Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

Raziel_cz

"Before I could pull the trigger, I was struck by lightning. And bitten by a cobra." Kurvadrát (kung-fu drát?), to byla pecka. Sice jenom slabá půlhodinka, ale řekl bych, že tu nakonec filmu pomohlo. Absurdní koncentrace úchylných nápadů na minutu – laserraptoři, vikingské ženy se samopaly a rotačními kulomety kosící nacisty, Kung Fürer, dokonce animovaná sekvence, kde Kung Fury nakope prdel hadímu božstvu. Nekonečná akce, hromada hlášek, z nichž se budete válet po zemi a do toho úmyslně laciné efekty (jejichž produkční hodnoty jsou ale hodně vysoko) a parádní elektronický soundtrack. Větší hold osmdesátkám není ani Blood Dragon. Chci další Kickstarter, tentokrát na zafinancování seriálu, ve kterém budou Kung Futy a Triceracop bojovat proti zločinu napříč časem na pravidelné bázi. ()

Inferio

Z tohohle stříká kreativita na všechny strany. V těch 30 minutách je prostě všechno - Kung Fu, dinosauři, nacistický hrací automaty, Vikingové, cestování v čase... Pokud si plánovanej celovečerák udrží stejný tempo, tak má zaděláno na svoje místo v historii. Nemluvě o tom, že ten projekt je prostě o něco sympatičtější, když je financovanej přes Kickstarter. 100 %! ()

aslavey

"Where ist thos tank?" - "Tank youuu"... Půlhodiny, kde je to nejvíc. Ale nejvíc. Každá věta je naprosto boží. Každej pohyb je naprosto boží. Triky a bojovou choreografii můžou závidět kdejaký Ačka. Megahustejnářez ve skvjelým VHSkabátě. Fakt jsem si vzpomněl, jak se mi pásky namotávaly a film zrněl. ()

Octane

Tak tohle je hodně brutální krátkometrážní film. Má úplně všechno co si člověk dokáže představit. Přestřelky, správnyho poldu, kung fu, nacisty, kung fûhrera, epický hlášky, dinosaury, tekken fight, pěkný ženský, thorovo kladivo, stroj času, krev ale hlavně tohle vsecko dohromady v pořádný řežbě. ()

rekkky

Original short film, which main superlatives are great screenplay lines (such as: „Tank you“, „I am disarming you“, etc.), interesting soundtrack, crazy plot, very interesting twists of story and after all the film has complex image with funny ideas. ()

Ombak▼Penari

Tahle dokonalá pocta osmdesátkovému braku asi nesedne každému, ale za vidění prostě stojí ať už si o ní pak budete myslet cokoliv. Vidět cool amerického kung fu policistu, jak nahání dírami v čase Hitlera spolu s Thorem, tyranosaurem a vikingskými válečnicemi s kulomety, to vše v dokonalé stylizaci jak z pirátské VHS, to nemáte šanci si snad ani představit. To prostě musíte vidět. Snímek srší brakovými nápady, je to jedna velká smršť přepálených osmdesátkových ikonických výjevů, dokonale namíchaných v naprosto ujetý koktejl. K tomu perfektně padnoucí soundtrack a i David Hasselhoff po dlouhé době s něčím zabodoval - s titulní písní a klipem. Výborný počin, sám bych tak neuvěřitelnou cool šílenost rozhodně nedokázal vymyslet. ()

nippa

TOTO JE AKO... bagetopizza so šunkou, salámou, kuracím mäsom, bravčovou kotletou, hovädzím rib eye steakom, chili con carne s pazúrom z Godzilly, morcadellou, kravským syrom, kozím syrom, nivou, parmezánom, 27kg ementálu, špenátom, vajcom, bielym tuniakom, špagetami z pazuchy Flying Spaghetti Monster, krkovičkou z erymanthského diviaka, chlebom so soľou, 9x destilovanou bravčovou masťou, plutvou z mega sharka, kebabom, sušenými paradajkami, arašidovým maslom, lečom, 93kg slaniny, preliata tatarkou, kečupom, horčicou, chili omáčkou s paprčkou z jednorožca a s tatarákom z posvätnej kravy navrch. Zapitá colou s 93% obsahom kokaínu s 9 mentosmi a chvostom z nyan cat. "TANK YOU!" ()

Ham.and.eggs

Od včerejška, kdy jsem si spálil chodidlo o hrnec s gulášem, do mě vstoupila nadpřirozená síla. Mám pocit, že nově dokážu vytvořit zcela přirozený, logickou řadou zdůvodněný "oslí můstek" mezi čímkoliv. Jasně, zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Někdy ani nechci, ale prostě to udělám. A výsledky jsou ohromující, dechberoucí a vědecky podložené a nevyvratitelné. Třeba když mluvim o psovi, dostanu se k tomu, že je to zvíře, zvíře jako kočka. A je to tu zase - oslí můstek. Nebo když se snažim někoho seznámit se svým nejoblíbenějším jídlem - "smaženým-vařeným-nebo-pečeným-čímkoliv" - vždycky se nevědomě dostanu až mimozemským civilizacím. Prostě začnu tím, že jídlo je vlastně lidská potřeba, stejně jako močení, které zní skoro jako mučení, což byla historicky známo tradiční donucovací praktika římskokatolické církve, která zas vychází ze skutků, života a smrti Ježíše Krista, což je smyšlená postava stejně jako Pikaču nebo Jaromír Jágr, který je mnohými považován za slušného hokejistu stejně jako Vladimír Putin, ten ale navíc dokáže ulovit lva bosou nohou, přičemž ještě stihne žonglovat pouze pomocí svých vlasů se třemi popelnicemi, které mnohdy bývají z kovu, což je materiál, který se používá i při výrobě raketoplánů, s nimiž se může lidstvo dostat až do vesmíru, kde jsou z velkou pravděpodobností MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE. A jsme doma. A projekt Kung Fury bych přirovnal k filmu Mach a Šebestová. Ta přímá souvislost je tu zcela zřejmá... ()

animario

"Než jsem stačil stisknout spoušť,zasáhl mě blesk a uštkla kobra". Kung Fury je až na pár momentů víc fanfilmem milovníka videoher než dokola omílaná pocta béčkovým flákům z 80-90's,protože je to v podstatě zfilmovaná arkádová bojovka (krom klišé s überdrsným poldou s odznakem místo srdce a všudypřítomnýho kung-fu pyžma je ve filmu víc podobností s devadesátkovýma gameskama). Pasáže s laser-raptorem,vikingskýma kočkama a Thorem byli malinko přepičený a populistický (podle hesla čím víc ujetý,tím víc cool a rychlejc hit). Ale co už,pořád je to stylová ultimátní retrořezanice,s pěknou vizuální stránkou,efektama,synťákovou hudbou a to fanoušek všeho gýče musí ku(ng-fu)rva cenit. (pozn.: softsexuální scéna byla jako kde? průměrně jedna na akčňák x šáhnutí na bicák se nepočítá,Davide). ()

inutihar

Taková pecka to zase nebyla (kam se hrabe na Danger 5). Ale u některých scének jsem slzu ukápl, nostalgie je sviňa. Hvězdičku navíc dávám za to ZX Spectrum, protože to byl prostě nejlepší počítač. ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)