Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

Ondraxxx

Nicolasi už stačilo. Nuda nuda nuda. Atmosféra žádná, herecké výkony jak v ordinaci v růžové zahradě. Když film skončil 90minut jsem čuměl do zdi a bylo to lepší.... ()

dedavena

Gdě tež ten muj synek Čarli muže byť. Něchapu, jak muže gdosi odkrajovať z chleba kurki. Dyť to je to nejlepši. Tata budě Čarliho hledať furt. Zas idě za tym zvlaštnim vyšetřovatělem. Fakt zvlaštni barva. Navic po roku a něvi nic. Žadna novinka. A ešče je stekly. Tata patra sam. Co znamena zaplatiť ducham? Gdo to vi? Děcek už je stracenych fakt moc. Zvlaštněbarevny vyšetřovatěl pravi, že nema na cypoviny čas. Je třa najsť tu spravnu frekvencu. A začnu se dit vjecy. Nikolasi, Nikolasi, tys dopadnul. Maš zapotřebi hrať f takich sračkach? ()

vrch07256732

Konečne po čase horor made in USA čo sa na nič nehrá, nevystupujú tu uvrieskaní teenageri, dej sa neodohráva niekde vo vidlákove: poctivá ducharina (na štýl japonsko korejských vlasatíc - ktoré tu chvalabohu nestretneme), dobré herecké obsadenie (Cage je stále klasa, nech si tvrdí kto chce čo chce), zopár vydarených ľakačiek, zmysluplná stopáž a dosť drastický príbeh pôvodu vzniku ducha. Hudba rovnako OK podtrháva celý dej, vrátane rituálnej piesenky. A samozrejme masky a triki na patričnom leveli (na rozdiel od podobných nízkorozpočtových projektov). ()

luciferrus

Asi jsem čekal o něco víc. Film není špatný, takový trochu oddechový strašidlák, ale některé logické chyby a nedotaženost zápletky a finále kazí celkový dojem. 3 hvězdičky + jedna za Nicolase Cage. ()

Necrophobic

Dvě třetiny filmu mě moc bavily. Opravdu jsem to čekal mnohem horší.Škoda jen toho až pohádkového konce .Jen bych doporučil pouštět v nočních hodinách kdy atmosféra lépe funguje. ()

Sonjoe

Dal by som 4 hviezdicky, ale za to rozuzlenie a hlavne koniec som musel dat 3. Dobre lakacky, a 3/4 filmu dobre grady. ()

TheLazyCat

Po přečtení obsahu a shlédnutí traileru jsem se opravdu těšila, Cage v hlavní roli mě zatím málokdy zklamal a tak jsem se těšila, že se budu zase trochu bát. Začátek trochu utahaný, ale oživuje ho pár lekavých scén, při kterých přeběhne i mráz po zádech, naštěstí příběh postupně graduje až k velkému finále, kdy jsme měli opravdu hustou husí kůži, ale vše dobře dopadne. Dialogy jsou celkem příjemné, žádné nudné kecy, postupně odkrývají pravdu o keltských legendách a původci Ducha. Film se mi opravdu moc líbil i přesto, že bych rozhodně nenazývala thrillerem, ale spíš takovým temným či mysteriózním hororem. Stojí za ten čas a za zhlédnutí, tento kousek mě potěšil :) ()

PORTER44

Není to uplný propadák,slabší horůrek na duchařské téma,Cageovi při halloweenské noci unesou syna duchové a o rok později se snaží dostat ho zpět ,herecké výkony nic moc,občas docela dobrá strašidelná scéna na jedno zkouknutí to šlo. ()

tommco

Extrémna infantilnosť tohto filmu neguje akýkoľvek lesk hororu, či dokonca thrilleru a posiela do prdele aj pokus o mysteriózno. Nenudilo ma to, ale určil by som to tak pre vekovú hranicu 10+ ()

Aceboris

Mám rad Nicolasa, ale podla mna toto bol krok vedla. Film, ktory vas drzi ako tak na zaciatku v napati, neskor to opade a cakate na zaver, ktory nie a nie prist. Sem tam nejaka ta scena, ktora sa tvari na svoj zaner hororovo, ale miestami som sa musel aj smiat. Rozvratenie a zblizovanie sa vo vztahu kde je nosny bod dieta, je obohrata platna pouzita aj tu miestami zbytocne. Film je dobry na relax a na nerozmyslanie nakolko koniec filmu je jasny hned od zaciatku a vsetko co sa deje, resp. ta omacka okolo je totalne zbytocna. Miestami mi je luto, ze stranka neponuka moznost percent, nakolko tri hviezdicky je 60% a tento film si to urcite nezasluzi, preto davam 2 podla mojho nazoru 45% je az moc. ()

MLee

Jak tenhle horor shrnout.. Napětí, husí kůže, momenty dojetí, oči na štopkách,... A skvelej Cage do toho.. Ačkoli horory moc nemusím, tak todle se povedlo.. ()

suomifilm

veľmi solídne tri hviezdy, čo je na horor veľmi dobré hodnotenie. Po dlhej dobe trojhviezdičkový film od N. Cagea, čo je tak isto prekvapujúce po tých nepodarkoch, ktoré točil doteraz. ()

Booxtronic

Tento film bych rozdělil na takové čtyři pomyslné části. Ze začátku jsem měl dojem celkem obstojného, ale nijak výjimečného thrilleru. Pak se snímek velmi pěkně přehoupl do hororové atmosféry, ze které mi i místy běhal mráz po zádech. Ve třetí části se Nick Cage převtělil zpět do své starší postavy z Lovců pokladů a začal zkoumat keltskou kulturu v New Yorku, což mi k tomuhle filmu lehounce nesedělo, ale budiž. No a poslední část podle mě filmaři mírně nezvládli. Nahustili do ní tolik efektů, že by se za to nemusela stydět ani kdejaká marvelovka, jedno klišé střídá druhé, ale postrádalo to atmosféru té 'hororové' části. No a abychom se nevybodli na tu krásnou poslední znepokojující scénu, kterou přeci MUSÍ mít každý správný horor, necháme mrtvou ženu, která s tím nemá absolutně nic společného, děsivě a hlavně naprosto nečekaně otevřít oči. ()