na růžovo. Možná to do budoucnosti zachrání nejeden zkaženej život, protože maturita z naivity je někdy fakt pekelně drsná. Horší už to je se zpracováním. Nemůže se servírovat drsnej, realistickej film a dát do něj zpomalovací cool akční scény, to k sobě fakt nepasuje. Ty bitky jsou pak k hovnu a to je dělali skuteční fighteři co by ze mě udělali pět karbanátků. Takže o to víc mě mrzí, že akce byla pojeta naprosto odlišně od celkového pojetí filmu. Vůbec mě obraz až tak neseděl, možná střih. Taky mě zamrzel casting, tady nevím do jaký míry ovlivňoval tvůrce producent, ale prostě face z bulvárů byť nemají až tak zásadní roli mě budou srát vždycky, máme tu přece skutečný HERCE i na malý role !! Hlavní roli má Martin Kraus, kterýmu se říká český Belmondo, jako milovník pravýho Belmonda při téhle přezdívce vysloveně trnu. Nicméně Martin je sympaťák a působí pohodově, proti jeho výkonu nemám větších námitek. Nejsilnější byl ve scéně volání do porodnice. (to si asi Martine moc nehrál co :) ? Gratuluju tatínku ), ale třeba ve společných scénách s Tomem Hanákem ještě tahal za kratší konec. I když zase postava, kterou tam hraje Tomáš Hanák, nevěřím že v realu taková existuje. Nic no, Macus je debutant, takže určitě vezmu v potaz některý zbytečnosti typu "výslech na policii", kde se mohlo střihat a přimhouřím obě oči, dám tři s tím, že ten film má co říct, že má svý silný momenty a že je to taková nadšená poctivka.(22.3.2015)

• LadyPupu

Námět ok, v téhle republice jsou dluhy mezi lidmi rozšířené jako mor. Ale to zpracování. Kamera zabírající převážně detaily obličeje "herců". Ty "herecké" výkony. Co to do pííííííp bylo? Kraus je herec? Je? Aha, tak to tady nebylo poznat. Přeju Marcusovi a jeho partě, aby se tímto filmem nezadlužil a pokud možno, aby už nenatáčel nic se stopáží nad 5 minut. Jo a ten závěr mi samozřejmě jako pozornému divákovi neunikl, dokonce jsem ho i pochopila. Pokud měl překvapit, nepřekvapil.(5.11.2015)

Film, kde sa toho v prvej pol hodine udeje toľko, čo v iných filmoch ani za dve hodiny nie. Temné postavy, atmosféra, zákulisný biznis. Miestami som až krútil hlavou, ako je toto vôbec možné a znepokojene som sledoval duševný prerod Krausa. A čo ma potešilo, malo to okrem skvelého deja ak skvelé autá. Bolo by menej, ale na české pomery vyduchcený film, tak nadhodnotím. 4 z 5(16.12.2015)

• claudel

Další z řady debutů, u nichž píši obdobný komentář - schází ruka zkušeného dramaturga nebo scénáristy. Film se potácí a utápí sám sebe ve zbytečných scénách a hlavně v příšerných výkonech neherců, amatérů či snad náhodných kolemjdoucích nebo kamarádů režiséra. Je to škoda, námět a leitmotiv má určitě hodně do sebe, ale provedení se nevydařilo.(22.12.2015)

• vegetol.mp

Když pominu poměrně častý technický nedostatky, jako je mizernej zvuk, největším průšvihem tohohle filmu je jeho nesourodost. Co to má být vlastně za žánr? Drsný drama, cool gangsterka nebo snad podrazáckej film ve stylu Dannyho parťáků? To se nikdy nedozvíme. Faktem je, že rádoby akční scény působí ve filmu jako pěst na oko a hlavní hrdina je nezodpovědnej kretén, kterej by zasloužil pohřbít zaživa. Problém představuje i casting, kdy je plno lidí obsazených podle toho, kolikrát o nich psali v Rytmu Života a ne podle toho, jak jsou talentovaný. Pokud někdo čekal charakterovou studii nebo vážněj film ve styl Reiszova Gamblera, měl by se jít léčit. Tohle je taková konina pro patnáctiletý děcka. Ale abych byl fér, bavil jsem se.(29.9.2015)

• - Scéna z nelegálních zápasů byla připravena za spolupráce s kluby, které pořádají bojové večery Night of Warriors a účastnili se ho skuteční zápasníci MMA, K1, Muay-thai. Aby bylo natáčení naprosto reálné bojovali bez jakýchkoliv chráničů, boxerských rukavic apod. Do natáčení se tak vžili, že při natáčení další bojové scény, která se již netočila v ringu, ale na parkovišti, producent předem rozhodl, že se bojová scéna pojede maximálně na 2 záběry, aby se předešlo vážnějším zraněním. (Zdroj: Nero Production)

• - Závěrečná scéna je ukončena nadsázkou, kterou může mnoho diváků napoprvé pochopit naprosto opačně, než je ve skutečnosti myšlena – což byl i záměr. (Zdroj: Nero Production)

• - V červnu 2013 byl natočen původně hudební film s grafickými prvky, přičemž se jedna jeho dějová linka okrajově dotkla citlivého tématu - zadlužení mladého muzikanta Jakuba (Martin Kraus). Po zkušebních projekcích filmu v listopadu 2013 se producent filmu na základě drtivého zájmu diváků právě o téma dluhů rozhodl právě toto téma rozpracovat do hloubky tak, jak ještě v žádném českém filmu dosud nebylo. Z původního filmu tak bylo použito pouhých 20 % současné stopáže a 80 % filmu bylo natočeno v květnu a červnu 2014 podle nového scénáře. Na finální verzi dialogů se podíleli i herci Tomáš Hanák, Jaromír Nosek, Martin Kraus a Jakub Mohamed Ali. (Zdroj: Nero Production)