V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Hashirama

Takhle to vypadá, když si vybojujete důvěru investorů a jste magor. Zatímco v prvním díle se ještě Wirkola držel v žánrových mantinelech, abychom mu to trochu věřili, tady už se zcela utrhl ze řetězu a dává průchod své severské morbidní nátuře, oživuje nácky, oživuje sověty, zabíjí gaye a děti, a zakončuje romantickou nekrofilní tečkou, přičemž nějaká vyprávěcí osnova je tu vyloženě do počtu a podřizuje se Wirkolově potřebě chrlit nápady a masakrální výjevy na plátno. Je to asi ta nejskandinávštější komedie, která kdy vyplula z fjordu, a jako taková není úplně vděčná pro široké divácké publikum Prciček a Babovřesek, ale je to kus poctivé filmařiny a z každé scény čiší pocit, že na place musela být fakt prdel. Na večerní projekci s vašimi obchodními pantery, šálkem absinthu, brunostem a sobím salámem ideální. ()

Likan7

S pitomýho hororu se z toho stala šílená pitomá komedie. Jenže je natočená s chutí a humorem. Nějaký scény jsou parádní (teta na vozíku, zombie, který je v autě špatně), ale skoro celý film prostě čvachtá. Krev, vnitřnosti a absurdní situace, který mi ze začátku přišly lepší. Druhá polovina je sice jedna velká akční řežba, ale už to tak nebaví jako na začátku. Gay je fajn, trio z USA taky a Wirkola má očividně talent. Dead Snow má ale příliš mnoho hluchých míst, který mě vyloženě nebaví. ()

kenny987

Bohudík za tento film u mě v žádném aspektu nezklamal. Popravdě jsem se na něj tolik těšil a teď doufám, že se dočkám i 3 :D Líbí se mi, že se nezastavují před jakýmkoliv tabu co známe z amerických filmů jako děti, které jsou nesmrtelné nebo nekrofilie atd. :D V porovnání s jedničkou daleko více akčnější a černější než jsem čekal, scénka kdy němčouři našli nové využití pro tenké střevo mě odrovnala a pak ten zombie squat což je vlastně super parta nerdů něměl chybu. Strašně jsem litoval toho I <3 Norway zombika, takové štěně prostě miluji v každém filmu a ten konec s ním mě skoro až dojal :D U mě jde tenhle film do oblíbených na přední místa, protože takle jsem se dlouho nezasmál :D ()

RAFT

Tak abych pravdu řekl ,je to asi o trochu lepší než předchozí snímek .sice nějaké dobré záběry byli .Nejvíc mě bavil asi konec filmu .I když první díl byl horor z druhého udělat komedii děte někam .50% ()

DavidWebb

Oproti jedničke sa v tejto časti jedná o celkom iný koncept a celý príbeh síce pokračuje ďalej ale sťahuje sa zo zasnežených hôr do pokľudného mestečka s veľmi, veľmi vydarenou políciou. Podobne ako v prvej časti sa v tomto snímku čierno-čiernej zombie komédie nevyskytuje príliš veľa gagov alebo hlášok, ale keď už, tak rozhodne stoja zato. Neviem presne čím to je, ale toto Nóri ovládajú tak nejak dokonale. Jednotka mala pre mňa osobne síce väčšie čaro, pretože som vôbec nevedel do čoho idem a nakoniec som bol dokonale prekvapený. Ale aj napriek tomu, že človek už vie čo môže a má od dvojky čakať, tak nemôžem povedať žeby som bol sklamaný. Nemám rád hektolitre krvi ani kilometre vyťahaných čriev - čoho je v tomto filme požehnane - ale čierne komédie sú v mojich obľúbených žánroch vysoko. Takisto mi tam príliš nesadli tí amíci, čo je asi moja najväčšia výtka. Enyvej, v rámci žánru je to lahôdka. PS: Jesus, Maria, Jósif Stalin..... ()

Palo123

Nad ocakavanie zvratene zabavny film.Nasmial som sa pri nom viac,ako u vacsiny US komedii.Navyse som sa dozvedel,ako sa este da precerpat nafta a dostat von zapadnute auto.A bacha na urezane ruky,lebo nikdy neviete, co vam tam potom prisiju. ()

Knor

První díl se mi líbil o chloupek víc než tohle pokračování. Přibilo víc humoru a šílených nápadů. Jako třeba přišití zombie ruky je super a uchcával jsem smíchy, když ji hlavní hrdina nekontroloval, protože třeba taková masáž srdce se fakt povedla, já řval....no a je toho mnohem víc. Zombie nácci se dokonce zmocní tanku a zlikvidují a to zdůrazňuji všechny kdo se jim připletou do cesty, bude třeba probudit a jinou armádu a ukážou nám i jak zombíka využít při technických problémech u auta atd atd. Prostě je to fakt nářez. Jo a závěr filmu to všechno neskutečně zabíjí. Výborná práce od skvétajícího úchyláka Tommyho Wirkoly. ()

dwbmb

Tentokrát již natočené vyloženě jako komedie je tohle pokračování asi milionkrát lepší, než jednička. Správný zvrácený černý humor, kvůli kterému se s Vámi přítelkyně rozejde už jen proto, že jste schopni se na něco takového dívat. Toto jsem rozhodně neviděl naposledy :D ()

Amynka

Tak toto bylo MEGA HUSTÝ!!!!Tenhle zombie kousek se s ničím nepáře!!!!Neskutečně jsem se bavila:-)))Např. debílek zombík byl naprosto boží a ve chvíli, kdy uškrtil zombie kněze a pak ho sejmul tank mi ho bylo skoro až líto:-D Jejda asi spoiler sorry :-) ALE TEN KONEC!!!!Wow to nemělo chybu!!!!!!!!!!!Taková romantika:-)))Jako tenhle kousek rozhodně doporučuju všem, co milujou zombíky a taky těm, co nepohrdnou brutalitkama páchanýma na dětičkách, handicapovaných a důchodcích:-)))Prostě filmek, co se s ničím nese...Za mě jednoznačně plnej počet! ()

nick_sekac

Párkrát jsem se solidně zasmál, ale jinak to je stejně jako jednička hrozná kravina. Další snímek, který dokazuje, že horor může označovat prakticky jakýkoliv film ()

Zl0

Títo páni by mali dostať výhradnú licenciu na zombie náckov. Vrchovatý vrchol otrepanosti a klišé a oni z toho spravia takú pecku. Robí si to srandu zo všetkého, z každého aj zo seba samého. Nikto nie je ušetrený, nikto nie je výnimočný. Neserú sa s tým. Páči sa mi že severská solidarita v oblasti ľudských práv platí aj v oblasti práva byť zmasakrovaný. Každý ho má. Aj bábätká! ()

john.h

Oproti jedničce je vidět víc prachů, víc cool věcí, víc efektivnějších killů a podobně a snaha to dostat za hranice, jelikož se v půlce filmu mluví anglicky. Na jedno pobavení, proč ne. ()

Gertruda.W

„Viděl jsem tisíce zombie filmů, ale toto je sakra něco jinýho...“ Tahle Dead Snow dvojka je opravdu velmi nekorektní film. Několikrát jsem se přitom neubránila myšlence na jednoho fakt známýho norskýho vraha. No, ale to jen na okraj. Pak jsem vypla kritické myšlení a výborný! Jedničku jsem neviděla, takže jsem nevěděla do čeho jdu a čekala horor. Ale už po prvních replikách mi došlo, že to je severský film! A začal se mi na tváři šířit přiblblý úsměv. A nezmizel do konce, včetně hlasitých projevů smíchu (což při klasickém hororu nehrozí) a zvládla jsem to i bez zvracení (což je tak trochu nadlidský výkon). Teď se, přiznávám, za to hodnocení dost stydím, ale výborná komedie, fakt, fuck. ()

GameboyNES

Málokdy se druhý díl vydaří víc než první. Spousta super ftípků, nejvíc mě rozsekal zombák který tankoval naftu z autobusu do tanku tlustým střevem :D Nicméně tam bylo víc dobrých ftípků, náramně jsem pobavil 100% ()

Alan_Shearer

Do hajzlu, co jsem to videl! Neskutecnej narez v moji oblibene severske krajine, fakt jsem se chvilema tlemil. Brutalni ale vtipna zombie jizda plna nacku a dokonce i bolseviku. Prvni dil jsem teda nevidel, jenom si precetl vo co gou, ale prej stejne neni tak dobrej jako tenhle. Byt miliardar, necham ve filmu povstat ze zahrobi husity. Co by na to asi prostej vesnican v pajzlu po sedmi gambacich rikal, kdyby k nemu prisel slepej zombie Zizka a palcatem rozmrdal celej vycep. ()

The_Peach

Toto bol asi druhý prípad, kde som si mohol povedať, že to bola taká chujovina, že to bolo nakoniec vynikajúce. NAZI zombie armáda a ich vychytávky, ako využiť črevá. Sympatický hlavný zombie Hercog a tie záverečné minúty :-D na cintoríne a v aute...klobúk dole ()

Brano

Dlho som sa na tento film tešil preto sklamanie bolo o to väčšie. Síce krvou sa nešetrí, končatín, čriev a podobných veci tam je dosť, ale aj tak je to dosť slabé. Pár vtipných scén je aj v dvojke, ale celkovo film je nudný z ktorého sa dalo určite vyťažiť viac. Nápad nebol zlý s tou rukou aspoň niečo nové, originálne priniesli. Záverečná bitka mi prišla veľmi zdĺhavá a nudná, čakal som od toho viac. Pre mňa slabšie 3*. Oproti jednotke mierne zlepšenie, ale tam bola aspoň príroda krajšia. ()