Velké ticho

• Česko Velký klid (více)

Brutální vrah Tigrero alias Loco (Klaus Kinski) vede skupinu chamtivých lovců lidí, kteří pronásledují bandu desperátů skrývajících se v zasněžených horách Utahu. Silence (Jean-Louis Trintignant) je němý pistolník, jehož si najme mladá žena Pauline (Vonetta McGee), když Locova banda zavraždí jejího manžela. A Silence rozpoutá boj dobra se zlem pro spravedlnost a pro pomstu... (monolog)

Max Q.

Není to typický špageťák. Pamatuju si, že jako malý jsem ho žral, ale teď už musím z hodnocení trošku slevit. I tak jde ale o dílo hodno nejednoho zhlédnutí. Plus samozřejmě krásný motiv Morriconeho melodie mi zní v uších doteď. ()

mmiram

Atmosfera filmu super, skvele ztvarneni postav, prekvapivy az sokujici konec. Na druhou stranu..ne ze by mi vadilo, ze vsechny kladne postavy umrou, ale smrt hlavniho hrdiny mi prisla nelogicka, nesmyslna a naprosto zbytecna, to stalo minimalne jednu hvezdicku. ()

honzic

Kvalitní italský western, který překvapí hlavně pro hlavního hrdinu špatným koncem. Na druhou stranu víc vypovídá reálnějšímu konci. Potěší kvalitní herec Klaus Kinski a pěkná kamera i hudba. Hodnocení: 75 % ()

pollstro

Nelítostný, špinavý a pesimistický spaghetti western, který neuvěřitelně těží z působivé zimní zasněžené krajiny, jejíž mrazivé počasí skvěle podtrhuje surovost a chladnost celého příběhu o lovcích banditů. Po filmové stránce velice chaotické, trhané, rozmazané a překombinované, ale i přesto filmařsky neustále krásné a obdivuhodné. Jean-Louis Trintignant v roli Silenzia je skvělým typem kladného hrdiny, který svými činy, střeleckými schopnostmi a tajemstvím způsobené jeho němotou, dokáže velmi intenzivně zapůsobit. Hlavní záporná postava Klause Kinskiho je skutečně skvělá a jedinečná. Jasně daný scénář, silné charaktery, mrazivá atmosféra a tragický konec, který jasně vyjadřuje Corbucciho povahu a náklon k pesimismu. Il grande silenzio se až moc snaží vypadat jako klasický spaghetti western od Sergia Leoneho a v některých scénách, především v těch akčních, je ta snaha připodobnit se filmovému velikánovi až moc znatelná, viditelná, a naprosto nezvládnutelná, jelikož Corbucci se velmi snadno a často nechává unést a film jako takový postrádá pevnou strukturu, organizaci, pocit sounáležitosti a kontroly nad celým filmem. Nevyužitý potenciál hudby Ennia Morriconeho je skutečně obrovská škoda, jelikož se opět jedná a excelentní hudební výkon. I přesto patří Il grande silenzio mezi nejlepší zástupce spaghetti westernu, který se pyšní svým trasngresivním pojetím, jedinečnou pochmurnou atmosférou a atraktivním zimním prostředí, o to víc zamrzí, že se Corbucci nevydal svojí vlastní tvůrčí cestou originality a snahy se odlišit od ostatních filmů. ()

jopal

Vyborny western, so vsetkym co mal mat. Akurat ma nejako nechytil za srdce. I ked ten koniec bol velkym prekvapenim. ()

aannemer

Škoda, že česká distribuce nedodala na DVD originální zvuk a titulky. S tím dabingem se to fakt nedá, vydržel jsem ho necelou půlhodinu a disk letěl do koše. ()

Delmondo

Naturalistický špageťák odehrávající se poněkud netypicky v zasněžených horách a s dosti brutálním koncem. Výborné herecké výkony Trintignanta a Kinskiho + jako vždy skvělý Morricone. ()

hony23

Western, který má úplně vše. Osamělého hrdinu Eastwoodovského typu, slizkého padoucha, syrovost, přiběh i pěknou hudbu. A také nečekané finále... ()

ALchemik

Už to málem vypadalo, že to dobře dopadne....Ale nedopadlo, což je velké plus tohoto filmu, jinak bych na něj asi za pár let úplně zapomněl. ()

karnifex

Jak už je zmíněno v jiných komentářích, tento western má strukturu pohádky - velmi krvavé pohádky. Závěr ne. Ale v zajímavostech se píše, že byl natočen i "pohádkový" konec - škoda, že ho nepoužili, přál bych si ho víc.. ()

KorenGeorge

Tento western si pamatuji od svého útlého dětství, hlavně to, že jako kluk jsem se na něj kvůli konci už podruhé nechtěl dívat, a tak jsem musel nějakých 20 let počkat. Dnes mi vychází jako velice originální kousek se zajímavým příběhem, podmanivou hudbou a nádhernou zimní krajinou hor Utahu. Líbila se mi zde ta nulová idealizace pozdního divokého západu kde rozhoduje právo silnějšího a podlejšího. Nejpikantnější na celé věci je, že zákon uplatňovaný zákeřnými lovci lidí a lichváři skutečně existoval. Také se mi líbila drsnost prostředí, kdy divák s hrdiny opravdu zažívá ten mráz a nehostinné prostředí a naturalistické zobrazování násilí, které sem padlo. Velké ticho není rozhodně nejdokonalejší western, někteří představitelé přehrávají a děj místy značně nudí, nicméně ten úžasně silný závěr, kdy se spravedlnosti nedočkáme, zapůsobil i po létech tak intenzivně, že některé mouchy odpustím. ()

depresario

Jeden z nedocenených klenotov westernového žánru. Nemý pištolník Silence proti diabolskému Locovi, mrazivá atmosféra a stiesňujúca hudba Ennia Morriconeho. ()

galil

Takový příjemný odpočinkový western. Hlavní hrdina je lovec lovců odměn, záporáci jsou zabijáci banditů a jako normalí lidé jsou tu zloději. Jediná nezáporná postava je nový šerif, který se nedožije ani půlky filmu. 90% ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant