Tome, ty jsi evidentně nikdy neviděl Survivora, že? Jak je to možné? Příště, než si naplánuješ havarovat na pustém ostrově, zkoukni jednu sérii (doporučuji třeba Amazonku), abys věděl, co máš dělat. Protože každý „normální“ člověk, by šel hledat pitnou vodu, poohlédnout se po přístřešku a využil všechny civilizované pomůcky, v tvém případě balíčky z tvoji společnosti. Ale tobě všechno trvalo tak dlouho. Proč? Raději nechci vědět :o) Naštěstí jsi pak předváděl hereckou baladu, protože málo komu se podaří téměř nic neříkat a strhnout na sebe tolik pozornosti, že se člověk nestačí nudit. Patří ti můj obdiv, který si ale též zaslouží Zemeckis. Tolik krásných scén se jen tak nevidí (hora, vlny, „rozloučení“ S Wilsonem). Moje srdce plesalo a také jsem samozřejmě ………. (doplňte sami) :o) Trosečník se tak pro mě stal nezapomenutelným.(10.8.2010)

Tenhle film se mi líbil, i když s Robinsonem Crusoe to nemá nic společnýho. Tady nic nevyrábí, nijak nezvyšuje kvalitu svýho života, protože nemá jak ani z čeho. Ale už jen kvůli výkonu Toma Hankse a způsobu financování filmu (začátek a konec zaplatil FedEx a to mezitím cvakl Wilson). Jinak Hanks jako workoholik je zatím nepřekonanej, takhle doufám nedopadnu. Já se vlastně se svou vrozenou leností ani nemusím bát. Námitky tu mám jen k tomu skoku "o čtyři roky později", já osobně bych se klidně i o hodinu dýl koukal na to, jak se s ostrovem sžívá. Ale rejža měl asi halt jiný názor. Ještě by mě zajímalo, co bylo v tom balíčku, kterej neotevřel.(24.2.2006)

Film připomínající Robinsona. Film má skvělý příběh - hlavní hrdina Tom Hanks havaruje letadlem na neznámý ostrov, kde bude muset aby přežil začít žít. Všechno tohle co se ve filmu děje, jak hlavní hrdina stárne, žije na tomto ostrově je skvělé, s tím problém nemám. Nápadů je zde dost. Hudba je celkem slušná. Co mi vadilo, bylo to, když už se film chýlil ke konci. V jedné scéně to bylo dost useklé. Ale nevadí. Nostalgie ve filmu funguje dobře. Celkově se mi film líbí na 82% = ****(19.11.2012)

Stroskotanec je film so zaujímavým a riskatným námetom, výborne zahraný, ale nevyužívajúci ponúkané možnosti. Zaujímavý je myšlienkou, ako ľahko sa môže človek ocitnúť v situácii, v ktorej sú mu dovtedajšie skúsenosti a schopnosti nanič a je nútený sa veľmi rýchlo rekvalifikovať. Riskantné je nakrútiť film, v ktorom dlhé minúty na obmedzenom priestore hrá iba jeden herec a rozpráva sa iba s Wilsonom. Prekvapilo ma, že práve ostrovná časť filmu vôbec nebola nudná a štvorročný strih považujem za predčasný. Pretože to, čo nasledovalo po návrate som už videl mnohokrát na rozdiel od toho, čo mu predchádzalo. Pri opätovnom zhliadnutí som predsa len jednu hviezdičku pridal. Je po Vianociach 2015 a pred Silvestrom 2016 a mám chuť konať aspoň takéto dobré skutky.(17.11.2010)

Trochu přepísknutý film. Tom Hanks je výborný a jeho robinzonáda celkem pěkně načrtnutá, avšak scénář klouzl po povrchu a vrcholem jeho smyku je příšerný a překombinovaný konec, který jasně ukazuje, jak moc si Zemeckis s postavou Chucka Nolanda nevěděl rady. Celý jeho příběh se nakonec utopí v příšerných frázích a natahovaných melodramatických schématech, což vážně zamrzí. Obzvlášť proto, že Hanks je přesvědčivý a výstižný... To málo, co mu umožňuje scénář ukázat z Nolandova nitra předvádí se zápalem a velkou sugestivitou. Jenže nedokáže utáhnout celý film, který je tak polopatický a doslovný, že mi ke konci notně lezl na nervy. Škoda, protože námět i některé dílčí technické kategorie (kamera, výprava) jsou příslibné... Ale výsledek je zbytečně rozmáchlý, patetický a přeplácaný. Přesto zásluhou Hankse poměrně přesvědčivý.(2.2.2005)

• - V scéne, kde Noland (Tom Hanks) čupí na zemi a uvažuje o kuse plastu, ktorý vyplavilo na breh, je záber koncipovaný ako pocta filmu 2001: Vesmírna odysea (1868) - údajne obľúbený snímok Toma Hanksa. (Raccoon.city)

• - Jeden ze tří volejbalových míčů, které filmaři použili, byl prodán v aukci za 18 tisíc dolarů. (don corleone)

• - Film sa odohráva v roku 1995, ale Chuckov (Tom Hanks) Jeep Cherokee je model z roku 1999. (Raccoon.city)