Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

AnnaSophia

Poměrně milá a neškodná záležitost. Samozřejmě se nedočkáme hlubokých reflexí a existenciálních úvah o tom, jaký je teda náš účel, co s člověkem dělá samota, a po čem že to vlastně toužíme. To Pasažéři rozebírají příliš plytce. Účelem je si užít, v samotě si neužijem, a tak máme depky, a toužíme si užít. Hlavní protagonista jednal romanticky - vzbudil jen svou vyvolenou (která shodou okolností nopravdu chtěla zemřít ve vesmíru s láskou svého života, jaká klika!), ale všichni víme, že jsme zmrdi, takže bychom vyburcovali celou loď, a když už průser, tak pořádný! Dostanete, co chcete (romantické sci-fi) a to mi připadá v pořádku. ()

stuj

Ze začátku vzdáleně připomnělo Moon, ale opravdu jen vzdáleně. Pak se to překlopilo do vztahovky a potom do napětí o přežití. Konec ale trochu zamrzel. No jo no, když je to vztahovka a americká, tak se není čemu divit. Sci-fi atmosféra tomu všemu naštěstí dodala na zajímavosti a koukatelnosti. ()

Dakota1978

Zajímavé spojení žánrů sci-fi a romantiky se povedlo. Krásný vizuál, skvělé efekty doprovázené sympatickými herci, kteří umějí hrát a zvládnou to téměř celou stopáž sami. Ani na chvíli jsem se nenudil. Dějová linka zaujala, komorní atmosféra. ()

Puxxx

Sadlo mi to. Skvelé obsadenie; o Chrisovi Prattovi ani o Jenifer Lawrence sa netreba veľmi rozpisovať, ale vynikajúci bol i Michael Sheen v úlohe Arthura. Nenásilne spracované a uveriteľné, väčšinu času je dej komorný, koniec koncov sami dvaja v obrovskom priestore lode, opak by bol podivný a možno i nezmyselný. A v poslednej časti je i akcia. Inteligentný sci-fi príbeh, priveľa takých nie je. Mohlo by takých byť i viac. Puxxx ()

Dalajlada

Jeden by to možná i trochu přirovnal k Červenému Trpaslíkovi ve filmu. Něco se podělalo, všici spí a jen 2 lidi zůstanou vzhůru. Jen tomu chybí humor. Ale i tak je to velice poutavá podívaná. Škoda jen, že téma, které autoři načrtli, není zpracováno více do hloubky. Ale jako odrazový můstek pro další filmu naprosto skvělé. ()

Milsa

Film som pozeral som tým, že som vedel, že sa zobudia 2 ľudia, takže som netušil ako to skončí. Je škoda, keď oficiálne texty prezradia viac než je na zhliadnutie filmu potrebné. Takto som si dej filmu užíval až do konca. Oficiálny text prezrádza viac než cca 70 % deja filmu a to je veľká škoda. ()

otakP

Pasažéři Mám rád filmy obsahující vesmír a na tento film jsem neviděl žádný trailer nic, začátek filmu na mě udělal dobrý dojem vynikající herecký výkon (Chris Pratt), navazující pocit samoty, zoufalství jako v (Trosečník) následuje romantický pobyt v kosmický lodi s krásnou(Jennifer Lawrence) ale furt s pocitem že jsou oba někde kde by neměli být ve druhé třetině se ale vše rozpadá(doslova) a začíná akce spoustu nenávisti, zloby a následně boj o život ne jen o ten svůj ale dalších 5000 spících pasažérů, tomuto filmu dávám 99% (1% si nechám kdyby natočili něco lepšího ale silně pochybuji) Toto jsem chtěl vydat velmi dlouho a teď už vím že to 1% si na vždy zaslouží Avengers: Endgame ()

luky312

Dobrý film. Od začiatku po koniec v podstate nenudí a stále sa čosi deje. Či už medzi postavami alebo s loďou. Paradoxne mojou najobľúbenejšou postavou bol android barman. Koniec bol možno trošku zbytočne naťahovaný a chýbali mu emócie ale celkový dojem z filmu nepokazí. jeden z tých filmov čo si pustíte občas ako kulisu pri inej činnosti. ()

Oxytocin

O tomhle životě se mi zdá a sním každý den, když ráno musím vstát a jít do práce ze svého příjemného domova a teplého pelíšku. ()

-marti-

Motiv, nebo spíš prvotní nápad - co by se stalo, kdyby se na meziplanetárním letu vzbudil pasažér o 90 let dřív - je skvělý a neotřelý. Film se mi líbí i po vizuální stránce, a během úvodní části bych mu dala klidně 5*. Jenže. Hlavní postava udělá první nelogické rozhodnutí (asi mu už hrabe v kouli a hučí v... o něco níže). Vzbudí pěknou, leč pro jiné účely poměrně nepoužitelnou ženskou. V tu chvíli jako by otěže nad filmem převzal jiný štáb. Děj je čím dál méně logický, ukazují se i značné trhliny ve výstavbě prostředí (na ty zásadní už poukázali ostatní recenzenti). Hrdinové čím dál méně uvěřitelně řeší nastalé situace a zápletky. Myslím, že od jisté chvíle uz byly pouze 2 možnosti: vzbudit někoho kompetentního nebo tiše shořet v hlubině vesmíru. Oprava megalodi s 5000 pasažéry podle uživatelského manuálu stylem MacGyver, to už chce hodně režisérské odvahy, nebo spíš nekritičnosti. Zatímco jsem zpočátku myslela, že koukám na scifárnu, později jsem usoudila, že to je romantika, a nakonec jsem zvažovala reálnou možnost, že to vlastně celé má být parodie. Nebo prostě jen další pokus, který měl na začátku výbornou myšlenku... a pak se s tím něco stalo. Dávám 3, protože hrdinové jsou koukatelní a ta loď se mi taky dost líbila. Pár dalších nápadů (scéna s bazénem) stalo za dívání. A bungee mezi hvězdy, kurnik, to bych si taky hópla! ()

Richmond

Ďalší dôkaz toho, že sa americké filmy držia akéhosi formátu. Mne príde akoby som pozeral to isté dookola iba s inými hercami a prostredím... Prostredie bolo v tomto filme výninočné, takisto tá zápletka mala šťavu, ponárame sa do mysle osamelého človeka smerujúceho do hrobu. Palec hore aj za Jennifer Lawrence, ktorá podala herecký výkon ako sviňa a ten honorár 20 melónov si asi zaslúži. Po jej boku svalnatý Chris Pratt s bicepsom veľkým ako parný valec, ktorý prežíva spočiatku morálne dilema, z ktorého ho vytiahne zasraný robot ako barman? Nie, ďakujem, neprosím. Dnešný Hollywood by mal hľadať inšpiráciu u klasík. Príliš veľa vecí sa dalo očakávať, ten film sa len začal a 90% percent okolností a koniec si domyslíte. To divadielko s pokazenou loďou, milostný vzťah protagonistov, zázraky a bla bla bla. Momenty, ktoré mali privodiť napätie, u mňa privodili akurát smiech. Za Jennifer Lawrence, zápletku a prostredie 40% 2* ()

uhol_pohladu

Tento film je jeden z tých perfektne premyslených sci-fi filmov o vesmíre, kotré zobrazujú situácia v čase, kedy by sme museli opustiť našu rodnú, pre ľudstvo prirodzenú planétu zem. Konkrétne tento film poukazuje aj na človeka ako živú bytosť, na ľudský faktor a na to, ako niekedy môže zlyhať. Film nebol ohromujúci a nebolo to ani nič neskutočné ale bol to veľmi podarený, napriemerný film s úžasným a nadčasovým soundtrackom. FIlm bol premyslený do hlbokých detailov, avšak na iné veci režisér zjavne zanevrel a to ma trocha mrzí. Filmu by som mohol dať 4 hviezdičky, ak by som si to vzhľadom na kvalitu filmu mohol dovoliť. SPOILERY: -Prišlo mi trocha zvláštne, že na lodi kde je 5000 pasažierov (plus posádka) je len jeden autodoktor. -Na konci filmu si môžeme všimnúť poletovať vtáky a možeme taktiež započuť aj ich spev, možeme tiež vidieť rozrastenú vegetáciu. Toto mi prišlo úplne odveci, kedže sa dej odohráva na lodi, ktorá letí vesmírom viac ako 100 rokov. Počul som ale námietky, že na planétu si vezú zmrazené vtáčie vajíčka, aby ich tam kolonizovali, podobne ako ľudí. Vtomto prípade je to celkom prístupné. ()

teekanee

Po první půce sem byl opravdu spokojen. Máme tu sympatické hrdiny a budování vztahu mezi nimi a nějaké to morální dilema. Druhá akčnější půlka mi přišla o něco horší a táhlejší. Jinak ale vizuálně je film velice pěkná podívaná a určitě sem rád, že jsem film shlédl. Pořád si ale myslám, že z námětu šlo vytěžit o trochu více. 79% ()

unitedfan

Velmi zábavná a originální sci-fi romantika s pěkným vizuálem. Chvílemi jsem si vzpomněl dokonce i na 2001 nebo Gravitaci. Chris Pratt je sympaťák a fandíte mu a Jennifer Lawrence je zase strašně sexy a ve finále zase skončí v tílku. Pokud se chcete příjemně odreagovat a máte rádi sci-fi, Pasažéři jsou výborná volba. ()

vinson003

Za tu první půlku, sorry. On, je vzbuzený, mechanik a není schopen dojít na to, jak se dostat do inženýrských obvodů, trochu zklamání. Ovšem druhá půle si zaslouží 70 % za úchvatné scény pro každého fanouška vesmíru, trochu nesmyslné, ale pěkné. Nakonec tam zestárli s robotem u toho stromu a vůbec tam udělali květiny, prostě paráda, ona zaplatila majlant a on vůbec nevěděl, proč tam letí. To je celé no. Tak se omlouvám. Pěkný večer. ()

pantokrator

Srdceryvná červenoknihovnová hovadina plná fyzikálních nesmyslů, které by měl rozeznat každý, kdo z fýzy v osmičce nepropadl. Se sci-fi to nemá společného zhola nic. ()

Tomas129

Wow. Divím se, že mi něco takového uniklo. Nááádherná podívaná!!! Sice jsem trochu nespokojeně vrčel nad těmi výpadky systémů, což si myslím, že je celkem nesmysl, protože taková loď by ve skutečnosti měla X paralelních a záložních systémů, že něco takového by se zkrátka stát nemohlo (už i dnešní vojenské letouny mají několik záložních cest k ovládání stroje). Pak ještě předvídavost děje.....ale ta podívaná....ta podívaná byla fakt úžasná. Velmi hezky natočeno a ten pocit po shlédnutí...fakt super :-) Mohlo to mít pokračování. Kolonizace planety :-) ()

Elanornegra

Film o tom ako Chris Pratt stretol svoju Gamoru. Pokorná príjemná sci-fi, s vybornym obsadením, dobre sa to pozeralo. Scenár slušný, aj to ako ju zobudil sa mohlo odohrať ináč. Škoda že Laurenc tam bol tak krátko. Záver veľmi slušný. Romanca vo vesmíre ako vyšitá. Hudba tiež fajn....80% ()

JenTR

Je to romantika, dobrý nápad, člověk se může představit v takové situaci. Pěkné, jak se jejich láska vyvíjí. Samozřejmě pro někoho to může být poněkud klaustrofobické, ale za mě OK. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)