Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

Slasher

Mám Afflecka rád a tenhle neúspěch (v záplavě sraček kolem jeho osoby z poslední doby) jsem mu nepřál, na druhou stranu to vůbec není špatný film. Jen až příliš nevzrušivá gangsterka z časů prohibice, které máte sem tam problém uvěřit na 100% (nástup jako bosse, morální dilemata, milostná hloubka, řeči na téma nebe). Nicméně, jako dobová stylovka určitě stojí za vaše dvě hodiny. Nemyslím však, že utkví. V super roli Matthew Maher (KKK). ()

POMO

Tiež by mi pripadalo že žijem v nebi, práve teraz a tu, mať okolo seba takto naaranžovanú Siennu, Saldanu a Ellen. Afflecka akoby tu ešte viac než samotní gangstri, bavilo kúzlo krásnych žien. Ich postavy sníma s toľkým džentlmenstvom, že mu odpustíte všetko to navôkol. Čím je pokus o ambicióznu retro drámu, ktorá si toho nabrala na ramená viacej, než s koľkým zvláda dramaturgicky pracovať. Menej by bolo viacej. Rozprávať o tom môže napríklad Mendesova Road to Perdition, ktorá mala menej postáv, ale jasný cieľ. A šla doň s presnosťou a sebaistotou. Affleck v Live by Night miestami oboje ztráca a výsledok síce baví a dobre sa naň pozerá, ale pri spomienke obzvlášť na jeho perfektné Argo zanecháva dojem tvorcovského zlyhania. ()

Cervenak

Veľká škoda. Toto sa nepodarilo, najmä keď predlohou je veľmi dynamická kniha, ktorá je ako stvorená na doslovné sfilmovanie. Mám dojem, že všetky zmeny, ktoré Affleck ako scenárista voči predlohe urobil, filmu iba ublížili. O tom, že je to celé nedobre zrežírované a má to dosť katastrofálnu prácu s hercami a dobovou atmosférou, ani nehovorím. Tri hviezdičky dávam za kameru, otcovské postavy Gleesona a Coopera (tie jediné tam naozaj fungujú) a veľmi solídnu finálnu prestrelku. Plus zobrazenie členov Klanu ako totálne zaostalých dedinských degénov - podobných ľudí s podobným politickým zameraním vidíme aj dnes okolo nás. :) ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $10,378,555Tržby Celosvetovo $22,678,555▐ Vôbec nie zlé. Technicky zvládnuté na výbornú. Aj herecky na slušnej úrovni. Kamera a aj akcia upúta. Má to hneď niekoľko silných scén. Ben Affleck sa nestratil ani v úlohe ani na režisérskej stoličke, dobrá práca. Jediné čo je na figu, že sme tu už mali pre porovnanie typovo o niečo veľkolepejšie snímky ako Road to Perdition, Nepodplatiteľných či Krstného otca. A potom sa ťažšie vstrebáva takýto film. /70%/ ()

Anderton

Napriek nepriaznivým ohlasom ma po všetkých smeroch Live by night dosť bavil. Americké veľkomestá vystriedal atmosférický juh Floridy a popri drsnému násiliu nechýbajú ani vydarené humorné vložky. Affleck mi v hlavnej úlohe nevadil, ale asi by sa dal vybrať lepší predstaviteľ hajzlíka s dobrým srdcom, pretože tie jeho dobrácke oči a výraz "som kamoš Matta Damona" sa na úlohy gangstrov dvakrát nehodia. Lenže potom tu máme určité kontroverzie, ktoré sa ukazujú ako problémy väčšie ako malé. Ako sa mám identifikovať s brutálnym vrahom, ktorý je zároveň človek so cťou a milujúci otec rodiny? Aká je vlastne jeho skutočná morálka? No a scenár je síce brutálne zhustený, čiže sa nie je kedy nudiť, pretože zvrat nasleduje zvrat, ale ak sa rozohrá nejaká zápletka, ktorá by vystačila na celovečerák a je ukončená po 20 minútach a že je tu podobných prípadov viac, cítim rozčarovanie, pretože si nedokážem poriadne vyskladať fabulu príbehu. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch Massachusetts, Kalifornia a Georgia. (MikaelSVK)

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)