Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

sidzej

Obdivujem filmy ktoré majú 97% stopáže 4 hercov a napriek tomu dokážu zaujať. To je aj prípad Pasažierov. Skvele obsadená ústredná dvojica, monumentálna výprava lode, podmanivá kamera a strih. Po trikovej stránke je to tiež dobre zvládnuté hoc slabšie momenty sa tiež nájdu (prehriatie reaktora bolo priveľmi počítačové). 3D malo svoje momenty najmä keď sme mali možnosť sledovať vesmír a zábery krúžiacej lode ale chýbal tomu väčší priestorový drajv hlavne pokiaľ išlo o objekty vystupujúce z plátna- tých bolo nedostatok. Fajn romantická dráma ktorá sa síce drží hollywoodskej šablóny so šťastným koncom ale bolo to príjemne strávených 116 minút. ()

salisbury

Star-Lord a Mystique vyrazili jako hibernující Pasažéři ve vesmírném korábu vstříc mimozemskou osidlující civilizační explozi. Ač se ve filmu neobjevuje mnoho postav, přesto nás film nenutí si rukou zakrývat zívající ústa a jsme udržováni příběhem mimo hyperspánek. Andy Garcia dostal v tomto filmu rychloštěk, který mi rozhodil časoprostor na vteřiny. Norský režisér Morten Tyldum se umí trefit do mé notové osnovy, což již dokázal filmem Lovci hlav či Kódem Enigma. Jeho Pasažéři mě bavili, krom příjemného vizuálu tu najdeme vtip, napětí a nějakou tu romantiku, která je nasládlá akurátně a film jsem zhltnul s něžně přimhouřeným okem jako jednohubku na mezigalaktické astroparty. ()

ConanVJ

Skvěle natočené sci-fi, které táhne hlavní dvojice maximálním způsobem. Film má parádní atmosféru a luxusní uvěřitelné efekty. Příběh je silný a ani na okamžik nenudí. Hudba pěkně dokresluje atmosféru postupem filmu. Za mě 100% :) ()

Kryton

Na Passengers se pěkně kouká, na Pratta a Lawrence se pěkně kouká a pak se akorát pěkně kouká do černé díry, která asi vysála všechny dobré nápady. Z mixu tří témat se vždy jen bruslí na kraji - 1) trosečník na lodi 2) pubertální romance 3) akční záchrana lodi. Není dostatek času na to prožít trápení jediného člověka na palubě. Osobně by nebyla špatné dát tomu více času - rok smrsknutý do pěti minut je odfláknuté. Romanci raději přeskočím a přejdu k poslednímu - akční finále. To naseká více klišé než teenka smajlíků do chatu. Opravdu mě Passengers jako celek připadá jako sci-fi fan fikce z Brava. Koho tam samozřejmě dáte? Tu sexy holku z Hunger Games a X-menů a toho cápka z Jurského světa a GoG. No koukej boží né, cool, in, da, line....Vše je tak ploché (až na Jennifer), že si zapamatujete jen tu scénu v bazénu a to je vše. P.S. Laurence Fishburne si zasloužil více času - ikdyž jsem nějak celou dobu čekal, že někde vyskočí Sam Neill a celé je to jen seqeul k Event Horizont. To by aspoň bylo pořádný pokoukáníčko. Těžký průměr, který dokazuje, že někde se ztratil potenciál, nápady a zápal pro celý film. Hodnocení OST: Za tohle byl Newman nominován na oskara? V Arrivalu na mě hudba působila daleko podmanivěji i s obrazem. Tohle je nuda. 4/10 ()

FFilipCZ

Velice silné 4*, chvílemi jsem přemýšlel i o pěti, vzhledem k tomu, že už jsem pěknou dobu neviděl nějaký povedený film, který by si je zasloužil. Nakonec jsem si to však rozmyslel a to především kvůli celkem nevýraznému a dlouhému rozjezdu. Pasáž, kdy jsem se do filmu opravdu zažral a začal přemýšlet o vysokém hodnocení až začíná ve chvíli, kdy se Aurora dozví jednu nemilou věc o Jimovi, kterou nechci spoilerovat, na to si musíte přijít sami :) ()

schizmo

Když jsem si rozmýšlel, co o filmu napíšu, napadlo mě něco ve smyslu "intergalaktická sci-fi o největší hysterce, která kdy vstoupila do vesmíru". Jenže ve výsledku je to fakt pěknej romantickej film s velmi přesvědčivým Chrisem Prattem a především zřejmě nejlépe zpracovanými interiéry vesmírné lodi, jaké jsem kdy viděl. Trocha dramatu, trocha humoru, trocha napětí a hodně romantiky zabalené do prvotřídního vizuálu a produkce až se skoro dá říct, že forma vítězí nad obsahem, protože jakožto milovník ultimátních dojáků si zde na své moc nepříjdu. Nicméně filme je to rozhodně příjemný. ()

zahubicku

První třetina je OK. Pratt je fajn a zvládá to levou zadní sám v pohodě. Ale jakmile se probudí Morpheus jde to do sraček a následuje jedno clishé za druhým. "There is a reason we woke up" - selfish bastard ()

MartinezZ

3,5* --- Dvouhodinová sci-fi variace ála Stockholmský syndrom. Byla tu šance ještě na variaci Války Roseových, ale ta zapadla. Vizuál za jedna, horší už to bylo s myšlenkovými pochody postav (viditelné glitche, které přecházím mávnutím ruky) a příliš klasickým a očekávatelným koncem. Ta chemie mezi herci ale byla a zahráli to dobře a výsledek tomu překvapivě odpovídal. Umím si ale představit i méně "americký" konec. ()

agentmiky

V jednu chvíli se film tváří jako odlehčená filmová romantika, pak to přesedlá na scifi, která ničím nevyniká. Od Pasažérů jsem toho čekal opravdu daleko více a film mě prostě zklamal. Jedna z mála věcí, která je fakt dobře promyšlená a originální, je nápad, který mě zaujal a divím se, že doposud nebyl využit. Vizuální stránka filmu má něco do sebe, ale řekněme si na rovinu, za 100 mega bych to čekal honosnější. Dalším plusem jsou dva hlavní herci, kteří táhli film po celou svou stopáž svým charismatem. Teď se přesuňme k záporům. Věc, která mě štvala celou úvodní hodinu, bylo nekonečné čekání, až se něco pokazí a konečně se to rozjede, neboť to byl takový romantický úlet, jaký bych čekal ve filmech s jinou tématikou. Nehodilo se mi to sem. Když přišla na řadu akce, tak na mě zapůsobila dost fádně, celkově to téma mělo daleko větší potenciál, který nebyl využit. Určitě to není žádný propadák,ale ani mega trhák. Pár záblesků geniality bylo vzápětí sfouknuto z povrchu zemského prapodivným scénářem, nehodící se táhlou romantikou a nikterak zajímavou scifi částí. Za mě Pasažérům dávám 64 % ()

Praxis

Vizuálně exkluzivní, kulisy (i když z části hodně CGI) naprosto dokonalé a celkový look bych nazval - luxusní jízda. Do dvou třetin velmi příjemná scifi romance, která se tvářila i hodně tajemně (sakra, snad bych tam chtěl mít i nějaký další smysl společnosti, která tuto loď vyslala, ale on tam nějak nebyl). Dramatický akční závěr je tak trochu nechtěná parodie sebe sama a naprosto odstřelil předchozí část filmu, která je jakože fakt dobrá! Bohužel, ten konec to prostě všecko celkově poslal do hajzlu a je to neskutečná škoda. Chris je takový správný jelítko, a Hunger Jennifer je prostě čubička, kterou bych, upřímně, asi taky vzbudil. 65% a převeliká škoda toho závěru, ze kterýho doopravdy šlo vytěžit mnohonásobně víc... P.S.: jo a ten no gravity pool je fakt zajímavej nápad! ()

katasta

Obsazení a příběh je fakt super, ale právě proto jsem od toho očekávala mnohem více. Všechno ostatní je totiž až žalostně nedomyšlené, spousta scén pro efekt, které jsou naprosto nereálné (i pro scifi). Ve výsledku to sice nenudí, ale člověk tomu prostě nevěří a tak z toho nemá ten správný zážitek. ()

Ellmariachi

Vývoj tohoto filmu jsem nesledoval, takže nevím čím podle některých komentářů měl být a čím nakonec byl. Ale pro mě je výsledek naprosto nečekaně přijatelný. A tím myslím v rámci romantického dramatu sakra že přijatelný. Záběry na Chrisovi psí oči sice nemusely být tak časté, ale jinak je to sympaťák každým coulem a Jenn v roli v určitým slova smyslu "anděla" je výborná a chlap prostě musí říct, že i zatraceně pěkná. Film se vlastně dělí na tři části a všechny jsou uvěřitelné a s žádnou problém nemám. Sci-fi a už vůbec ne romantika zdaleka nepatří mezi žánry, které bych měl rád, ale když se sejde 100 a 1 věcí, tak je z toho plnej počet na nimž nevěřícně kroutím hlavou. 90 procent ()

ArsenalEagle

Dlouho jsem se filmu vyhýbal z obav ze zklamání. Naštěstí jsem se mýlil a Passengers se skutečně povedli a přinesli velmi dobré sci-fi. Pratt i Lawrence byli trefou do černého, chemie mezi nimi opravdu funguje. Dalšími plusy jsou hlavně Sheen s Fishburnem. Naprostá spokojenost i přes jednodušší děj a pár nedostatků. ()

Wysch

Když já nevím. No. Druhá projekce po zhruba milionu let. Ve filmu jsou určitý detaily, díky kterým váhám nad 4*, a pak jsou tam taky ptákoviny, který film zbytečně shazujou. Ten potenciál tam byl a je, Chris Pratt je naprosto úžasnej, Laurence taky, vlastně i ten Michael na tom omezeným prostoru. Je tam celá řada skvělých vizuálních aspektů, chytré fyziky (a stejně tak lapsů)... Ale prostě je to vlastně hloupoučký, průhledný a absolutně bez emocí. Pro mě teda. No. ()

Laxik

Přihlouplý, ale velmi zábavný letní film, který byl omylem uveden v prosinci. Uvědomte si, moji milí kritikové, že kdyby vám ho naservírovali během letošní mizerné letní blockbusterové sezony, která byla jednoznačně zklamáním, vážili byste si ho v konkurenci Želv Ninja a Dnů nezávislosti mnohem víc. Příběh, ani prostředí nic moc, ale ani jedno vyloženě neurazí. Psychologie postav, na které to v prvním i druhém aktu stojí, (i přes znatelné zkratky) více méně funguje, i když těžko říct, v takhle extrémních podmínkách nikdo z nás nebyl, tak můžeme jen hádat. Akční finále filmu bohužel moc nesedí a sráží ho dolů, byť je po řemeslné stránce slušné, dobře se na něj kouká a člověk i přes otravnou klišoidnost jednou či dvakrát zatají dech. Pokud jde oblíbenou o výtku, že nás film z hlediska emancipace vrací minimálně o deset let zpět, nesouhlasím. Jistě, v první půlce je tam Lawrencka více méně jen na okrasu (některé záběry hraničí s voyeurizmem), ale v té druhé už taky něco dělá. Její výsledná rozhodnutí ve vztahu k Prattovi možná působí docela unáhleně, na druhou stranu jsem ochotný jim s přimhouřením oka věřit. Postavu Aurory bohužel sráží konkurence jejích letošních kolegyň v podobě Jyn Erso (Rogue One) a Louise Banksové (Příchozí), ale zahoďme na chvíli celou tu naši horlivou snahu vymazat trop "dámy v nesnázích" ze současného filmu. Protože i když všichni milujeme (nejen vesmírné) drsňačky, které se klidně obejdou i bez chlapa, ne každá ženská je Ripleyová. Život je pestrý a najdeme v něm jak štítonošky a mechaničky, tak i zasněné spisovatelky, které jsou vtipné, touží po lásce a vypadají božsky v plavkách. Verdikt? Na Pasažéry se výborně kouká a čas při nich příjemně utíká. Mezi Prattem a Lawrenceovou to jiskří, jejich rozhovory mají šťávu. Nenásilný humor snímku na 100 % funguje. Není to nic objevného, ale pokud někdy v televizi souběžně poběží tohle a nějaká marvelovka, dám nejspíš přednost Pasažérům. Plná recenze tuto. ()

Sidonka

Ale jo, dobrý. Šla jsem do kina na 3D, abych si vychutnala milovaný vesmír a zklamaná jsem z toho nebyla. To čučení na hvězdy mně vcelku bavilo. Jde zde o vizuál, povrchnější příhodu o které nebudu po skončení filmu přemýšlet, což mi bylo ostatně jasné už z ukázek a tak jsem neměla velká očekávání. Je velká škoda, že nabízející se téma o sebezapírání, životu beze smyslu a mučivosti sociální izolace a osamocení, které nenahradí sebelepší volnočasové aktivity a jiné požitky, zde nebylo dostatečně využito. Také je zarážející že se o úklid kosmické lodi starají roboti, další je jako barman k obsloužení dosud spících pasažérů, ale o praktický chod se nikdo nestará, žádný robot neřeší drobné poruchy, promazávání atd., protože se prý "nemůže žádná porucha stát" - a ona se samozřejmě stane. Má to své mouchy. Ale přesto se mi to zdá pořád ještě rozumnější než nejnovější Star Wars.- Prostě jsem spolkla dva dny před koncem roku "lehounce nadprůměrnou, krásně nazdobenou silvestrovskou jednohubku". ()

JJ.Gibson

Na Pasažéry jsem se již od traileru těšil! A dostal jsem přesně to, co slibovali. Chris Pratt probuzen poruchou dříve, schíza že je sám, poznávání lodi, kecání s Arthurem o životě, šílený nápad probudit někoho nového. Uskutečnění, všechno jde dle plánu, romantiše typiše, všechno se pokazí, napravování, snaha udělat správnou věc, obětování a rozuzlení. Vše to jsem dostal a náramně jsem si to užil, také se mi líbila vizuální stránka. Prostě mi Pasažéři sedli ve všech ohledech. Btw. scéna s nulovou gravitací a bazénem je super!!!! ()

filmsim

Průměrná sci-fi romance. Vizuální efekty jsou vskutku ohromné a ten enormní rozpočet je na filmu vidět, ale bohužel i když je všechno do detailu vypiplané, tak snímek působí až moc sterilně a uměle. Tenhle extrémně čistý design nepůsobí tak realisticky jak by mohl. Podobný problém jsem měl již v Oblivionu s Tomem Cruisem, kde byly triky taktéž brilantní, ale až příliš nereálně čisté. Útřední dvojice není vůbec špatná, jen chemie mezi oběma herci není taková jak by měla být. Je vidět, že se minimálně Chriss Pratt snaží, ale bohužel to nestačí. Hudba je nevýrazná a neoriginální, asi stejně jako závěrečné finále, které je jak vystřižené z většiny blockbusterů. Mělo by být nervy drásající, ale není. A i když jde postavám o život, tak stejně všichni víme, jak to dopadne. Snímek se v průběhu žánrově i dějově mění, kdyby pokračoval v rozvíjení vztahu mezi oběma postavami namísto vesmírné destrukce a (zbytečným) bojem postav o život, mohla z toho být mnohem lepší a vyjímečnější podívaná. 5.5/10 ()

Pirkaf

Což o to, koukat se na to dá, ale rozhodně se z tohoto tématu dalo vytěžit mnohem víc, než jen lehká nuda v průběhu celého filmu a debilní závěr... bez celkem zajímavého hereckého obsazení by to bylo ještě možná na jednu hvězdičku míň.. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)