Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

Melios

"Girl we need some action! If we're gonna make it like a true survivor!" Najlepšie strávených tridsať minút môjho života! Kraťas, ktorý svojím nápadom dokáže zastúpiť celú plejádu osemdesiatkových béčiek. Že vám ten film nedával zmysel? Nebojte sa, mne tiež nie. A presne taký aj má byť. Ak existuje ešte lepšia definícia doby Terminátorovej, ako toto, chcem to vidieť. Ako človek, čo sa vyžíva vo všetkom klíšé idem od radosti vyskočiť z kože. Rok, čo rok prichádzajú prepracovanejšie projekty a tento je od srdca ten najúprimnejší, najelegantnejší, ale hlavne ten najvernejší. Prosím si dvojku nech to stojí, čo to stojí! Kto nevyrastal na starých (pre niekoho, už moderných) filmoch bude len krútiť hlavou nad tým, ako mohla táto nostalgická bejkovina zožať úspech. Nech sa ľudia čudujú ďalej, my máme Kung Führera. Pre filmového fanatika povinná kultová záležitosť ako Cameronov Titanic. A, že zo Švédska mimo skupiny ABBA nič dobrého nevzišlo. Nadčasový titul, ktorý vás omladí o 30 rokov a mňa presvedčil, že som sa narodil v zlej dobe, kde sú filmy prehnane realistické, umelé a spoliehajúce na príliš veľa CGI (je, ale pravda, že aj toto je kompletné CGI)...Nutne potrebujem väčšiu dávku akcie!... ()

leon_id

uz dlouho se mi nestalo, ze bych si ihned po zhlednuti chtel dat opacko. uz samotny klip pred premierou byl epicky, takze tvurcum smekam kloboucek, dekuji vsem co jim prispeli a opravdu me zajima kolik zhlednuti bude mit za "otviraci vikend" :) 90% ()

wooozie

První trailer mě neskutečně navnadil, ale až videoklip Davida Hasselhoffa má očekávání dostal na tu absolutně nejvyšší možnou úroveň a výsledek? Přesně jaký jsem očekával - totální nářez! Má to i své slabší chvilky, ale těch absolutně luxusních, absurdních a už teď legendárních scén a hlášek je tam tolik, že jsem to na poprvé ani nestihl vše zaznamenat. PS: Prvních 10 minut řadím na svůj absolutní vrchol a jim by slušel i 6*. ()

KoRner

Je to pocta 80-tkovým filmom, alebo ich výsmech, pretože mne to pripadalo skôr to druhé. Soundtrack je fajn nostalgický, ale na môj vkus je tam toho už priveľa. Hitler, triceratops, tyranosaurus, Thor, roboti... Technicky zvládnuté, ale to predsa nie je to, prečo mám rád béčkové filmy z 80-tych rokov. ()

korndaddy

Co napsat? Těchto třicet minut vám dá víc než dalších deset plnohodnotných snímků z různých filmových žánrů. Výborně zpracovaná a napsaná podívaná, se skvělou hudbou a osmdesátkovým nádechem, jenž dnešní filmová scéna potřebovala jako sůl. Tohle je píčovina s velkým P, u které se nemůžu dočkat, až bude převedená na plátno kin s dvouhodinovou stopáží a my se dočkáme třeba i zombie.. ()

JamesSi

Hlavní problém tohodle filmu je, že všichni co viděli kickstarterovou kampaň vpodstatě ví, co všechno ve filmu bude a film je v podstatě nudnější prodlouženější část ukázky. Ale jo, má to i dobré momenty. Jsem jen zklamaný, že to není něco víc. ()

iXtr3m3

Videné v deň vydania. Totálny úlet s Hasselhofom na pozadí. Ak sa niekomu páčil Iron Sky, tak tu to dostane v menšom väčšom merítku, treba pozrieť, aby ste vedeli, ako to chápať... :) ()

Loki_Six

"In the 1940s, Hitler was a kung-fu champion. He was so good at kung-fu, that he decided to change his name to 'Kung Führer'. But he didn't stop there. He knew the Kung Fury prophecy, and wanted to claim the throne, so he and his posse of Nazi soldiers conducted experiments for years. They were never able to figure how to master the art of Kung Fury. Then one day, he disappeared from the face of the Earth. And no one has seen him ever since, until now. I guess if he figured he can find the Chosen One and kill him, He will become Kung Fury himself. He must have traveled in time in order to get here, which is probably why he disappeared in the first place." ()

borec999

Veľmi svieža, akčná a dosť uletená pocta 80. rokom béčkového alebo skôr až céčkového charakteru. Na ploche 30 minút do nej Sandberg (nie ten čo robil Lights out alebo Annabelle 2) narval množstvo nápadov, a tak tu máme Thora,Hitlera,dinosaurov,cestovanie v čase a súboje v štýle konzolových bojoviek. Je to hlúpe, nedáva to zmysel, ale má to drive, parádnu hudbu a ja som sa pri tom skutočne dobre pobavil. Navyše film sa na nič nehrá a dobrovoľne sa priznáva k tomu, že je to len blbosť, ktorej hlavnou úlohou je diváka zabaviť, takže nemá zmysel sa nad tým nejako hlbšie zamýšľať. Čerešničkou na torte je David Hasselhoff, ktorý si tu síce moc nezahrá, ale jeho titulná pieseň aj s klipom skutočne stoja zato. Nemôžem sa dočkať celovečerného filmu s prezidentom USA Schwarzeneggerom. Už aby to bolo :D 80% ()

fantasmic

Hysterický záchvat smiechu od začiatku do konca. Tony skvelých hlášok, výborná hudba a efekty, hlavný hrdina najväčší bad-ass v histórii kung-fu filmov. ()

Corpsegrinder

Ultra osmdesátková jízda s luxusním retrosynth soundtrackem od Mitch Murder a ostatních underground interpretů kde neni nouze o fakující herní automaty, Power Glove, jízdu na dinosaurech a s největším počtem zabitejch nácků ve filmu ever. P.S. takhle má vypadat Thor. ()

Romario

Osmdesátkový háv nemá chybu, jinak je to tak velká ptákovina, až je to dobrý. Nejvíc mě pobavil Hackerman, už jeho příchod byl famózní. Pobavilo. ()

Greenpeacak

Je zaujímavé pozorovať, aká tenká je hranica medzi nevkusom, do neba volajúcou blbosťou a náhodne fungujúcim miš-mašom všetkého možného-nemožného do jedného zábavného, divne fungujúceho celku. ()

POciSEM

80's vládne.Přeberte si to jak chcete.Tohle školí cokoliv co by se chtělo přiblížit jenom trochu pojmu akční hardcore jako bejval kdysi.Akorát mě ten hajzl švédskej nasral že ukradl nápady z mýho abstraktního animáku ()

bloodline

Satirické salutovanie nehynúcim akčným klasikám tých rokov 80-tych a kam oko dovidí v návode na použitie, treba sa nechať unášať na tejto bizarnej vlne. Či už projekt Kung Fury obalamutili drogy (a veľa drog), dejinné pohladenie kultovým vavrínom... Ale čo budem drať hubu - Kung Fury = Ledžend! A slovenské titulky tiež :) ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)