Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

adam9

Po zhlédnutí jsem uvažoval, že dám plný počet, ale máte pravdu: velká škoda, že hlavní morální myšlenka byla ve druhé polovině filmu upozaděna na úkor blockbusterovým prvkům. Přitom vztah mezi postavami obou sympaťáků Jennifer a Chrise stál za to, aby se mu dalo ještě většího prostoru a zašlo se více do hloubky, kde se to dalo určitě ještě hodně vyždímat. Nicméně i tak příjemně strávená dvouhodinovka. ()

Ledkodlaq

Po delší době skvělé scifíčko. Ze začátku to až vypadalo, že bude taková pohodička až do konce, ale dobře se to rozšouplo. Jen mi chyběl nějaký výraznější closure. Ukončené to bylo na můj vkus až příliš neholywoodovsky rychle. ()

SpaceOdyseus

Zase mi prijde skoda, ze treti akt sklouzne do tisickrat projetych koleji prumerneho sci-fi. Do te doby jsou Passengers prekvapive dobre a originalni scifko se super vizualni strankou, sympatickymi herci a velmi zajimave rozehranou zapletkou. ()

Eraserhead

Chris Pratt a Jeniffer Lawrence se probudí z hybernace cestou na 120 let vzdálenou vesmírnou kolonii. Bohužel probuzení nastává po 30 letech letu... pech. Hlavní předností filmu je, že má od začátku fantastický design (vesmírná loď, její interiéry,...), takže se na něj opravdu pěkně dívá. Většinu času se ústřední dvojice snaží přijít na to, jak se uvést zpět do hybernace a mezitím dochází k romantickému jiskření. Fandové zběsilé sci-fi akce tak zřejmě přijdou dost zkrátka, nicméně pozvolnější tempo filmu na zajímavosti nijak neubírá. Poslední čtvrtina filmu se to sice trochu snaží dohnat, ale osobně bych se bez toho dramatického finále klidně obešel. Kdyby se film udržel na volně plynoucí vlně až do konce a přišel třeba s nějakou sofistikovanou pointou (viz. Moon) byl by výsledek možná ještě lepší. ()

Merkin

Celou dobu jsem si říkala, jak zajímavé by bylo natočit cosi podobného, nicméně nově jako komorní drama zachycující pocity jednoho z partnerů, který byl takto probuzen, zatímco jeho drahá polovička stále spí. Nakonec něco podobného se vyskytlo i v The Air (https://www.csfd.cz/film/381410-povetri/komentare/). Přiznám se, že by mě mnohem víc zajímalo něco takového. Probudili byste svoji ženu? Manžela? A co kdyby vás váš partner probudil? A co kdyby vás nechal spát? Nicméně, pasažéři řeší situaci z trochu jiného úhlu pohledu. A ani ten není špatný. Prostředí kosmické lodi působí natolik věrohodně, až z toho mrazí. Lidstvo kolonizuje (viz Expanse), a to se vším všudy. Poletíš sto let do daleké galaxie, ale stín Země má dlouhé prsty. Třeba třídní systém je, zdá se, věc, které se nezbavíš, ani kdybys byl posledním člověkem ve vesmíru. Scénograficky byl snímek rovněž velmi nápaditý. Výlety ke hvězdám jako vystřižené z klipu Breaking Benjamin (https://www.youtube.com/watch?v=d1yTyAh8IA8), bazén bez gravitace, krásná lekce fyziky, noblesní Arthur měl s těmi všemi srdceryvnými citáty také něco do sebe. Škoda jen toho boha ze stroje na konci, faktu, že na 5 tisíc lidí měli jen jednu lékařskou buňku (co kdyby se třeba rozbila?) a zbytečného závěrečného pohledu na prapodivnou džungli (spíš bych čekala nějaké děti, když už).Ale jinak se mi to vlastně docela líbilo :) ()

Milan25

Výborné odpočinkové sci-fi, na které se rád podívám kdykoli znovu. Jen mi ten konec přišel moc rychlý. Chvílemi jsem měl pocit, že se mi film zasekl a poskočil o několk vteřin dopředu. Zvláštní rychlé střihy, nebo tak něco. Překvapuje mě, že to není podle knížky. ()

Pttak

Při scéně kdy chytá Aurora Jima mimo loď jsem si vzpoměl na snímek Gravitace. Ovšem k takovému sci-fi skvostu má snímek Pasažéři hodně daleko. Na druhou stranu je třeba ve filmu bezva scéna, která se určitě bude líbit nejednomu sci-fi nadšenci, kdy je loď bez gravitace a Aurora se topí v létající vodě. Jinak jde v podstatě o takovou sci-fi romanci s příjemným android barmanem. Za mě nadprůměrné sci-fi, které mě bavilo a nenudilo. ()

xmatysekx

Film hodnotím kladně pro jeho velmi vydařený vizuál. Dějová linie má slabiny. Stejně jako lidé. A čekal jsem, že to bude víc právě o nich. Dva velmi dobře rozjeté charaktery a pak jako když utne. Jejich příběhy se dovypráví spíše náznakem. Z jedné strany je to vlastně škoda, na druhou stranu film nebyl nikterak přeplácaný. ()

Strandmon

Top film se skvělým začátkem a pořádným konečným dilema. Krásně se na Passengers kouká a je to pro mě o to lepší, že jsem film navštívil ve 3D, což byl opravdu zážitek. Když přejdu k příběhu, tak je opravdu veliká škoda, že se snímek přes skvělý začátek dostane k ne tak úplně zábavnému prokecání druhé poloviny, které ovšem ze začátku také baví, ale po delší chvíli začne nudit a vy tak trochu čekáte na pořádný konec, který naštestí opravdu přijde. 85% ()

filipvrbik

Takový Titanic ve Vesmíru. Aneb variace jak Bůh stvořil muže a ten si stvořil ženu-tedy probudil, ale to je vedlejší. Snad nejvíc sci-fi sci-fi film jaký kdy byl natočen, prostě pohlazení na mé vědeckofantastické duši. A Jennifer Lawrence je opravdu vynikající herečka (a Chris Pratt taky ujde) , prostě svělá romantika a skvělý film na závěr skvělého filmového roku 2016....viděno ve 3D (anglicky) v kině...98% ()

buzzwoody

Překvapivě svižná, sympatická podívaná s uvěřitelnými herci (byť někdy s lehce přehrávající Jennifer Lawrence), určena pro shlédnutí nepříliš náročného diváka, který se chce pobavit u romantického sci-fi dramata s prvky humoru. První polovina perfektní, Prattův vnitřní boj vykreslen povedeně, v té druhé už tomu začíná trochu docházet dech a finále bylo možná trochu moc překombinované. ()

dormouse

Pozor, možný spoiler. Film mne zcela překvapivě nadchl. Úžasný nápad a úžasná love story vsazená do netypických podmínek. Vzhledem k tomu že jsem už divák pamětník a tudíž konzervativec, nevadí mi absence akčních scén, naopak. Ocenila jsem, že tak prostinký příběh někdo dokázala natočit a vyhnout se klišé a nudě. A že není vše řečeno naplno? To považuji za velké plus filmu. Ať má divák taky trochu prostoru pro vlastní představivost. Nemůžu říct, že by film byl bez hluchých míst, například postava kapitána je velmi plochá, zatímco postava barmana je velmi plastická, i když beznohá. Jeho naučené věty by se daly tesat do kamene. Závěrem- ještě jsem neviděla tak kompaktní zobrazení lásky. Protože riskovat nebo obětovat pro někoho život, to je brnkačka, ale riskovat život S NĚKÝM bez únikových vrátek, to chce už opravdu silné hráče. ()

kri.tino

Gravitácia v slniečkárskej verzii. Ako v komentári napísal POMO - s použitím námetov z každého rožku histórie sci-fi filmu. Ináč celkom pozerateľná oddychovka, miestami dokonca vizuálne zaujímavá a zábavná. ()

Drirr

Romanťárna, která zklamala svou šablonovitostí a povrchností. Herci jsou dobří, hudba je krásná, loď je zajímavá a hlavně s ní souvisí těch pár originálních nápadů a scén, které ve filmu jsou. Ale jinak jde o naprosto standardní scénářový mustr plný klišovitých dialogů a nechtěně úsměvných scén. Strašně bolí nevyužitá příležitost a naprostá rezignace na jakoukoliv snahu jít do hloubky, zkoumat nějaká témata. A nebo naopak prostě popustit uzdu béčkovosti a rozjet akční jízdu, ve které vybuchují a lítají věci. Film nezachránila ani poslední scéna, naopak. A to přitom stačilo tam do těch kulis mrsknout pár dospělých a dětí, který jsou hrdinům podobný... 49,9 % ()

luczi

Kladné částí filmu: scéna v bazénu, vesmír (ten miluji na všechny způsoby) a Michael Sheen. Zhruba v polovině ale film můžete vypnout a dělat něco užitečnějšího. ()

MatoFILM

Lawrence, Pratt, námet, atmosféra...dôvody, prečo film treba vidieť. Nevyužitý potenciál a slabý záver tomu uberajú na dokonalosti, pozerá sa to však výborne. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)