Největší síla filmu je v námětu. Myslím si, že by nebylo od věci tenhle film pustit mladejm, co se vznášej někde na škole v oblacích a malujou si život na růžovo. Možná to do budoucnosti zachrání nejeden zkaženej život, protože maturita z naivity je někdy fakt pekelně drsná. Horší už to je se zpracováním. Nemůže se servírovat drsnej, realistickej film a dát do něj zpomalovací cool akční scény, to k sobě fakt nepasuje. Ty bitky jsou pak k hovnu a to je dělali skuteční fighteři co by ze mě udělali pět karbanátků. Takže o to víc mě mrzí, že akce byla pojeta naprosto odlišně od celkového pojetí filmu. Vůbec mě obraz až tak neseděl, možná střih. Taky mě zamrzel casting, tady nevím do jaký míry ovlivňoval tvůrce producent, ale prostě face z bulvárů byť nemají až tak zásadní roli mě budou srát vždycky, máme tu přece skutečný HERCE i na malý role !! Hlavní roli má Martin Kraus, kterýmu se říká český Belmondo, jako milovník pravýho Belmonda při téhle přezdívce vysloveně trnu. Nicméně Martin je sympaťák a působí pohodově, proti jeho výkonu nemám větších námitek. Nejsilnější byl ve scéně volání do porodnice. (to si asi Martine moc nehrál co :) ? Gratuluju tatínku ), ale třeba ve společných scénách s Tomem Hanákem ještě tahal za kratší konec. I když zase postava, kterou tam hraje Tomáš Hanák, nevěřím že v realu taková existuje. Nic no, Macus je debutant, takže určitě vezmu v potaz některý zbytečnosti typu "výslech na policii", kde se mohlo střihat a přimhouřím obě oči, dám tři s tím, že ten film má co říct, že má svý silný momenty a že je to taková nadšená poctivka.(22.3.2015)

Film, kde sa toho v prvej pol hodine udeje toľko, čo v iných filmoch ani za dve hodiny nie. Temné postavy, atmosféra, zákulisný biznis. Miestami som až krútil hlavou, ako je toto vôbec možné a znepokojene som sledoval duševný prerod Krausa. A čo ma potešilo, malo to okrem skvelého deja ak skvelé autá. Bolo by menej, ale na české pomery vyduchcený film, tak nadhodnotím. 4 z 5(16.12.2015)

• Fr

„LIDI SE DĚLÍ NA LOVCE A OBĚTI. VŽDYCKY MÁŠ MOŽNOST VOLBY, NA KTEROU STRANU SE PŘIDÁŠ…“ /// Tak úvodní titulky maj zmáklí! Taky chválím, že se snažej, aby to vodsejpalo. Parkourová vsuvka má ukázat, že na to máme už i u nás. Jen ty ideje stojej za starou belu. Dluhy prej dělaj dluhy, ale místo aby dětem ukázali, že se nemaj ve škole při hodinách finanční gramotnosti flákat, vodsouděj ty bez hodnýho strejčka k zániku. Čekám, kdy se konečně z Jakuba stane lovec. Aby to jako chytlo šťávu. Trpím u dialogů. Votravujou jako sviňa! (hlavně že nechybí píchačka! Ale aspoň se nekecá) Sebelitující píčus a jeho zadluženej svět. Paskvil mládežnickejch filmů mojí generace (Kamarád do deště, Láska z pasáže, možná i Bony a klid, Vekslák…ale berte to fakt s rezervou…), kterej může udivit maximálně výborně propracovanou lůzrovskou postavou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy inspirovaný skutečnými příběhy a životními situacemi. 2.) Mám dojem, že mám na čele namalovanej kosočtverec. A všichni ho využívaj. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(19.10.2015)

Týpek z tohoto filmu je po krk v dluzích z nerozumného podnikání. Společník je fuč. Aby se dluhů zbavil, vytlouká klín klínem. Občas zabrousí i do ženského klínu. Ale hlavně půjčuje si od špatných lidí a dluží špatným lidem - gaunerům různé kategorie gaunerství. A činí tak opakovaně. Pod nátlakem dokonce začne na zakázku krást auta pro svého drsného vymahače a ocitne se za hranicí zákona (film ale tohle moc neřeší). Náhle se však objeví "hodný" strýček Příhoda, který dluhy za naivního blbečka zacvaká. A švorcák si tak nemusí podepsat vlastní parte a spokojeně může žít dál i se svojí vyvolenou po svém boku. Na diváka Jakub působí jako slaboch, oběť vlastní naivity a důvěřivosti, občas jako suverén a lovec dámských rozkroků. Jestli mu budete fandit, aby se z dluhů vysekal, toť otázka. Martin Kraus svého outsidera nehraje nijak val(id)ně. Prostě v divákovi nic nevzbudí. Po nějaké chvilce ho začnete za jeho permanentně útrpný výraz nesnášet. Nesnášet patrně budete i všechny ostatní účinkující v tomhle příležitostně trapném českém thrilleru, který občas dosahuje zábavně blbé úrovně Nahoty na prodej, chce být autenticky cool jako Bony a klid, občas je i svůj, ale s málo zdatnou, začátečnickou režií, která nemá potřebnou razantní sevřenost a kompaktnost, vládne klipovým stylem z laciné kategorie, sahá maximálně po ceně za (ro)zvrzaný počin roku. Marcuse Trana tak Martina Gavriely intenzivně ožužlávala v pelechu, až dostal geniální nápad něco zrežírovat. Převzal nedokončený materiál po bezejmenném režisérovi a z původně hudebního filmu natočil pozérskou frašku s cool animovanými úvodními titulky, zpomalenými bitkami a replikami, kterým pro technické nedostatky zvuku není dost často rozumět, nelze ani přehlédnout rozdílnou barevnost záběrů v rámci jedné scény. Kdo v takovém filmu může asi tak hrát, že. Ano, pro Tomáše Hanáka se konečně našla role mafiána s lidskou tváří, nesmí chybět Vašut v roli právníka, Nosek, Písařík, Podhůrský, Heřmánek ml. a další kvalitní herci. Ty jo, ti herci mně nevadili a můžete si sami dosadit, jak kvalitní jsou. Herecké výkony film docela drží. A nechybí Marcus Tran osobně v roli asistenta šéfa. Ten ale hrát neumí, i když se zlepšuje. A pro Martinku, životní partnerku, se už našla pouze nadbytečná rolička televizní hlasatelky. Přihodil se komparz sestávající z atraktivních slečen, které se pro potřeby filmu mihnou v baru, squash centru a jinde. Nemusím snad ani psát, že se film inspiroval západní produkcí, ovšem nezapomíná ani působit realisticky. V počátku film dokonce umí solidně bavit, ale následně začíná políčko po políčku hloupnout, stane se nepřehledným, scenáristicky nepříliš zvládnutým, v horších chvílích se ohání neoriginálními voiceovery a průpovídkami herců do kamery, v lepších chvílích nastupuje Hanák, který si určitě kladné hodnocení zaslouží za svůj mafiánský šarm i přístup k roli, která je na naše poměry neobvyklá. Ještě klika, že v našich končinách nevzniká mnoho tématicky spřízněných filmů. K tomu jim dopomáhej Tranďák! 50%(27.11.2015)

Přiznám se, že po shlednutém traileru a popisu, který jsem o tomto filmu četl jsem čekal něco mnohem horšího. Lovci a oběti jsou celkem nevyrovnaným filmem, chvíli jde o svižný akčňák a chvíli o nudnou romantiku, která mi přišlo, že tam je jen aby film něčím zaplácli, když jim už došli nápady. Kdyby vynechali některé skutecně zbytečné a nudné scény a zkrátili tím stopáž udělali by jistě líp. Celý film je natočen hodně televizně a občas mi připadal jako nějaké amatérské domácí video. Herci hrají poměně slušně, i když mi hlavní hrdina nijak k srdci nepřirostl. Nejvíce film těží z jeho tématu, které je na české filmové poměry vcelku nevídané a místy i zajímavé. Scénář toto téma ale bohužel dost sráží a i když je příběh údajně podle skutečnosti, tak mi dost často připadal přitažený za vlasy a ne zrovna nějak inteligentní. Nicméně se na Lovce a oběti koukat dalo a to i přes zbytečně dlouhou stopáž, ne moc povedený scénář a amatérský look, který celý film provází. 55%(27.3.2015)