Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

hunterN

Geniální parodie na grindhousy a kung-fu béčka z 80. let. Neuvěříte, že se nedíváte na VHS-ku starou 30 let. A jako bonus synt-popový hudení doprovod Dejvida Hajzlhófa :-) ()

tom.nosek

Jsou to dva měsíce, co jsem film viděl, a pořád nevím, jak film ohodnotit. Kung Fury patří mezi ty filmy, které se strašně těžko hodnotí. A zrovna u něj je to tak extrémní, že u mě zůstane asi pouze s komentářem. Tenhle film je 31 minut ultra-hlášek, ultra-nelogičností a hlavně ultra-WTF momentů. Dodneška nemůžu z Triceracopa... Ten je tak moc WTF, že nechápu, jak toto mohlo někoho napadnout. Takže na jednu stranu je to asi největší blbost, kterou jsem kdy viděl (a tímto zdravím i Sharknado a Čupakabry), na druhou stranu se přesně o toto film snaží a opravdu se mu daří takového pocitu dosáhnout, protože ty hlášky (např.: "Tank you.") jsou naprosto ultimátní. ()

Ledkodlaq

Nejbrutálnější nářez posledních let. Tak masakrální popkulturní úžasný mix mě skvěle pobavil a vytrhl z deprese krysího koloběhu. Barbariana je nejlepší! ()

Milan25

To jsem potřeboval vidět. 30 minut totálního WTF v retro 80's vizuálu. Debilní dialogy, klišé jak prase a neskutečně to jede. Nejlepší kraťas co jsem za poslední dobu viděl. ()

Hanys_

"Hitler, největší zločinec v dějinách. Ve 40tých letech byl šampionem v kung fu, a změnil si jméno na Kung Führer." Malý dárek pro všechny pamětníky vhskového akčního žánru, který je samozřejmě tak dobrý i díky té délce. Uvidíme, jak se Sandberg popere s plánovaným celovečerákem. ()

F.W.Colqhoun

Tank you. Osmdesátkovost (nebo mileniálská představa o nich) v hustotě, jaká nebyla dosud jinde naměřena. Půlhodina s Triceratopsem, Davidem Sandbergem, který hraje Christiana Balea, který hraje Patricka Batemana, který hraje hodného policajta, kterému hraje v autě The True Survivor Davida Hasselhoffa, je vlastně víc než dost. Mít to o deset minut víc, musím si to pustit nadvakrát. Ještě jsem se nerozhodl, zda se těším víc na celovečerní verzi nebo na Machete Kills Again ...In Space. ()

ClimbVibe

Mišmaš alá 80.léta. Pokud rádi vzpomínáte na VHSky, Tekken a elektropop, tak to tu půlhodinku vydržíte s úsměvem na rtech. ()

peetriss

Šílená pocta/parodie na, o nic méně šílená, béčka osmdesátých let, která dokáže vyvolat nejeden tzv. wtf výraz ve tváři, jaké výplody dokáže vychrlit hlava jednoho ametérského švédského tvůrce. Příjemné nostalgické chvění také občas vyvolat dokáže. Na druhou stranu si tu šílenou dynamiku neudržuje po celou stopáž, čímž mířím k tomu, že potenciál námětu se velice rychle vyčerpal, a více by mu slušela poloviční stopáž. S tím souvisí má skepse k tužbám mnohých uživatelů, přetavit Kung Furyho do celovečerní podoby. 70% ()

Warle

Obrovská retro pocta 80 létům ve všech směrech. Od her, přes muziku až po kostýmy, všechno je naprosto boží. Chci pokračování. Chci plnohodnotný film. Dejte mu prosím někdo na to prachy, když už se rozhazují do všech možných hovadin, tak proč ne do téhle. Je to sice naprostá brutální ptákovina bez jakýchkoliv pravidel, která by dalším shlédnutím už asi tolik nenadchla, ale skrývá obrovský potenciál, který by se neměl skrývat. ()

Perverz

Total úlet, grindhouse videohra, až jeden zavzpomíná, styl ala 80's, styl 8mi bitových her. Výsměch a zároveň pocta téhle době, a stylu. Prostě mrkněte na to, vrácení v čase, Thor, dinosauři, zrnící obraz, Hitler, to je kombinace k zulíbání. Sandberg si tady dělá z toho totální píču, ale je to konstruované tak, že je to všechno naschvál, je to cílené a mě cukaly koutky skoro celou dobu. Pět hvězd, a to naprosto bez keců... ()

Darth Maul

Krátkometrážny film talentovaného Davida Sandberga majstrovsky balansuje na hrane medzi brakom a umením. Určite sa nájdu ľudia, ktorí týmto majstrovstvom pohrdnú, ale to je pochopiteľné. Mne sa to veľmi páčilo a na Kung Fury si cením najmä obrovskú kreativitu, šikovné nápady, zábavu a nadhľad. Takže, keď do Miami zavíta najhorší zločinec všetkých čias, kung-fu šampión Adolf Hitler, volajte legendárneho policajta Kung Furyho! ()

TERRORDROME

Geniálne šialená hračka, imitujúca 80-tkové pecky. Istého policajta v jednej chvíli zasiahol blesk a uštipla kobra a tak sa z neho stal superkungfusilou našlapaný a namachrovaný hrdina Kung Fury čo stvára neuveriteľné kokotiny a hneď na úvod rozmláti pol mesta počas bitky s nasraným herným automatom. Potom tam nabehne Adolf Hitler a vystrieľa policajnú stanicu cez telefón, takže je treba hacknúť čas, vydať sa do minulosti a narvať Kung-Fuhrerovi päsť do ksichtu až mu odveje tú debilnú ofinu. "Aký je rok? Toto je doba Vikingov. Aha, to vysvetľuje toho lejzrového Raptora!" Hrdinovi na jeho misii helfnú aj odvážne severské sexi barbarice s rotačákom, ich domáci Tyranosaurus a dokonca sám Thor čo si najprv bozkáva bicepsy a potom zahlási -"STOP-HAMMERTIME!" Scéna kde Kung Fury bez strihu masakruje zástupy nacistov a surfuje na nich akoby priamo vypadla z videohry typu Mortal Kombat. Obraz má osemdesiatkovo farebné grády, vrátane kazov ako z haprujúcej véháesky a dokonca je tu aj štýlová animovaná sekvencia kde sa hrdina vzoprie smrti. No a keď si už človek myslí že viac hovadín tam snáď už nasrať nemohli, tak nakoniec ešte uvidíme usmiaty palubný počítač Hoff 9000 a to sa už aj pirohy pripekajú. Ostatne David Hasselhoff k tomu dokonca naspieval pieseň. Nepríčetne absurdné násilie a vskutku ukrutné hlášky, čo na to povedať? Aby som citoval samotného Kung Furyho - "Tank You!" ()

Tristaver

Po úžasném Danger 5 další mega absurdní šílenost, která si nezaslouží méně než pět hvězd. Hackerman, Triceracop, Hasselhoff, co víc si přát? Chci druhý díl! ()

Schuldiner

Takhle splácaná a do extrému dotažená parodie, to musí zákonitě pobavit (alespoň trochu) každého milovníka humoru a filmů z 80. a 90. let.. ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)