Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven. (Freeman Ent.)

M.i.k.e

Affleck zatím jako režisér nezklamal,takže nebyl důvod se netěšit i na tenhle kousek.Bohužel všechno je jednou poprvé,a v případě Live By Night je výsledkem bezkrevná,beztvará a bezpohlavní gangsterka z dob prohibice,která navíc unavuje přehnanou stopáží.Pár solidních akčních scén to bohužel nezachrání...60% ()

Vyhy

Mdlé a nezáživné. Příliš moc postav na tak krátkou stopáž, ale zároveň to bylo neskutečně dlouhé. Hodně nudných a hluchých pasáží. Ale atmosféru to mělo pěknou a finále docela zaujalo. ()

Martin741

jaj, doprdele, to bolo v roku 2012 chval na to, aky je Ben Aflek perfektny reziser ked natocil Argo. Ja som ho nikdy nemusel, vlastne ho neznasam, a vidim ze az tak perfektny reziser to isto nebude. Film komplet zhorel, prohibicia v USA na mna nefunguje, uz som videl Zeme bez Zakona s panom Otuzilym, pre mna je tento film vlastne len retronuda s vatovo planymi plkmi. 20 % ()

Streeper

Pro mě to bylo obrovské zklamání. Potom, co jsem viděla ARGO a naprosto jsem si ten film oblíbila, jsem se těšila na další režisérský počin od Bena Afflecka, ale tohle se vážně nepovedlo. Nejlepší na celém filmu je poslední půl hodinka, kde se děje něco zajímavého, akčního a navíc něco, co mě nedonutilo usínat. Je to moc krátké na tolik témat, který Ben do filmu nacpal a skáče to z jednoho na druhé a tím to způsobuje velký zmatek a nudu. ()

Darth Revan

Ben je jako vždy vynikající a tímto skvostem vzdává poctu slavným mafiánským filmům jako jsou Zjizvená tvář či Carlitova cesta. Film má grády a akční scény jsou v rámci žánru nejlepší. 5* ()

Rocky88

Potenciál tu byl veliký, ale chtělo by to buď prostříhat nebo prodloužit. Na přetřes přijde rivalita mezi mafiánskými rodinami, prohibice, KKK, hazard, náboženští fanatici a dvě romantické linky. Dvě hodiny jsou na tato témata opravdu krátká, vše je zde uspěchané a tak nějak poloviční, než by si zasloužilo. Proto bych rád viděl stopáž větší. Anebo opravdu něco vystřihnout úplně a ostatním tématům dát větší prostor. Akční scény, výprava, atmosféra jsou totiž parádní (hodně jsem si zavzpomínal na herní Mafii) a Affleckova režisérská ruka má talent. ()

Nach

Kupodivu velice kvalitně udělaný film s výbornou režií, herci a dějem tak dravým, až mi to nedávalo vydechnout. Upřímně miluji dobové kriminálky typu Mafiáni, Casino, Tenkrát v Americe, Kmotr nebo Země bez zákona. Atmosféra, doba, příběh, to všechno mě při správném scénáři a vedení dokáže přikovat do sedadla a nevstát z něj. S radostí tedy mohu konstatovat, že Pod rouškou noci k tomuto stylu filmu patří a já se moc těším s čím režisér Ben Affleck přijde příště. Palec vzhůru do oblak! 80% ()

Juto

Táto dráma z obdobia prohibície pojednáva o témach lojality, lásky, moci a vykúpenia, no nie jedinečným spôsobom, jej emocionálny úder je taký slabý ako herectvo Bena Afflecka. 6/10 ()

mortak

Tak tohle Affleck totálně zvoral. Lehane ve svém románu vypráví o možnosti a nemožnosti spásy muže ženou. Josephův život je určen třemi ženami. Tu první (šlapku) chtěl spasit on a přinesla mu do duše nenávist, ta druhá (napůl šlapka napůl světice) mu přinesla lásku, domov, a spásu, ta třetí (falešná světice) chtěla spasit svět a Joeovi přinesla zkázu. Nic z hloubky knihy se do filmu nedostalo. Affleck uvidí Saldanu...střih...a už jsou v posteli. Divák cítí, že tu něco chybí. Z bohatě propracovaných charakterů v knize zbyly jednorozměrné stíny na plátně. Affleckův scénář pak vyhazuje mnohé klíčové momenty (vězení, smrt otce, přepad vojenské lodi, první vítězství na Whitem), či zapomíná dodat postavám minulost (všechny tři hlavní hrdinky). Výsledkem je, že Joe je spíše takový neslaný nemastný úředníček dosazený do Talpy, a všechny tři hrdinky jen hezké tvářičky. Affleckova řešení škrtů v knize jsou pak dost směšná (vztah s Masem), a to nemluvím o tom, že Affleck jako herec je vyřízený (a je to vlastně hezký epitaf, že muž zničený alkoholem hraje ve filmu o prohibici). Kdo knihu nečetl, nechť si klidně přidá jednu hvězdu, ale takto zmršený přepis knihy si neúspěch zasloužil. ()

majo0007

A ideme z kopečka... už Argo nebolo bohviečo, ale toto je ešte horšie. Pritom stačilo ubrať pár tých kurvičiek a viac dupnúť na plyn. ()

Sabrewulf

Strašně zkratkovité. V podstatě jakýkoliv vývoj ve filmu (hlavní postava se seznámí a dá dohromady se svou ženou, cesta nahoru v mafiánském žebříčku) je sfouknutý voiceoverem v pár sekundách. Celý film je poskládaný jen z útržků, které moc nedrží pohromadě. Affleck je tu hrozně dřevěný. Hvězdičky jen za odprásknutá mafiánská prasata. ()

chelseaman22

I přes kritiku zdejších uživatelů jsem se bavil. Ben odvedl skvělou práci jako režisér, avšak jako herec selhal obdobně jako selhal Limba za volantem svého okřídleného Bentley Continental GT. Nastolená atmosféra 20. let není bohužel přespříliš přesvědčivá, což kupodivu vůbec nevadí, jelikož párek v rohlíku taky zrovna není Haute Cuisine, ale stejně si ho každý dá. 85% ()

Struhy

Premiéra v CineStar Pardubice. Poprvý jsem byl v multiplexu sám v sále. Kino zcela pro sebe. Ideál. Pardubičáky Affleck zjevně vůbec nezajímá. Škoda jen že ten film byl tak slabej. V rámci žánru podprůměr. Je X lepších gangsterek. ()

viperDavid

Já ani nevím co k tomu napsat. Ben Affleck to asi nemyslel zle, ale takovýcho filmů "zasazených do bouřlivých 20. let" už bylo. Líbila se mi Zoe Saldana, moc jí to slušelo, zbytek ale stál za starou bačkoru. Hlavní hrdina, nechtěl být gangstar, což přesně byl a snažil se být ten hodný, což přesně nebyl. Ono to zas tak desné nebylo, ale taky ne perfektní. Co se dá dělat. ()

Johnny.ARN

Ták, konečne sme našli rolu pre Afflecka. Nie Batman, ale mafián. Lebo toto ide tomuto človekovi s tvárovou obrnou najlepšie. Občas nadvihne obočie, občas urobí niečo ako údiv alebo zdesenie, inak kamenný tvár celý čas. A druhý dôvod, prečo má zmysel film vidieť. Hneď po dopozeraní máte chuť zapnúť Mafiu 1 a vyčistiť nejaké mesto od nepriateľského gangu. Inak je to ale utliachaná, ultra dlhá a ultra nudná zbytočnosť, pri ktorej sa Ben učil lepšie pracovať s hercami. Ale akčné scény boli pekné. Veľmi pekné. 2 z 5 ()

Pajkenzi

Škoda jen že to bylo tak dlouhé, některé scény mě přišly zbytečné, některé až příliš zdlouhavé. Jako film byl dobrý, příběh byl sám o sobě fajn, nebylo tam nic co bych nepochopila, i hudba se hodila, ale strašně zdlouhavé. Ze začátku to vypadalo že to bude držet vysoké hodnocení, ale během filmu to klesalo a klesalo. Jediné co to tak drželo byl Ben Affleck, který zahrál svojí roli se vším všudy. Hrdě a pyšně. ()

Phietros

Kdo hral mafii, urcite se mu film bude libit. Ale ikdybych ji nehral, tuhle dobu mam rad a pro me prijemne prekvapeni a Afleck rozhodne touhle nenasilnou gangsterkou nezklamal. 70% ()

venison

Příběhy z dob prohibice mě vesměs baví.. "Pod rouškou noci" bohužel patří k těm slabším kouskům.. Nemůžu se zbavit pocitu, že se jedná o příběh ze současnosti, který hrají převlečení lidé do kostýmů.. Možná je to nevěrohodným hereckým projevem.. Místo mladých gangsterů by mě asi spíše zajímaly osudy těch starších :-) Všechno ostatní (výprava, obsazení, hudba) je příjemný průměr, ale nic, co by si divák zapamatoval nebo si film chtěl za čas připomenout.. Příběh není v tomto podání příliš silný.. Klouže spíše po povrchu, chybí mu sex-appeal.. Na můj vkus je díky režisérovi, scenáristovi, producentovi a hlavní roli ve filmu přeAffleckováno.. ()

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Zoe Saldana v další comicsárně

Zoe Saldana v další comicsárně

13.09.2015

Dnes už kdekdo hraje ve dvou blockbusterových sériích zároveň. Zoe Saldana zvládá hned tři (Avatar, Star Trek, Strážci Galaxie), naštěstí má ale čas i na menší filmy. Loni natočila dramedii… (více)