poster

Pod rouškou noci

 • USA

  Live by Night

 • Slovensko

  Pod rúškom noci

 • Austrálie

  Live by Night

 • Velká Británie

  Live by Night

Krimi / Drama

USA, 2016, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Dobrých filmů z dob, kdy na ulicích zpíval Browning, muži si nesjednávali důchodová pojištění a pěšci uléhali do krabice s králi, se už příliš netočí a já se v tomto ohledu na v pořadí čtvrtý kousek talentovaného režiséra, jehož hobby je i amatérské hraní, docela spoléhal. Chyba! Stejně kardinální, jako joggovat v bílé kápi po předměstí Detroitu.. Přišlo mi, že se proud v řece děje valí rázně dopředu, místo aby zpomalil a v meandrech vedlejších linek přidal na věrohodnosti motivací a celkové působivosti. Pod rouškou násilí tmou tmou tmou tmou příliš neprospěl ani nedostatek autorovy sebereflexe. Z Batmana osvalený Affleck vypadal jak almara a bohužel tak i hrál. Při poslední scéně se Siennou Miller byla jeho mimika až hyperkomická a při srovnání s tím, co na malém prostoru zvládli Gleeson s Cooperem, tohle nemůže obstát..(3.3.2017)

 • necisty
  *****

  Tohle je nebe. Teď jsme v něm. ... GA Cinema(17.1.2017)

 • Mr.Cinephile
  ****

  Kino, 85% ‖ Chápu tu kritiku, na tak krátký film je těch témat až příliš, ale když se na něj podívám trošku z jiné perspektivy tak i takhle svým způsobem přeplácaný film má svou jedinou dějovou linii a tou je život a vývoj hlavní postavy, všechno kolem jen utváří jeho charakter a proto mi až tak nevadí rozkouskovanost děje. Pominuli asi nezbytnou dvacetiminutovku v Bostonu, tak tenhle film nemá chybu. Prostředí mafiánské Floridy je skvělé, neokoukané a svěží. Ben coby režisér je opět vynikající a docela svérázným způsobem vykresluje Floridský mafiánský život. Má to šmrnc, nechybí humor, jsou zde zajímavé postavy a všechno je to nasnímané přímo geniálním způsobem. Krom linky v Bostonu a krátké stopáže (snesl bych 180 minut) nemám Live by Night co vytknout. Mně se to líbilo, víc takových filmů.(14.1.2017)

 • malylada
  ***

  Jedna z těch méně povedených gangsterek, vyprávějící o chlapíkovi z 30.let, který budoval zločin v Tampě. Bohužel, na rozdíl od klasik tomu chybí šťáva, souvislý gradující děj nebo moment, který by film vytáhl z průměru. Celé to působí jako špatně sestříhaný slepenec scén, které jsou občas jen dobré, ale ve většině případů nic neříkající a jen odráží dobové souvislosti, či témata. Bena mám moc rád, ale tato role mu absolutně neseděla a jako gangster s jedním výrazem po celý film mě docela nudil a to včetně vedlejších postav, které vůbec nedostaly prostor vyniknout. Hardy v Legendy zločinu, Depp v Black Mass dokázali, že podobnou žánrovku lze vytáhnout na vyšší level. Určitě se povedly akční scény a především honička ve veteránech je perfektní. Nicméně filmu chybělo něco, co by dokázal strhnout nebo utkvět v paměti. Za mě zatím nejhorší režijní počin Afflecka......6/10(13.1.2017)

 • Yoshitsune
  ****

  K třístému okomentovanému filmu, sem si nemohl vybrat jen tak nějaký film, musel to být film, který mi vyrazí dech, musel to být tenhle film. A tak pod rouškou noci, sem vyrazil na gangsterský film, ale dostal sem něco jiného než sem čekal. Ben Affleck je evidentně, velký fanoušek herní série Mafia, hlavně dvojky a trojky, protože v některých scénách nebo situacích, je tam ten odkaz vyloženě znát. No sice je to podle nějaké knihy, ale kdo hrál Mafie, tak ten, to tam taky uvidí. Ale konečně, konečně někdo pochopil, jak se mají točit gangsterský/mafiánský filmy a taky co v nich má a nemá být. Někdo filmu vyčítá, seriálové vyprávění nebo zmateně vyprávěný děj filmu, neni tomu tak, spíš sou tam jisté časové rozestupy, ale nepůsobí to nijak chaoticky. A hrozně moc, se mi tam líbili, ty historické odkazy a začátky, něčeho co se později v Americe rozroste do obřích rozměrů, ať je to šílený fanatismus v boha a nebo skupinka zvaná ku klux klan. Film má teda dvě velké akční scény, obě vynikající a pak několik menších, mafiánských vyvražďovacích scének, kdy se skupiny mezi sebou zabíjí a mrtvoly se kupí. Jediné, co lze filmy vytknout je délka, chtělo by to protáhnout a dát víc tak prostor, různým postavám a likvidacím. Ben Affleck se konečně, naučil přirozeně hrát a nepůsobí tak tak křečovitě, jako u Města, tam je to opravdu velice děsivé. Zoe Saldana ve filmu působí možná až moc svůdně. A co se týče konce, kdyby Joe Coughlin jen tušil, jak se moc plete a co jeho chyby v budoucnu způsobí, ale on to nevěděl, byl přeci v nebi. Od doby, kdy sem viděl Carlitova cestu, je Pod Rouškou noci, jeden z nejlepších současných mafiánských/gangsterských filmů a to prej western, je vymírající žánr.(13.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace