• Hitman_47

Jen pokud chcete zažít naprosté filmařské dno ..(6.1.2016)

• claudel

Další z řady debutů, u nichž píši obdobný komentář - schází ruka zkušeného dramaturga nebo scénáristy. Film se potácí a utápí sám sebe ve zbytečných scénách a hlavně v příšerných výkonech neherců, amatérů či snad náhodných kolemjdoucích nebo kamarádů režiséra. Je to škoda, námět a leitmotiv má určitě hodně do sebe, ale provedení se nevydařilo.(22.12.2015)

Je to real. Takhle to prostě v dnešní době chodí. Jestli se to někomu nelíbí, těžko v něčem uspěje.(25.11.2015)

Jakub má tak trošku smůlu. A nebo hodně smůlu. A nebo je jen prostě blbej - záleží na úhlu pohledu. Tak či onak se ocitá v situaci, kdy dluží všem a všude, jeden dluh vytlouká druhým, a za krkem mu sedí nejen banky a finanční ústavy, ale také banda různých lichvářů, mafiánů a dalších existencí. Ale Jakub má tak trošku i štěstí. Na kamarády (hlavně na svého nejlepšího kamaráda z dětství) a jeho otce, který se v podobných situacích umí orientovat, a je ochoten Jakubovi pomoci... Na rozdíl od většiny komentujících se mi tento film docela líbil - samozřejmě, člověk se musí trochu nadnést nad situaci (že je někdo tak blbej, a že většinu fíglů neprohlídne) a naopak že čirou náhodou otec jeho kámoše je multimilionář s potřebnými styky. Na druhé straně mi ale přišlo, že jako vstyčený prst (a teď nemyslím prostředníček) všem, kteří uvažují o nějaké té malé půjčičce, by to mohlo fungovat. Bavil mne docela i "akční" styl filmu, a až na poslední jednu dvě scény (které jsem tak nějak nepobral) mi to ani nepřišlo tak hloupé..(14.11.2015)

Áno, áno (aj) taký je život. ...Námet je silný, jeho spracovanie je zaujímavé a hlavne chytlavé, dej a celý film plynie rychlo bez nejakých zásekov a pod. V celkovej forme to ale vyznieva gýčovito, naivne a je vidieť ešta mešia nevyrovnanosť tzv. režisérskeho panica.(4.10.2015)