Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

Tomas_313

Akční nářez koncentrovaný do půlhodinové smršti naprosté euforie. Pestrobarevná kamera, skvělý hudební podtext, triviální, leč trefný scénář. To vše napomáhá perfektní atmosféře zlatých osmdesátek a zároveň koresponduje s bojovými scénami, jenž svou důmyslnou originalitou a očividnou inspirací u klasických bojových her dovedou k úžasu nejednoho videoherního nadšence. Pocta a současně parodie na léta osmdesátá plná ikonických odkazů, citací, akčních sekvencí s minimem střihu a akurátní dobou, která tvůrcům dovoluje dostatečně se "vyřádit" a zároveň diváka nezahltit. 85% ()

DonChobotsky

Chce se mi blít... Chvílemi jsem nevěděl, jestli koukám na gameplay Takena nebo ňákou podobnou japonskou sračku. Jediný světýlko naděje se objevilo, když Hitler Mistroj Šátečkoj provětral plíce rotačákem. Bohužel ani tady to neskončilo a minuty utrpení pokračovaly. Točení hoven nechte na žlutejch... Umí to líp, děkuji ()

Welington

Připustit, že se mi Kung Fury líbí je snadnější, nežli jíst pizzu. Jednou za čas se najde banda lidí, co při sledování toho všeho dění vstanou a udeří s maximálním nasazením. Pravda, někdy se to nevyplácí, ale v tomto případě ostych stranou, poněvadž je to jeden z těch krátkých filmů, které mají smysl a které doba potřebuje. Vím, je to jen výstřelek, geniální odkaz, kde se střetává vše, s čím jsme se mohli setkat jedině tehdy, když jsme ujížděli na houbičkách po kokainové stráni na bobech z titanu s rotačákem vpředu, snažíc se zničit zmutované delfíny spolčené s veverkami s bazukami, ale tenhle šílený nápad opravdu zabírá. Geniální, leč jednoduchá zápletka, skvělé herecké nasazení, vizuální stránka je bomba vybuchující nám těsně u zadku a hudba je skutečně dokonalá. Každopádně, je to sice jen malá návnada, ale za nějakých pár minut zjistíte, že se toho tu děje tolik, že to nejen vaří mozek, ale dokonce to tak úžasně baví, až se divíte, proč se točí špatné velkofilmy. ()

Tristix

Musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Těch 30minut nebyla nuda. Rozhodně tam zazněly velmi luxusní hlášky typu "tank-you", "knock-knock" vtip apod. A Has9000 je bomba teda :) ()

vanislav

LSD trip bez LSD. Obsahuje vše, co si umíte představit a ještě pár věcí, které si představit neumíte. Dinosauři, náckové, Thor, roboti. Vše v necelých 30 minutách. ()

AfterParty

"Wait a minute. I've seen that symbol before... Somewhere..." Ztělesnění dokonalosti. Je tam všechno. Kung-fu, hackování, laser-raptoři, vikingské ženy z kulometama, Thor. Jo a taky Hitler! ()

Booxtronic

Naprostá paráda. 30 minut totálního šílenství, akce, hlášek, krve, vraždění nacistů a já nevím, čeho všeho ještě. Prostě vše, co vás napadne, když se řekne akční film, nacpané do půlhodiny čistého času. A že to nedává smysl? KOHO TO TRÁPÍ? ()

Dedincan

Veľmi solídna vikinsko-prehistorická kung-fu policajno-hitlerovská hovadina v prekrásnom retro štýle. A konečne som sa dozvedel, odkiaľ sa vzal Hackerman. ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)