Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

john.h

Nálož. Respekt před tvůrcem a jeho schopnostma pracovat se softem na vizuální efekty. Nejlepší moment? Těžký vybrat, ale bude to asi kickflip při skateboardingu na náckovi. ()

hero_bk

Chvílemi už hodně přes čáru stravitelnosti, ale jinak skvělá slátanina. Hlavně oceňuju skvělou hudbu a invenčnost! Naopak Hitler mohl být zahraný určitě lépe... ()

biergof

Zažil jsem opravdu špatný den. V práci dřina, poctivá, plán plníme ale to není žádná novinka. Cestou domů se mi rozsype motor, oprava Sierry, teď! Když nemaj náhradní díly ani na žiguly! No nic, synka vyzvedám z Pionýra pěškobusem, aspoň máme po cestě Korunu, teplá klobása, křen a pivo. Ale náladu mi to nezvedne. To auto bude žrát balík a tý práce, to sem dovézt až z Rakouska. V baráku potkávám souseda, vždycky něco má. ,,Hele, sousede, ten Rocky IV byl jen do půlky, pak zrnidlo a zbytek Policejní Akademie, to už známe nazpaměť a hlas toho Hejmy nic moc, zdá se mi že nestíhá, občas si domejšlí...,, Soused se usmívá a podává mi černou kazetu:,, Sem ti říkal, že si máš počkat, soudruhu. Áleee! Tohle! To je jiný zboží, horký!,, ..otáčim kazetu na stranu s jmenovkou a čtu název Kung Fury, poděkuju, usměju se a začínám se těšit. Synka do pokojíčku, ať si lepí ty svoje parníčky. Zapínám telku Grundig! Půlku ročního platu a to stálo, ale ty komančský tesly nemůžu ani vidět! Ještě video, Play, sedárna a jsem nalákanej jak moucha, to asi bude Bruce Lee nebo Šaulin, ten byl dobrej, no už znělka...hele nějakej fízl..gangy, dobrá muzika...začíná to dobře....... ()

Rimland

Nápadů tři řiti, odkazů ještě víc, o absurdnostech nemluvě... A asi právě proto, že je tam toho tolik co jsem nepochytil, tomu nemůžu dát víc než tři hvězdy. Na to nejsem dostatečný znalec a "fajnšmekr". ()

Maniik88

Tak toto som nečakal. Tak dobre som sa za 30min nezabavil asi na žiadnom filme. Skvelé nápady, epická hudba, prevedenie, hlavný hrdina. Dobrá robotka. ()

Oudee33

Tak to je úlet, to se musí vidět... Zvláštní body do plusu za Triceracopa, Kung Führera & Laser Raptora :) 75% ()

Don82

Neměl jsem vůbec tušení, že se nějako jako Kung Fury vůbec chystá, takže jsem do toho šel bez sebemenšího očekávání. Myslím, že na krátkometrážní film financovaný fanoušky je to hodně slušný počin. Kung Fury je bláznivá jízda kombinující dějovou linku akčních snímků z 90. let, a šílené, takřka bizarní nápady, něco na způsob Robot Chicken nebo cokoli na Adult Swim. Celkové pojetí obrazu VHS je více než příhodné, efekty nadprůměrné. Jediný opravdu výrazný je hlavní hrdina, který vypadá jako syn Toma Cruise s hlasem Batmana. Ostatní herci nic moc. Děj jako takový je hodně dobrá slepenina. Ale celkem drží, tedy kromě slabší části před zabitím Hitlera. Mimo jiné lze vypozorovat mnoho odkazů na velmi známé filmy, seriály a jiné pop kulturní symboly (pravděpodobně jsem nepoznal všechny, ale i tak jich tam bylo hodně). Jako bonus jsou občas velmi vychytané hlášky, pronesené v tu pravou chvíli. Možná kdyby se tak 10 min. ubralo byla ba to fakt pecka. ()

Yoshik

Fenomenální jetelárna, která ukazuje hluboké pochopení autorů pro žánrový humor. Nenáročná a nevážná záležitost, která jasně ukazuje, proč a jak je mainstream zatuchlý a neuspokojivý. Kung Fury má celý kopec záporů, je jimi tvořen a nechává diváka hledat spousta jemných detailů. Omlazující. ()

satanjel

Existujú uletené filmy, ktoré sa dajú pozerať a sú fajn. Potom sú príliž uletené filmy, ktoré sú až tak švihnuté, že by sa na ne radšej nemal nikto dívať. Kung Fury išiel ešte ďalej a predstavil úplne novú úroveň pošahanosti. ()

Stanix

Je mi až neuvěřitelně líto, že to mělo jen půl hoďky. Tohle bych klidně sledoval i přes dvě hodiny. Řezal jsem se od začátku až do konce a "Hammer time" od Thora, tak to jsem málem umřel. Jednoduše naprostá genialita. No nic, jdu založit fanclub Kung Furyho. Přidáte se? ()

Shitonit

Hledal a přemýšlel, hledal až našel.. našel jsem únik ze záplavy dokonalepodobnýchsifilmů, dějů,postav... a našel. Kung Furry je cesta, která mě zavedla do totální nekonečně spokojený prdele. ()

simi78

naprosto geniální parodie téměř všech osmdesátkových akčňáků, kterou natočil jeden student doslova ve sklepě jeho mámy. Zatím co na to hledal prachy dokázal do toho vtáhnout dokonce i Davida Hasselhofa. Na to že to je nahrátý, zahrátý, napsaný a zeditovaný jedním týpkem a to vše jen z crowdfundingu je to hodně dobrý. ()

wege

Jako vážně ne, já asi chápu, co se lidem na tom líbí, ale to je přesně, co mi ne. Ty návraty do osmdesátek a k něčemu, co je dávno překonané, proč? To je jako, kdyby se mi dneska pořád líbil Michal David, ne že by se mi líbil tehdy (a to jsem byl dítě). Zároveň nerozumím, ale chápu, že se někomu se ten přiblblý zvuk kláves líbí dodnes. Stejně to asi teda je s tímto krátkým dílkem. Ať nad tím přemýšlím, že všech stran, pořád to nechápu. Nejhorší je, že jsem se ani jednou ani nezasmál, to jsem asi u toho měl ne? Možná ty filmy obecně asi moc nechápu a nedávám jejich smysl. Chápu, že to byla parodická fraška, uctění nějakého žánru, ale ještě jedou, proč? Jenom za to bych to měl nějak příznivě hodnotit? ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)