Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

Snakefinger

MIlý Nicolasi, prosím dej mi Ježíšku nebo dalšímu Halloweenu dárek. Přestaň už hrát ve filmech a běž se za ty peníze co sis vydělat pořádně ožrat. To bude můj nejlepší Haloween. Děkuji. ()

Lockdown

Ale no tak Nicolasi...K čemu ses to zase upsal. O filmu jsem do včerejška nevěděl absolutně nic, nicméně upoutávka nalákala na to, že by mohlo jít o příjemnou podívanou. Tak jsem se večer pěkně usadil, nalil víno a pustil si televizi v očekávání pěkného temného filmu. Po půlce filmu jsem litoval, že jsem si v obchodě nekoupil místo vína něco tvrdšího, protože to co jsem viděl mi slušně řečeno vyrazilo dech. O nějaké dějové lince nemůže být absolutně žádná řeč, což by tolik nevadilo, kdyby tvůrci přidali na nějakém tom hororovém požitku. Bohužel nás však po celou dobu filmu straší podivně oblečená bezdomovkyně nápadně připomínající Mamu a hromada ptáků, kterým nejspíš mezi mrakodrapy nějakým způsobem hráblo a tak mají nutkání do všeho narážet a páchat podivné sebevraždy. Co se týče závěru, ten se nám změnil v ultimátní píčovinu, ve které nám lítali bubáci, nasraná Mama a samozřejmě i nějaká ta Chata v horách. Upřímně nevím jestli se mi v celkovém hodnocení na tomto filmu vůbec něco líbilo. Za normálních okolností bych dal odpad, ale když se podívám na věci, ve kterých Nicolas poslední dobou hrál, najdu jistojistě i větší hovna takže za mě 15% ()

Paja1215

Místy docela nedomyšlené pasáže,ale i přesto ty tři hvězdičky dám. Občas i nečekané lekačky a v celku dobrý námět na příběh,jen to zpracování trošku pokulhává. ()

JB001

Do kina bych na to nešel, ale doma v pátek večer v době koronavirové pandemie to šlo. Nepovažuji to za ztrátu času obzvlášt když to červené víno mi sedlo. Příjemná oddechovka, která neurazí... ()

Miroslav.Zac

čarodějnice, Halloween, Keltové a novodobý New York? Normálně bych tomu šanci nedal, ale hraje tam Nicholas Cage a režíruje Uli Edel a... kupodivu to bylo koukatelné... ale znovu bych to už nedal. ()

MartinNewman

Rrrrrrrrr, do tohoto filmu jsem byl ze začátku dokonce i nadšený, protože to vypadalo dobře a co si budeme povídat, Nicholas Cage je prostě dobrý herec a natočil spoustu pecek. Mělo to napětí, téma, dobré scény, ale ve druhé polovině to začalo ukazovat svoji nudnou stránku a asi nejvíc na skřípání zubů byl pro mě přechod do onoho světa pro děti. Nevím, divně natočené, nezáživné, jako TV film. Tak jako první půlka filmu to dobře rozjela, tak druhá půlka to zabila a prostě to bylo na usnutí a na film zapomenu a nikdy se k němu nevrátím. Dvě hvězdy a hotovo. ()

NoiseKV

Nebylo to zlé, nebylo to zlé...měl sem možnost vidět většinu hororů datovaných na rok 2015 a tento patří ke tomu lepšímu. Ano, příběh je velmi podobný Insidiousu a Cage mě výkonem moc nenadchl. Lekačky byly víceméně stejné, přesto fungovaly. Příběh čitelný, přesto sem film dokoukal. Jelikož v tomto tématu moc originality čekat nemůžu, nebo mě za poslední dobu nic moc nepřekvapilo, i tak sem spokojen. ()

lineker

Z celého filmu lze vybrat tři,čtyři scény, které by se daly naroubovat na scénář od autora, který si právě nebouchl ten nejlepší matroš, jak tomu bylo zřejmě v tomto případě. Někdy si člověk připadal jak v tom nejhorším béčku. Např. most do druhé dimenze. ()

pandakiller

Noční můra každého rodiče - malé dítěte zatoulané uprostřed velkého sběhu lidí - udrží pozornost v první části filmu. Následuje duchařský střed, taková ta hezky natočená skoro nuda prošpikovaná několika celkem povedenými lekačkami. Když už moje pozornost začala zvolna umdlévat, přišel napínavý fantasy horrorový závěr, který celé tohle dílko posunul ještě dál od syrové pseudo reality směrem ke strašidelné pohádce, ale co, čert to vem. Solidní průměr, zajímavý příběh, slušná výprava, dobří herci: stárnoucí Cage i Sarah W. Callies, které jsem si do dneska fakt nikde jinde nevšiml než v povedeném seriálu Walking Dead (ale kde mne nijak zvlášť neoslnila) zvládaj své role levou zadní.... 60% ()

godal

Ano, ten překlad názvu je velmi komický i pro žáčka mateřské školky...Ale já tedy pálím z plných zásobníků a dávám pět hvězd.Sice je to Hollywoodský kýč,ale točili to kluci s nadšením severského režiséra Uli Edela a je radost pozorovat,jak Nick v Kleci,opět maká na plno.Pár nesmyslů se najde-ale to je v každém lepším filmu a ta atmosféra byla natolik dobrá,že jsem to chtěl vidět za pár dní znovu,abych si pár věcí ujasnil.Není to superpecka,ale jestliže nechceme Šestý smysl dvě,tak tohle je úžasná náhrada.Opravdu se na tohle dá dívat a já chtěl být uvnitř filmu... ()

Thuffir

CELÝ KOMENT JE TROCHU SPOILER, TAK BACHA. Takže v první utahané třetince zažíváme rodinnou idylku, která se záhy zvrhne, protože Klícka ztratil dítě. Jak jinak, než že mamina, kterou má doma, ho vyhostí, protože je blb, který neohlídal dítě. Nic naplat jeho snaze, nic naplat, že to bylo dítě obou, prostě 'foe ztratil jsi mi syna tak táhni'. A jéje... najednou ve druhé třetince přileze ta samá blbka zpátky, protože najednou má vize, najednou honem, volá... jééé... zachraň dítě... a začnou se do toho motat keltské báje, 400 let stará chata je jako by jí někdo včera opustil, vtom prozře policajt, a jako najednou to všichni chápou? .... No já teda ne... poslední třetina je o čem? ... Aha, takže do staré, 400 let staré chaty keltů vede ocelový most, samozřejmě za dveřma z nějaké teplárny, vše se hroutí a finále???.... Fuj. Děs běs. Ta jedna hvězda je za pár minut uprostřed. Nicka mám rád a nevadí mi, že zase koulel očima a půl filmu pobíhal s pootevřenou pusou, ale tu jeho pitomku bych kopnul do úsměvu po deseti minutách a celkově.... no... brrrr. ()

rewoluce

Zábavný horor? Už dávno som sa tak dobre nepobavil ako práve na tomto street chvoste filmovej produkcie. Neviem čím to je, že pán Nicolas raz natočí klbko do celkom úhľadnej formy (rozumej gule) a následne deväť krát z klbka urobí nepravidelný zemiak.. Tento film je lacný treťotriedny brak za ktorý ak by som mal vyhodiť tie naše už aj tak úbohé eurocenty, radšej by som si zahryzol do jazyka náhradným chrupom. Milujem filmy v ktorých mi je od samého začiatku jasné čo a ako bude pokračovať a ešte viac mám v láske tie, kde viem dokonca aj začiatky a konce stôp ako je to v tomto prípade. Jediné čo je v tomto veľdiele hodnotiteľné je režisér Uli Edel a ten chlapík v bufete rýchleho občerstvenia či ujo zmrzlinár? hmm v tom zhone som si ani nevšimol.. enjoy ()

Final

Co se stane když do béčkového horroru nasadíte do hlavní role Nicolase Cage? Zhruba to stejné, se stane i když vyzvete Chucka Norrise na férovku. Výsledek se nezmění, jen Vám bude stačit hrob o hlavu menší. ()