Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

C0r0ner

Tyldum umí i lépe, především co se týče schematičnosti scénáře, který byl průhledný od začátku do konce, ale co, koukalo se na to dobře a i přes pár logických haluzí mi to nevadilo a když se k tomu na závěr přidalo jedno pěkné moudro, tak jsem se nemohl přesvědčit, abych tomu dal jenom průměr. 70% ()

Azrael515

Taka feel-good pop-existencionalna sci-fi limca. MIestami usmevne cynicka a 10 000x zabavnejsia nez The Martian :D Fandil som im! The Overlook hotel Gold room mala pekne cameo. Este ze Jim nieje Jack a Stockholm syndrome nakoniec zvitazil! Ach, ta laska! :D ()

dubinak

Asi jsem víc čekala vesmír než romanťárnu, proto jsem z Passengers mírně zklamaná. Zklamaná jsem taky pro to, že Jennifer nedostala moc prostoru se předvést a působila zkrátka jako blondýna na vesmírné misi. Taky Chrise Pratta zatím nemám v podvědomí jako silného herce a výstup Laurence Fishburna byl lehce komický a až moc předvídatelný. První polovina byla na čtyři hvězdy, pak se to přesunulo do té klišovitější vody a z celého filmu jsem měla takový hodně studiový dojem. Autentičnost tomu podle mě chyběla a to je velká škoda, protože samotný nápad se jevil originálně. Musím konstatovat, že mě celá tato záležitost nechala nakonec silně chladnou. ()

PainM8

Za mě jeden z nejlepších filmů svého typu. Celou dobu jsem s postavami mohl prožívat jejich dobrodružství, přemýšlel jsem co bych osobně dělal v této situaci, takže scénář naprosto vyhověl mým představám. Lze to vnímat i jako lehce filosofický film, jelikož děj je ojedinělý a žádný podobný kontext do mě v životě nenarazil. Co byste dělali Vy, kdybyste ztroskotali na lodi a byli pohozeni osudu s vědomím, že zde dožijete ještě 90 let, probudili byste si z hybernace další osobu , či ne? ()

pakobylka

Jeden z těch příběhů, které vám dají poznat neosobní krásu, nekonečnou hloubku i mrazivou lhostejnost vesmírného prostoru ... a pocítit každodenní osamělost a svíravou beznaděj člověka, který v něm neočekávaně, leč nadobro uvázne - jako odsouzenec na celoživotní samotce, obklopený všemi vymoženostmi moderního věku ... produkty těch nejmodernějších technologií. Takřka komorní vyprávění poznenáhlu přechází do mnohem dramatičtější - a akčnější roviny, přesto takovou docela zásadní proměnu lze akceptovat, neboť nepůsobí nijak zvlášť nepatřičně - vychází ze samotné podstaty zápletky. Pravda, upřednostnila bych maličko jiný přístup k tématu ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- takový, který by umožnil teď už dvěma "trosečníkům", aby se s nastalou situací i se svými osobními spory vyrovnali sami - bez nápovědy třetí strany. On byl přece technik - a na palubě kosmické lodi se nacházelo dostatečné množství odborné literatury, ze které se mohl poučit. Mělo ho napadnout, že veškeré vybavení je konstruováno tak, aby přečkalo mnoho desítek pozemských let bez jakéhokoli zásahu člověka - nemělo by tedy docházet ani k drobným nesystémovým závadám. S přibývající četností a narůstající závažností poruch se pak mohly samovolně zpřístupnit i některé prostory, do nichž se obyčejný pasažér při běžném bezchybném provozu nedostal - zápletka se tak mohla elegantně vyhnout jednomu zcela zbytečnému oslímu můstku a samotné finále tím pádem nemuselo být TAK předimenzované ... na úkor své důvěrohodnosti. Nicméně "Pasažéři" si mě získali i tak ... možná díky sympatiím k hlavním hrdinům, kteří stejně jako my nejsou bezchybní ... možná díky atraktivnímu prostředí, jehož vizuální stránka je díky současným možnostem vpravdě úchvatná - vyprávění nestojí na 3D, přesto je povznášející zažít i jeho třetí rozměr. ()

epicek

Hodně podařené scifi se sympatickou hlavní dvojicí, které vám tak neskutečně rychle uteče, jelikož vás atmosféra Avalonu a Prattových lapalií (později pak samozřejmě i od Jennifer) naprosto pohltí. Pokud teda pominete to , že konec je víceméně předvídatelný a určitě vám nohy nepodrazí, tak si to užijete stejně jako já. Vypíchnout je taky třeba hodně pěkný soundtrack, který navodil patřičnou atmosféru a samozřejmě ústřední píseň v podání Imagine Dragons. Hodně milé překvapení! You can't get so hung up on where you'd rather be, that you forget to make the most of where you are. ()

Gaaron

Stanou se občas v kině věci, které bych opravdu nečekal. Třeba že mě na obrovsky sympatické a milé romanťárně štve hrozně nepovedená survival sci-fi linka (tak moc, že přes spoustu krásných detailů nemohu hodnotit výše). ()

Martrix

Napoprvé jsem byl zklamaný. A to jsem vlastně nic nečekal. Po třetím shlédnutí ale musím překvapeně konstatovat, že scénář nabízí několik velmi dobrých momentů a vcelku věrohodně se vyvíjející postavy. Pravda, najdou se i nějaké zavlasypřitaženosti a byl bych raději za komornější pojetí bez hvězdných ksichtů, ale pořád to není nic tragického. ()

campix

Morten Tyldum je více než zajímavým tvůrcem a Pasažéři po většinu času působí jako hodně povedená sci-fi romantika, ale v mých očích tento vybudovaný pocit výrazně kazí závěr a především díky němu Pasažéři sklouzávají do průměru. Představte si, že letíte kolonizovat na jinou planetu, ale probudíte se ve vesmírné lodi o 90 let dříve než všichni ostatní, jste Chriss Pratt a vyhlédnete si Jennifer Lawrence, které je stále v hybernaci. Co byste udělali? Zajímavý námět a také zajímavé obsazení. Dramatická linka dodá potřebné oživení, ale následný romantický románek a konec, film výrazně kazí. Alespoň podle mého názoru. ()

agathon

Hodně dlouho diskutovaný projekt, kompletně přeobsazený a tak... Nějak mi přijde, že je to až moc limonády a konec mi přišel podivně useknutý, moc rád bych s postavami zůstal déle. V každém případě skvělý herci, nijak ohromující výprava, ale celkový dojem velmi sebevědomě natočené věci s neodolatelnou slzičkou v koutku tam je. Takže za čtyři! ()

PROCESOR

"Karty jsou rozdaný, kostky jsou vržený" Tak to bylo něco mnohem jiného než ta psychoslátanina http://www.csfd.cz/film/379848-prichozi/ ,(tady se orientuji v čase i v prostoru), ale tak každýmu se líbí něco jiného..., jen nesnáším falešnou pozu. Tak co tu máme? Moderní pohádku šípkový Růženky. Co myslíte bylo to od něj sobecký, že jí vzbudil a co byste dělaly na jeho místě Vy?...Jinak bych toho robota asi terminoval, za to co provedl. Nalít chlast si dokážu sám..A pak, že umělá inteligence, pěkně vychcaná.. ()

Pajky3

Ale jo, bavil jsem se dobře. Chris Pratt a Jennifer Lawrence jsou pár na který se kouká dobře a kterému to spolu docela i sedí. Robotický Michael Sheen byl fajn, ale kapitán Fishburne se určitě dal zapojit lépe. Vizuál je na jedničku a na startování příběhu taky. Možná to není nejlepší film roku, ale bavil jsem se u něj solidně a tak jsem ochotný některé věci odpouštět... ()

Wormboy

Velmi prijemna scifi romantika, ktora tazi maximum zo zanrovo neoukukaneho prostredia. Romanticka linka je viacmenej funkcna, no v zavere naraza na snahu o velkolepe dramaticke finale, ktore vsak v mojich ociach nefunguje...takze "len" 3,5/5* ()

necisty

Já myslím, že celkem povedené, není to top, ale mě se to v tu chvíli trefilo do nálady. Čekal jsem více sci-fi blbůstek a možná trošku válčení a tak mě zaujal spíše hi-tech začátek a následné romantické ladění naopak zklamalo, ale nevadí. ()

Dannysek4U

A pak ze nejde pojmout love story aspon trochu nove a zajimave. Herecky ohromny, vykresleni prostredi ohromny, pribeh holt slabsi, ale nikoli hloupej. Pohoda jazz. ()

Juto

Tento film mal všetko: lásku, drámu, filozofické/existenciálne otázky a neuveriteľne napínavé momenty (a nielen akčné scény !!). Herecké výkony boli skvelé, a vizuál bol tiež úžasný. 8/10 ()

SHI-SHA

Příjemný, originální, chytrý a skvěle obsazený sci-fi film. Bavil jsem se, žasnul jsem (bazén v nulové gravitaci!) a ty dvě hodiny mi v kině uběhly jak nic. Přidávám hvězdičku za několik promarněných šancí zazdít film jedním z typických Hollywoodských klišé. A že jich tam (hlavně ke konci) bylo přehršel! ()

animaxis

První polovina Pasažérů se mi líbila. Za prvé se jedná o celkem zajímavý nápad a Chris Pratt mi tu byl ve své roli sympatický. I reakce na situaci zahrál přirozeně. Místy sice byl v pořádné depresi, ale zároveň si vymyslel mnoho způsobů zábavy. O to zajímavější díky tomu bylo ho sledovat a myslím, že většina filmu stojí právě na něm. Později na scénu nastupuje i Jennifer Lawrence, která mi tu překvapivě taky připadala dobrá a už v ní možná vidím nějaký ten herecký talent, který jsem v Hunger Games prostě nějak nepochytil. Vztah mezi nimi tu byl vybudovaný dobře, doslova v dobrém i ve zlém. Během druhé poloviny filmu se ale začíná sázet především na napětí, které se sem v podstatě "vetře" a měl jsem pocit, že je tu jen, aby film uspokojil i diváka, který má rád akci. To by samo o sobě nevadilo, ale to napětí tu není vybudováno nijak originálně a navíc se tu najde hodně klišé, pro jistotu i dvou stejných za sebou. Úplný závěr ale taky nebyl špatný a proto vnímám Pasažéry jako menší nadprůměr. Podívat se na tento film rozhodně není na škodu. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)