Velké ticho

• Česko Velký klid (více)

Brutální vrah Tigrero alias Loco (Klaus Kinski) vede skupinu chamtivých lovců lidí, kteří pronásledují bandu desperátů skrývajících se v zasněžených horách Utahu. Silence (Jean-Louis Trintignant) je němý pistolník, jehož si najme mladá žena Pauline (Vonetta McGee), když Locova banda zavraždí jejího manžela. A Silence rozpoutá boj dobra se zlem pro spravedlnost a pro pomstu... (monolog)

JimJam

Zajímavý italský western, nejlepší co jsem viděl a nebyl od Leoneho. Zasněžená krajina dává filmu nové netradiční prostředí, film je i neamericky nekorektní. Do leoneho schází trochu více režisérovy invence, ale Trintignant s Kinskim nemohou nepřipomenout Charlese Bronsona/Clinte Eastwooda a Henryho Fondu. ()

moorks

Rázná odpověd a konkurence Leonovým filmům . Corbucci i Leone točili stejný žánr, který má společné rysy, přesto je každý z nich v něčem jiný a originální. Skvělé herecké obsazení, podmanivá hudba, mrazivá atmosféra- to vše se spojuje ve jeden celek a vytváří smutný, krutý obraz doby. Je to film, na který se nezapomíná! ()

Agnostik

Přesně to jsem čekal a dostalo se mi to..Ponurej western,a přitom nijak zvláště se složitým dějem,právě naopak najemný zabiják a pokus o mstu..Ten konec sem ale čekal klasicky klíšovitej,ale dostalo se mi právě toho krutého překvapení a proto sem si tento film zalíbil.Klaus Kinski je opravdovej parchant,a snad za to může i ta jeho úlisně chlapecká tvářička :-) U mě jasných 75%! ()

fabienne223

Western? Vlastne ani ne. Nepodoba se v nejmensim klasickym westernum a Leoneho pripomina jen do urcite miry. Obsazeni Jean-Louis Trintignanta byla trefa do cerneho (coz je u tohoto herce asi vzdy) a Klaus Kinsky predvadi presne to, co ma. Atmosfera filmu je tiziva, presto nechava reziser divaka doufat az do posledni chvile. A pak mu vezme dech. Na rozdil od mnoha jinych westernu na tenhle film jen tak nezapomenete. ()

raru

Surové?Nemám ten pocit.Videl som oveľa surovejšie filmy.Zasnežené,ufučané,uzimené,to áno.Súboj dobra a zla-tak na pol ceste,no a absencia happy-endu,to spolu vytvára celkom fajn kokteil aj po rokoch.A chudáci kone,tie tam dostali pekne zabrať. ()

Flippy

zajimavy western s tichym hrdinou a ponurou atmosferou, kde lide maji vetsi cenu mrtvi nez zivi, film s WTF koncem: (SPOILER: tezce zraneny Silence i pres varovani dobrovolne nakraci do nalicene pasti a necha se zbytecne oddelat bandou lovcu odmen pri beznadejnem pokusu o zachranu skupiny rukojmi. Zoufala Pauline zahyne, kdyz se pokusi pomstit jeho smrt 0_o Rukojmi jsou tak jako tak postrileni a hlavni zaporak Tigrero si bere i Silencuv Mauser jako trofej (s nim se mu budou dalsi lide rozhodne snadneji zabijet...). Silencova smrt tak nedava smysl.) ()

gizi

Pro mě zcela průměrný, navíc zdlouhavý film, kde překvapí jen závěr a netradiční je v tom, že místo vyprahlé pouště se odehrává v chladných zasněžených horách. Navíc hlavní padouch Kinski to herecky moc nezvládl a jako správný drsný padouch nepůsobí. 60%, 23.11.2015. ()

Iroquois

Výborný sněžný western, jehož kvalitu srážejí některé maličkosti (hozené brambory se vrátí zpátky, cesta ve sněhu evidentně projetá pluhem, mírně slabší výprava aj.). Hudba Morriconeho tradičně skvělá. Závěr nezvykle syrový až surový. V závěrečných titulcích je řečeno, že onen masakr se skutečně udál, nicméně se mi nepodařilo zjistit, zda je to pravda, ví někdo víc? ()

sibskyn

Ono stačí jen vidět tu zasněženou krajinu, kde se pistolníci plahočí a k tomu je doprovází hudba od Ennio, a máte jisto, že to bude stát za to. Dobrý film i s velmi drsným koncem, který ukazuje prostředníček všem holywoodským happy endum. ()

Sopholojong

Najvacsou (a klucovou) slabinou tohto "mraziveho" spagetaku je jeho televizny look (byt to sirokouhle dam o hviezdicku navyse). Je to vsak realisticky drsne az na kost so zaporackou drzkou Kinskim, ktora nikdy neomrzi. Tony snehu, strohe drevenice, cintorinske krize hlboko v snehu, vsade sama smrt, slabsi Morriconne, dialogy jednoduchsieho typu, sceny druhu "vysoplenie nosa do ruk pri konzumacii kurata" a jeden nemy pistolnik, iduci si po svojej pomste. Toto sa musi Tarantinovi nesmierne pacit a urcite sa tu minimalne inspiroval pre svojich Osem hroznych tym dostavnikom, plynucim cez zamrznutu tundru a neskorsim zastavenim v dedinke. 6 az 7/10 ()

Pavelkedar

Zcela slaboduchý film s naprosto tragickými a amatérskými dialogy. Ne B-éčko, ale C-éčko. Snad ještě nikdy  jsem neviděl tak špatný western -a že jsem jich za 40 let viděl ...........! ()

JoudaCZ

Zima. Sníh. Kinski. Morricone. Trintignant. Zima... To jsou dojmy z tohoto filmu. Je to komornější, než Leoneho spektákly, ale je to velmi působivé. Nekonečné sněhové pláně navozují velmi stísňující pocit. Silenzio se s ničím moc nepáře, Loco o to méně. Celkově film působí velmi syrově a "nekorektně". A tu hudbu jsem nemohl dostat z hlavy. ()

JUX

Spaghetti western v prostredi zasnezenych hor. Tak vypada po prvni cca dve tretiny. A docela to i nudi. Preci jen - nemluvnej pistolnik ala Man With No Name z dolarove trilogie, sympatickej serif, zaporak, kterej neni uplne cernobilej, zaverecna prestrelka, kdy je preci jen kazdemu jasne, jak to dopadne. Jenze vse je jinak. Na to jak jsem se nudil, me ten konec dostal. Skoda jen, ze existuje taky alternativni konec. Videno s ceskym dabingem (protoze Europe Production se proste rozhodla nedat na DVD puvodni zvukovou stopu). ()

PORTER44

Klasický příběh westernu na jedné straně tichý střelec který se nenechá jen tak vyprovokovat a na druhé straně nelítostní lovci odměn v čele s K.Kinskim kteří živé zločince zásadně neberou pouze mrtvé a na konec se tyto dva střetnou a kupodivu odejde záporák jako výtěz.Výborné prostředí,hudba a herecké výkony. ()

A_Shearer

Velké béčko ve všech ohledech, vyjma závěru. Snaha navázat na Leonovské filmy příliš nefunguje, protože Corbucci prostě neumí vytáhnout z jedné scény a pár tváří to neuvěřitelné napětí a drama. Všechno se odehrává tak nějak na distanc. Hlavní postavu navíc dost silně gumuje šerif, pro diváka asi nejsympatičtější postava filmu. Podprůměrný film zachraňuje jen na western zcela výjimečný závěr, který je šokující, ale opět - filmařsky nedostatečně vytěžený. ()

milos.bradik

Jeden z mých nejoblíbenějších spaghetti westernů. Dokonale mrazivá atmosféra, která je navíc umocněna  výbornou hudbou Ennia Morriconeho. Tato atmosféra je ještě završena vyvrcholením, ve kterém divákovi opravdu stydne krev v žilách. ()

StaryMech

Dva pilíře nejzralejšího z Corbucciho westernových komiksů: melancholie, umocněná závějemi sněhu, a mimořádný závěr, který je ultra- i antiromantický zároveň. Jistému kritikovi ústřední pistolníci připadají jako dvojničtí hrobaři, honící se zamrzlým peklem; jiní ve filmu vidí cestu k Altmanovu "McCabe a paní Millerová". ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant