Pozoruhodná cesta dvou velice odlišných lidí za tajemstvím, které bylo skryté půl století. Martin Sixmith (Steve Coogan) je bývalý zahraniční korespondent BBC, který přišel o práci. Shodou náhod se mu do rukou dostává možnost odhalit příběh, který by mohl být jeho životní reportáží. Jeho klientkou se stává sedmdesátiletá svérázná a osobitá irská dáma Philomena Lee (Judi Dench). V 50. letech jako náctiletá otěhotněla a porodila syna Anthonyho. Aby ho mohla vídat alespoň hodinu denně, žila a pracovala v klášteře pro „padlé ženy". Když byly Anthonymu 3 roky, byl Philomeně násilím odebrán, dán jeptiškami k adopci a poslán do Ameriky. Philomena strávila 50 let marným hledáním svého dítěte. Philomena a Martin se společně vydávají na neobyčejný výlet. Philomena je upřímná, bezprostřední paní, která bere lidi takové, jací jsou. Přes všechny životní strasti si stále zachovává optimismus a víru. Naproti tomu je Martin světaznalý, vzdělaný muž, který je zvyklý na společnost významných a bohatých lidí. Ztráta milované novinářské práce v politických sférách z něj udělala cynika. Při hledání Philomenina ztraceného syna se od sebe navzájem učí, konfrontují své rozdílné názory a jeden druhému otevírají nový a jiný pohled na život. (Bioscop)

kodwin

Konec byl moc hezký a podařený, ale celkově to na mě působilo spíš jako TV inscenace. Také duo stará rozumná žena a rozohněný muž ve středním věku nepřináší nic objevného. Každopádně i průměrný BBC film je vždycky lepší než většina nadprůměrných českých ... Místy nuda, ale za shlédnutí stojí, pokud nemáte zrovna nic lepšího na práci. ()

KcarlosK

Silné téma ještě nutně neznamená silný film. A že jsou všechny církve banda zmrdů už ví dneska snad všichni, ne? Herecky je to v pohodě, ale emočně mě to nějak minulo. Navíc jsem nějak nepochopil, co se film snaží říct, protože svěřepě obhajuje dva protichůdné názory. Na festivaly možná, na Oscary ani omylem. ()

liBOREC564

1) Geniální herecký výkon Judi Dench 2) Silný příběh podle skutečných událostí 3) Nula rádoby "wow" speciálních efektů. Příjemný film, ze kterého ovšem mrazí. ()

Montmorency

Půvabně chytře odvypravěná true story s lehkou dávkou anglického humoru, která tento smutný příběh trochu odlehčila a jako vždy výborná J.Dench... ()

rebelllka

Zajímavé a velce napínavé drama , od kterého jsem se prostě nemohla odtrhnout .Film mě hlavně upoutal na obsah filmu,což je u mě velice náhodné , také na to jak se ve skutečnosti žilo na kláštěře a jak to měly dívky mnohdy těžké . Nemohla jsem také odolat naprosto perfektní písničce která celým filmem běžela a proto také nemohu odolat celovému hodnocení za herce v hlavní roli, hudbu , prostředí , zpracování i scénáři. Doporučuji všem ()

Saturday...

Oba hlavní představitelé ze sebe vydali to nejlepší! Jejich role jim opravdu pasovali a dokázali se do ní vžít. To udělalo film tak dobrým. Jinak i další podměty vás dostanou. Celkově vás donutí se zamyslet a to se mi líbilo. ()

danny79

Philomena nema spatny pribeh a i presto, ze skandaly katolicke cirkve (sexualni zneuzivani, Magdaleniny pradelny atd..) jsou vseobecne zname, dal by se z pribehu vytvorit zajimavy film. To by ale Philomena nesmela byt natocena tak nudnym, nezajimavym, loudavym tempem bez jakychkoliv emoci a silnejsich osobnosti. Rezijne to je sice bez zasadnejsich chyb, herecky taktez, film je ale chladny a prumerny scenar cely film pohrbiva. ()

Bufty

Film so silným príbehom ktorý je však jasný už od začiatku.Aj keď dráma je môj obľúbený žáner, tento film vo mne nevyvolal potrebné emócie.Zhruba po hodine ma film nudil a chcel som aby končil. ()

tomkat

Lepší 3*. Decentně kořeněný britským humorem tu dostanete další civilní-a-tím-víc-naléhavý příspěvek ke vděčnému tématu ,,vše, co jste chtěli vědět o hřešení moderní církve a báli jste se na to zeptat". Vhodné do mixu se Spotlight. ()

Kaylar

Příběh je velmi dojímavý, ale zároveň se nesnaží nějak diváka udolat přehnaně patetickou vlnou. Spíše nás nechává, abychom se sami rozhodlil, jak moc se necháme dějem strhnout a co z předkládaných linek si pro sebe vybereme za to důležité. Přesně za tohle film chválím a dávám nadprůměrné hodnocení. Jistě lze také souhlasit s tím, že jednání zástupců církve v tomto filmu nebylo právě příkladné, ale jak již bylo mnohokrát řečeno a stále se potvrzuje: svět není černobílý... ()

splaty

Moc smutný a moc krásný film. Judi Dench v roli pozitivní, ztrápené ženy s níž si život pěkně zahrál. ()

drkaldj

Pro mě nenápadný snímek který bych jinak přehlédl. Životopisné snímky mají vždy takové kouzlo, protože víte že se něco takového stalo. Tento příběh jsem neznal a tak jsem si mohl užít mojí nevědomost. Herecky obsazené skvěle. Moje zvědavost byla kolísavá (hlavně v závislosti na občas otravné scény). ()

kusl

Původně jsem se na to nechtěl dívat, ale po 15ti minutách filmu už mi nešlo odejít. Výborná volba Judy Dench, byla kouzelná, dramatická, roztomilá a dala tomu, alespoň za mě, jednu hvězdu navíc. Plně chápu rozčarování nad zjištěním, že můj syn je vlastně pohřben kousek od toho, kde bydlím a kvůli zaprděnosti ani ne církve(i když taky), ale hlavně církevních hodnotách, to zjistím po 50ti letech. to bych bohužel taky nebyl schopen odpustit. Krása, klidně se na to s odstupem podívám ještě jednou. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST