Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

Dunadan

Aj keď z hľadiska kvality považujem Live by Night za Affleckov doposiaľ najslabší režijný počin, musím podotknúť, že o zlý film rozhodne nejde. Občas to síce škrípe vo vlažnom hereckom výkone hlavného hrdinu a v nedostatočne preskúmaných vedľajších príbehových linkách, gangsterka však dokáže byť po mnohých stránkach aj poriadne podmanivá. Zabaví, ponúkne niekoľko vynikajúco natočených akčných scén a vyšperkovaným vizuálom, z ktorého srší úžasný „smrad“ doby dávno minulej, dokonale strhne. No a vďaka dynamickej kamere skúseného Roberta Richardsona sa aj z toho najobyčajnejšieho dialógu okamžite stáva skutočný zážitok. 6,5/10 ()

JohnyD

Prvá návšteva kina v novom roku. Síce to nenaplnilo moje očakávania a čakal som viac, ale ako rozjazd dobré. Remeselne je to zase kvalitka to sa musí nechať, škoda tej skratkovitsoti. Ale já sa bavil 7/10 Svoj účel to splnilo a ja už zase valím Mafiu I. ()

Santino7

Hneď na úvod - gangsterky (alebo filmy s mafiánskou tématikou, ak chcete) priam zbožňujem a snažím sa ich mať napozerané čo možno najviac ako to ide, i preto si osobne myslím, že mám čoby divák voči každej ďalšej akési vyššie nároky, resp. kvalitatívne sprísnené kritériá. Nechápte ma zle, za každý jeden "prírastok" do tohto subžánru som vďačný, či už o menej známy kúsok (ktoré sú častokrát o poznanie autentickejšie, brutálnejšie, i keď možno po stránke remeselnej nie až tak efektné), alebo o známe hollywoodske kúsky (v rámci ktorých je trend taký, že ich - oproti minulým dekádam - značne ubúda, a rovnaký úpadok cítiť i čo sa týka kvality - česť výnimkám). Dosť bolo ale rečí, prejdem k filmu samotnému. Na úvod musím poznamenať, že prevracať očami (= signál neveštiaci nič dobrého) som začal, a to pomerne často a dosť, už pri úvodnej, "bostonskej" pasáži, ktorá v rámci stopáže zaberá plus mínus polhodinu celkového času (a teda zhruba 1/4 celej snímky, čož nie je vôbec málo). Prišla mi totižto značne odfláknutá, prvoplánová, skratkovitá (je síce pochopiteľné, že túto, úvodnú pasáž sa snažili vtesnať do čo najmenšieho rozsahu, avšak vo výsledku to pôsobilo - aspoň teda z môjho pohľadu - dosť zle, miestami až stupídne). No skrátka to celé postavili, uviedli na dosť slabých základoch. Akonáhle sa však dej presunul južnejšie, do slnečného prostredia Tampy na Floride, kvalitatívna laťka sa posunula podstatne vyššie. Konečne to začínalo naberať grády, dej začínal byť zaujímavý, rovnako tak počet postáv, ktoré by stáli za zmienku svojim vykreslením. Nevravím, že by to bolo niečo extra, to zas nie, ale nijak to ani neurazilo. Taký lepší priemer. Možno by som si to osobne dokázal predstaviť i štipku brutálnejšie, respektíve idúc viac do hĺbky onej mafie/nelegálnych aktivít, no pochopiteľne nedá sa zavďačiť vždy a každému. V podstate to bolo fajn. Osobitne by som ešte pochválil dejovú linku spojenú s Ku-klux-klanom, ktorá bola akýmsi príjemným osviežením (scéna s "veľkým čarodejom" onoho klanu ma vcelku nadchla), vykreslenie R.D.-ho a vlastne celkovo všetkých členov onej organizácie ako jednoduchších vidlákov ma príjemne pobavilo a zároveň potešilo. Mierny úpadok (opakujem, z môjho pohľadu) potom prišiel ešte v samom závere, a to hneď po onej zásadnej akčnej scéne v hoteli (tá bola vcelku príjemným spestrením, i keď osobne takéto akčné vsuvky v tomto subžánri nijak špeciálne nevyhľadávam), kedy už sa to celé uberalo - na môj vkus - príliš "hollywoodskym smerom", a teda osobne by som uvítal možno nejaký iný druh konca. Ale opakujem, je mi jasné, že sa nedá vyhovieť všetkým. Tak či onak to bol vcelku znesiteľný film na jedno pozretie, hoc očakávania boli možno o čosi vyššie. Nuž a čo sa týka Affleckovej "dvojstoličky", lepšie to tentokrát podľa mňa dopadlo po stránke hereckej (do role Coughlina sa typologicky hodil, a viem si predstaviť - pri lepšom scenári a lepšie napísaných postavách - že by sa táto úloha mohla v rámci jeho kariéry zaradiť k tým úplne najlepším), v rámci tej režijnej to už v minulosti vypálilo aj podstatne lepšie (viď trebárs Gone Baby Gone), ale toť len môj osobný názor. Vo výsledku teda taký neškodný, jemný nadpriemer. Neotrávi, nenadchne, proste uplynie a bodka. 60% () (méně) (více)

petikacka

Nooo, musím říct, že jsem přehodnotila svůj první dojem...Ben Affleck to tady dokázal dát trojrozměrně...Mě se to fuckt líbilo i když takových gangsterek už tady bylo dost...Udržel tady téma i napětí, ale hlavně děj...Pro mě je to vlastně překvapení, že se Ben dopracoval i k jinému způsobu práce než jenom herectví...Klobouk dolů... P.S. Tano Carridi z Chobotnice tady dostál svému naturelu a taky tak skončil...Za mě 90% ()

cyphercz

Tenhle film mi strašně připomínal původní Mafii a její mise - tu přestřelka proti přesile s Tommy Gunama, pak zase adrenalinová honička s fízlama v dobových autech...:) Je to fajn oddychová gangsterská akčňárna, Affleck hrál pěkně, Zoe Saldana má stále (na svůj věk) hezká prsa, prostě fajn film. ()

fisus

Tak tohle jsem si fakt užil.Poprvé v životě jsem byl v celém kinosále sám :-) A film mě bavil,akční scény jsou povedené a ten kopanec do koulí bolel i mě. ()

MiniMinion

Film napsaný Benem Affleckem a pod taktovkou Bena Afflecka zahraný Benem Affleckem. Nebylo to špatný. Očekávanou, předvídatelnou a otravnou milostnou linku naštěstí tak nějak přehlušila akce, která byla famózní. Byla tam také řada nečekaných momentů, při kterých jsem leknutím málem nadskočil. Bohužel tomu ubrala ta cukrová vata, díky čemuž už to nebyla drsná gangsterka, na kterou jsem čekal, a taky to, že spousta dobrých postav dostala jen velmi málo prostoru. Kvůli tomu dávám 3*. ()

zahadum

Problém tohoto filmu je v tom,že Affleck neutiahol scenár...ak je zlý scenár tak réžia už moc nezmôže...a po pravde ani sám seba dať do hlavnej úlohy nebol dobrý nápad. Takto je to veľká škoda...rozpadnutý, neucelený a nekonečne dlhý scenár sa musel rozsypať už pred polovičkou filmu. Film chce byť na sto miestach súčasne a chudák divák má len dvoje očí a to zlomilo väzy tejto adaptácii knihy ktorá možno ani nie je zlá..slabých 60 % a Ben si musí sakra dobre uvážiť ďalší krok...Argo som mu ešte prepáčil....Pod rúškom noci už je na veľmi tenkom ľade. ()

drozdy1

Stylová gangsterka, která nepostrádá drsnost a špínu doby, ve které se odehrává. Affleck zvládá režii i hraní s přehledem a retro okolí je skvostné. Celou stopáž je film zajímavý, ale některé scény byly moc dlouhé a jiné zase moc krátké. Ke konci filmu nás čeká celkem kulervoucí přestřelka ( moc krátká na můj vkus ) a hodně drtivý závěr. Affleckovi filmy mám hodně rád a film Pod rouškou noci se Benovi docela povedl. Nicméně je tento snímek zatím nejslabší Affleckův počin ( alespoň podle mého ). Hodnocení: 76%. ()

Bozvav

Ben Affleck se jako režisér vcelku vytáhnul, ale jako herec by si zasloužil přezdívku "Kožená držja". Ten chlap fakt neumí hrát. Jinak jako celek velmi působivé, být to lépe obsazeno, dám i 4 hvězdy. ()

owwidius

Strasne bezpohlavne, ani neviem preco. Ma to vsetko, co ine podobne kusky: zaujimavu dobu, postavy, klasicky mafiansky pribeh, ale stale je to len taky odvar inych filmov a nicim zaujimavy, resp specialny. Proste 100x videne predtym. A mozno je problem presne to, ze to chce mat vsetko, kazdu temu, ktora sa kedy spajala s gangsterkami. Vo vysledku i ked vizualne pekne, zapamatatelne ani nahodou. [#8/2017] ()

Lyžař

Koukám na komentáře všech a můj obdiv tomuhle filmu je daleko větší než u ostatních. A to je fajn. Ben Affleck je zajímavej herec. Slovo zajímavej má hodně významů. Bavil mě, ikdyž kolikrát to herecký umění prostě dokonalý není. Ale to taky může být způsobeno řečí těla a vizáží, což prostě kolikrát moc změnit nemůžete. Ale jako režisér mě baví. Live by Night má sice spoustu much, ale na ty já nehledím. Jako celek se mi to líbí. Gangsterka, která má vše, co bych na první pohled hledal. Boční milostné děje jsou tak trochu osudnými pro všeobecné mínění, ono to způsobuje tak trochu rozpolcenost. Není to romanťárna, ani gangsterka, není to dechberoucí, ani nudící. Pod rouškou noci si pluje tak někde mezi. Ale co. Rád si to někdy zopáknu. Chtěl jsem film hodnotit všemi body, bohužel těch lehkých mínusů je zde víc.... Režie: *****; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: *** ()

helloween93

Hned v lednu roku 2017 si Ben Affleck a studio Warner Bros připsalo obrovský fail, protože Live by Night kiny proletělo bez absolutního zájmu diváků, až snímek studio po měsíci potichu z kin stáhlo. Affleck byl rozjetý po skvělém Accountantovi, leč tentokrát mimo hlavní role i napsal scénář a sedl za kameru. A zejména u toho scénáře byl problém. Gangsterka je příběhově super, ale ten přerod z chlápka co nechce být mafián na šéfa floridského mobu je nereálný a hlavně rychlý. Milostná dějová linka s tou blondýnou byla vcelku zbytečná, resp. hlavně její znovuobjevení. Affleckův výkon bych nezařadil mezi jeho nejlepší, možná měl hlavní roli hrát někdo víc “mafiánštější”. Zato Zoe Saldana byla cute. Vedlejší role byly obecně trefně obsazené. Kariéra Bena Afflecka je jako horská dráha a Live by Night mi je toho příkladem. 3* ()

strikeman

Gangsterky já rád a v poslední době jich mnoho nevzniká, tak jednu hvězdu navíc dávám už za ty bohulibé úmysly něco takového natočit. Jinak pěkná výprava a kulisy - škoda, že mezi ty kulisy můžeme započítat i hlavní postavu ztvárněnou Benem Affleckem s vrozenou obrnou obličeje. Pěkný film na sobotní dopoledne ... 75% ()

Automaniak

Dvě hodiny kecání o ničem? kdyby ty dialogy byly aspoň nějakým způsobem zábavné. Přiznám se, že prvních 20 minut mě to hodně navnadilo - poté přichází část kdy je zavřený ve věznici a už se to táhne dlouhými, nic neříkajíc dialogy...nuda, negros -> nuda -> puta negros -> amigo negros. Menší plus za konečnou scénku, kde jsme se těch gangsterek trochu dočkali. Bena mám rád, ale tohle mi nesedlo moc. Za mě 50%. ()

guri

Urcite najslabsi film Afflecka ako rezisera. Oproti jeho predoslym filmom postrada silny dej, vyrazne postavy (aj ked v pripade Live by night mali zenske postavy celkom grady) a predovsetkym im chyba spad. Skoda, lebo doba prohibicie mohla vytvorit zaujimave pozadie zaujimaveho filmu. ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)