Americký pohled na ztroskotance, který se nehodlá smířit s životem na pustém ostrově. Na poprvé dobrá podívaná na skvělý herecký výkon Toma Hankse. Chuckovo vnímání času se prostě radikálně změní. Ve filmu je také potřeba trocha štěstí, aby se člověk mohl vymanil z tohoto světa a bojoval o "přežití" ve světě, který předtím nedobrovolně opustil a ve kterém je, na první pohled, vše nesmírně snadné (oheň). Lidská mysl je silná zbraň, která Tě buď zachrání, nebo zahubí.(4.10.2011)

(Komentář obsahuje spoilery!) Beru jako osobní křivdu, že Tom Hanks nedostal za tuto roli Oscara, ale odnesl si ji Russel Vrána za prvoplánovou postavu gladiátora, kterou mohl odehrát třeba i troglodyt typu Dwayne "The Rock" Johnson nebo libovolný orangutan a film by byl stejně úspěšný! Protože "Trosečník" stojí a padá s postavou hlavního hrdiny - bez skvělého hereckého výkonu by to prostě byl těžký propadák. S Chuckem Nolandem jsem prožívala každou nesnáz, frustraci, každé jeho zranění mě přimělo syčet bolestí a na brusle se dodnes dívám s velice rozporuplnými pocity. A jak často vás rozpláče, že někomu uplaval míč? Mně teda v kině padaly po ksichtu slzy jak skleněnky - dlužno dodat při verzi v původním znění. Nic proti dabingu Vladimíra Dlouhého, ale "Trosečníka" neprocítil dostatečně. Za zmínku stojí i samotný pád letadla, který na mě zapůsobil jen o trochu slaběji než kultovní Hanksovo vylodění v Normandii. Zapomenout nesmím ani na fyzický výkon tohoto Pana Herce, ten váhový nepoměr předtím/potom je úžasný a přidává příběhu na přesvědčivosti. Ať jenom nechválím - "Trosečník" má jednu obří slabinu: je dlouhý, zbytečně dlouhý, příšerně dlouhý, giganticky dlouhý a pokud to sledujete v TV, kde Vám do toho jebnou ještě tři prdele reklam a upoutávek, pak je přímo k posrání DLOUHÝ. Zemeckisovi asi nikdo neřekl, že se film dá sestříhat:-/. 73%(11.4.2011)

Robert Zemeckis a Tom Hanks je dvojice, která když se sešla prvně, dala světu nejlepší film všech dob. Takže jak jsem četl, že spolu natáčí film o trosečníkovi, který sám uvízl na opuštěném ostrově (Robinsonády jsem vždycky miloval), začal jsem slintat tak, že by se to nelíbilo ani Pavlovovi. Nakonec, ačkoli se jedná o skvělý film, žádný extra boom se nekonal. Hanks opět podává nadoskarový výkon a všechno je to nádherně natočené, přesto tomu chybí ty pravé emoce, především v „civilních“ scénách..(5.2.2006)

Film připomínající Robinsona. Film má skvělý příběh - hlavní hrdina Tom Hanks havaruje letadlem na neznámý ostrov, kde bude muset aby přežil začít žít. Všechno tohle co se ve filmu děje, jak hlavní hrdina stárne, žije na tomto ostrově je skvělé, s tím problém nemám. Nápadů je zde dost. Hudba je celkem slušná. Co mi vadilo, bylo to, když už se film chýlil ke konci. V jedné scéně to bylo dost useklé. Ale nevadí. Nostalgie ve filmu funguje dobře. Celkově se mi film líbí na 82% = ****(19.11.2012)

9 / 10 Áno, priznávam, trochu ma štve ten presladený koniec, ale čo na tom, keď bol celý film tak geniálny! Apropo, musíme byť realisti - pochybujem, že sám Zemeckis mal z toho radosť, no hollywoodsky producenti si jednoducho nemôžu dovoliť vypustiť do éteru film, kde sa celý čas promenáduje len Tom Hanks, a na jeho konci otrčí kopytá alebo niečo podobné. To nieje ospravedlnenie, len smutný fakt, takže buďme radi aj za to čo máme. Už spomínaný Hanks sa ukázal ako trefa do čierneho a drží celý film na nohách s ľahkosťou a šarmom jemu vlastným - skutočne si neviem predstaviť nikoho vhodnejšieho na túto úlohu (aj keď looser Steve Buscemi by tam bol celkom vtipný). Je potešiteľné, že ani ostatné aspekty filmu, réžia, kamera, výprava atď, nezaostávajú za hereckými výkonmi... teda výkonom. Dosť bolo rečí - síce s odretými ušami, no pekných päť *.(21.2.2005)

• - Spoiler: Když letadlo narazí na vodní hladinu, dle zákona akce - reakce by musel být Noland (T. Hanks) katapultován směrem ke kokpitu, on však byl nepochopitelně vržen směrem dozadu do nákladového prostoru. (Lasskoun)

• - Režisér několikrát trpělivě vysvětloval, že jim firma FedEx nic neplatila za to, že se objevila v téměř hlavní roli. (don corleone)

• - V čase 1:52:05 má Kelly (Helen Hunt) položenou pravou ruku na dveřích. V dalším záběru však drží dveře úplně jinak. (Iveet)