Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

DAPDO

Afflecka jako režiséra mám rád, gangsterky jako žánr taky, říkal jsem si, že tohle nemůže dopadnout zle. Po nadupané první půlhodině se u mě objevily první známky lehčího znudění, to se střídalo s pár lepšíma scénam,až do konce. Podle mě se Ben snažil do tohoto filmu narvat až moc témat najednou a nic proti němu, ale on mi ve své roli nepřipadal jako zrovna ten vhodnej herec. Zle to určitě nedopadlo, ale jestli se na Pod rouškou noci ještě někdy rád podívám, to nezaručuju. ()

Stíba

Vizuál (o který tu jde především) je perfektní, příběh (který je tu ta nějak až na druhém místě) je až na pár míst uspokojivý a film nijak nebrzdí. Věřim, že si tohle Affleck užil od přípravy scénaře až do blesků fotoaparátu na premiéře po boku Zoe, Sienny i Elle. ()

tranquill

"Dokážete tolerovat Ira? .. Tohle je Amerika, dějí se tu horší věci!" Celou dobu to vypadlo na další běžnou gangsterku a tedy ne můj šálek kávy, ale Affleckův přerod ji posunul trochu jinam. Byl to však ale pouze závěr. ()

Dzvandzi

Konečně je tu zase film,který mě zaujal všemi směry a parádně jsem si ho v kině užil.Není žádným tajemstvím,že filmy s mafiánskou tématikou mám velmi rád,ale jak říkám zde se to opravdu velmi povedlo.Vyzdvihnul bych zde,ale hlavně Bena,který mě opravdu překvapil,jak hereckým,tak i režijním výkonem a donutil mě,abych se o jeho tvorbu začal více zajímat.Do této doby jsem ho totiž moc nemusel.Před návštěvou kina bych opravdu nečekal,že budu dávat plné hodnocení,takže se jedná o velké překvapení.Víc takových filmů prosím ! :) ()

hospoda96

Za stylizaci a zasazení do doby prohibice dávám dvě, jinak je děj značně nekonzistentní a vypadá to, že se hodně stříhalo a tím pádem se hodně skáče z místa na místo a někdy mi přišlo, že na sebe scény ani pořádně nenavazují (a dvě akční scény to nezachrání), chtělo by to přidat další hodinu aby se vše řádně prokreslilo, bohužel Ben si jako scénárista s adaptací této knihy neporadil a po počátečním nadšení přišlo hořké zklamání. ()

BDMarty007

Vypadá to pěkně a tak jako pomalu, příjemně to plyne, ale vlastně to nemá vůbec žádnou pointu, je to takové dobře vypadající, nakašírované nic. ()

Likan7

Velký opus, který měl šanci být alespoň částečně dalším Kmotrem (kterého nemam rád) ale naneštěstí Affleck, který je skvělý řežiséfr, tohle nezvládl a on sám se stal nejslabším článkem filmu, který MUSÍ mít skvělou režii. Affleckův talent tu je znát, to zase jo. Automobilová honička nebo finální přestřelka jsou luxusní scény, ale zbytek filmu je neskutečný maglajz, který chce říct tolik věcí, že neřekne vůbec nic. Nepamatuju si flm, ve kterém by bylo tolik vedlejších příběhů, které se měli dovyprávět a dovést do konce. Jenže žádný z nich se v Pod rouškou noci nedoťukne. Už už čekáte, že ta hutná scéna, kterou vidíte, bude mít dohru, jenže pak je střih, někdo něco řekne a tím se to "vysvětlí" viz vztah s otcem, osud Elle Fanning atp. Herecky film nestrádá, Ben se sám vede dobře, Saldana je fajn, jenže opravdu, pokud nebudu počítat herce a 2 scény, které jsem na začátku vyjmenoval, není ve filmu nic dobře, nic zapamatovatelného. A to jsem od toho čekal silnou pecku, jaká byla svého času herní Mafia. Povedený konec to vytáhne alespoň na 3. ()

E lan

Slušné, velmi slušné na film zbtéto gangsterské doby, která mě vulbec nezajímá. Přesto zde je přilběh nelineární, herecké výkony slušné a rozuzlení vůbec ne špatné. ()

bearmeedek

Pro mě překvapení, film mě bavil. Líbilo se mi, že je gangsterka natočená úplně jinak, než ty všechny sice dobré, ale hodně si podobné. Prostě že všude nelétaly jen špagety s kečupem. Je to i více filmové. ()

Acrobat

Benove takmer vždy 5 hviezdičkové počiny majú auru lákať. Lákal ma aj Live by night, a otázky, čo z tej noci sa ukáže, čo zarazí dýku do srdca a čo ostane v pamäti výrazne dlho. Live by night je však prvý Benov film, ktorý ma nedorezal a nezasadil úder. Ostal som celý, nezranený, citovo nedotknutý. No napriek tomu chladu, je film stále míľové kroky pred ostatnou tvorbou, je dlhým a nepravdepodobným príbehom o chlapovi, ktorý to skúša a mení kabát. BEn si ide svoju typickú režijnú skladbu, hneď viete odhadnúť príbehy so ženami, tušíte osudové vyvrcholenie. Live by night má silný úvod a do Gleesonovho odchodu jej to ťah. Potom sa tempo výrazne uberie a nepomáhajú ani krátke streľby. Sú digitálne, preto netreba čakať zázraky ako v Public Enemies. Záver sa zasa trošku presunie do rýchlejšej roviny. Celkovo ma však Ben uspokojuje. Nie však svojím herectvom, ktoré je tu ako vždy toporné a nezáživné, hravo ho prekonajú ostatný herci. Je taktiež veľkou škodou, že poslednú dvojitú intímnu streľbu nevygradoval viac, ale ju odbil veľmi rýchlo a akoby z ničoho nič. Vrstvenie charakterov tam však je, viacero dejových línií je tiež dobrá vec, čím sa uchytí príbeh viac. Live by night nemá tendenciu stavať si pomníky slávy, ale je stále neurážajúcim príspevkom do dôb prohibície, a celkovo príjemnej filmovej tvorby Bena. (videné 13.02.2021, Markíza) ()

RAFT

No, Affleck a jeho další řežijní kousek, spolu s producentem Dicapriem, takže pánové z tohoto filmu by se mohl udělat parádně seriál,není to zrovna špatný film ,ale něco tomu určitě málo chybí ,mohlo se tam být více přestřelek .Pěkná práce ve filmu to je kulisy,perfektní atmosféra,akce taktéž dobrá , zaporné klady ve filmu ,tak to určitě bude samé vyprávění .Herci ve filmu dobře vybráni .A musím uznat že ,film mi dost připomínal seriál Impériu z Atlantic City .Dalo by se říct že,tenhle snímek je od režiséra nejslabší kousek co natočil.Uvidíme, jestli mě to chytne víc po druhém shlédnutí ,takhle je to zatím 75% ()

Shaqual

Gangsterky už zrovna dvakrát v kurzu nejsou, a tak je vždycky fajn, když se sem tam nějaká zázračně objeví. A radost je to pak o to větší, když se ještě k tomu i takhle vydaří. Nekonečně ohraný příběh o vzestupu jednoho ne tak prohnilého psance sice už dnes nikoho moc neosloví, ale i tak má Affleckův nejnovější počin co nabídnout. Po vizuální stránce je to tak vypiplané, že vás ten film přenese do časů dávno minulých během minuty, a dokonce mu i těch pár nešvarů v podobě epizodičnosti příběhu či absence nějakého většího cíle hlavního hrdiny prominete. Jenom je škoda, že rejža taky nezůstal na chvíli za kamerou a nevěnoval trochu promítacího času taky svým hereckým kolegům. Bylo by fajn vidět hlavní postavu i z jiného úhlu, než jen z toho jeho, ale to byl dost možná i záměr. A jsem fakt rád, že se nebáli opřít i do pár kontroverznějších témat a tím film obohatili. Za mě to jsou naplněná očekávání a naděje, že i zdánlivě vydojené příběhy a žánry mají co nabídnout i po letech stagnace. ()

john.h

Proč to má tak málo? Jo, Affleck mi v mafiánském obleku s kloboukem moc neseděl s tou jeho mohutnou postavou a hovězím obličejem, ale spolu s Public Enemies si nevzpomínám na lepší mafiánku (s mafiány během 20. a 30. let) od devadesátek. ()

DD

Nulová hloubka, děj tak na tři filmy hozený do shluku scének, nepasující Affleck (v hlavní roli měl být nějaký killer jako Hardy) a když se přesunou na Floridu, tak i to řemeslo / audiovizuál nejsou žádné terno. ()

pushover

Průměrná gangsterka s podprůměrným Affleckem. Místy je zábavné sledovat ho jak se pokouší hrát a jak ho všichni ve vedlejších rolích přehrajou. ()

snek888

Parafrázovaná citace z filmu: Existuje nebe? Nebe je teď a tady. Proč vypadá jako peklo? Protože jsme to posrali. ()

Looka

80% začátek vypadá jako zfilmovaná Mafie, časem se začne víc a víc hrát na romantickou notu a tím jde celý film lehce do kopru. ()

tlesk

Výsledkem snažení filmařů je nadprůměrný film s vybroušenou, zručnou režií, úchvatnou dobovou stylizací, atmosférou a silnými dialogy, který ale pokulhává v oblasti scénáře a chvílemi je jeho vyprávěcí styl příliš rozvláčný. Čemuž pak navíc časté skoky v časové ose, sledující hrdinův vzestup příliš nepomáhají... Více zde: http://nafilmu.cz/2017/01/recenze-pod-rouskou-noci/ ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Mezi klady patří přestřelky, gangsterské odplaty a užasný vizuál dvacátých let. Záporem byla menší překombinovanost, občas nepřehlednost a rychlost příběhu. ()

Marty7CZ

škoda, byl tu řádnej náběh na další luxusní retro gangsterku, ale utahaný cajdavý scény tu potencionální pecku přimáčkly na průměrovku, takže klidnejch 60% ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)