Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

TheRaven

Jestli chcete zavzpomínat na osmdesátá léta, ať už vážně nebo parodicky, nestačí vzít pár typických aspektů tehdejšího mainstreemu, nakombinovat je s dalšími nesmysly a dohnat vše ad absurdum. Třicetiminutová zbytečnost bez jediného vtipného momentu. Ucházející hudba. Jdu si pustit Žhavé výstřely. ()

Ainy

Bláznivá retro zábava plná nadsázky a humoru. Některé ujeté scénáristické nápady, které mě rozesmály, jsem ocenila. Filmeček je to vcelku zábavný, ale pro mě ve většině jen průměrně a to i přesto, že jsem si osmdesátky prožila. Nezafungovala u mě ta nostalgie dob minulých, kterou tady prezentovali, a ze které si dělali prdel. Při pohledu zpátky se mi nelíbí ani móda, ani účesy, ani hudba. Jsem si jistá, že kdybych tento kraťas sledovala nejméně po čtyřech deckách, ve společnosti stejně podnapilých přátel, tak to možná prožiju úplně jinak a smíchy se složím. Nestalo se tak. ()

*CARNIFEX*

Absolútna šialenosť s množstvom originálnych prvkov, ktoré v určitých momentoch doslova vyrážajú dych. Je to zábavné, krvavé, hlúpe, no plní to svoj účel! Neskutočná PECKA!!! ()

D.Moore

Přemíru nápadů a několik dobrých vtipů tvůrcům (tvůrci) rozhodně upřít nelze, jenže pro mě byla půlhodinová stopáž opravdu příliš. Přejedl jsem se po pěti minutách. ()

kulyk

Vše podstatné řečeno již jest. Pocta, osmdesátky, votafak, bomba. Chci z toho nejméně jeden celovečerák, prosím. Jinak kobru na vás. ()

Niktorius

Že Kung Fury nebude mít navzdory proklamacím s poetikou osmdesátkových akčních béček nic společného, už jsme věděli z trailerů. Zklamáním ale je, že hotový film stále působí jen jako trailer natažený na půlhodinu - tedy jako nepříliš provázaná skrumáž scének plná prvoplánových absurdností (laser-raptors, vikingské bojovnice s kulomety) a osmdesátkových fetišů. I přes záběry na Miami a synthpopovou hudbu to má spíš než k americkým béčkům blíž k novodobým jihoindickým akčňárnám, jen v odlišné vizuální stylizaci. ()

Spooner

Takový ten kousek, který budete milovat, nebo vás totálně mine. A já patřím bohužel do té druhé skupiny. Až příliš bizarní mišmaš všelijakých šíleností, které ovšem dohromady vůbec nefungují a už po deseti minutách jsem byl z toho přívalu bizarností a přehrocených momentů značně unaven. Obzvláště, když jsou povětšinou spíše wtf, než zábavné. Jako pocta osmdesátkám to příliš nefunguje a i přes pár slušných nápadů jsem měl co dělat, abych nepřetáčel. Být z toho celovečerák, tak mi odumřou snad všechny mozkové buňky. ()

Wacoslav1

Neskutečnej masakr a ultimátní pocta osmdesátým létům. To se nedá popsat, to se musí vidět! Já tu fakt nechci spoilerovat a víte, že nejsem z kategorie těch který by hned tak něco vyhypovanýho oslnilo, ale tenhle kousek si stávající hodnocení zaslouží. Fakt jsem od začátku čuměl z otevřenou hubou, oči rozzářený jak na vánoce a úsměv od ucha k uchu. A ta hudba... Kurva ta hudba! Takhle má podobnej nadšeneckej projekt vypadat.100% ()

Davies182

Doba nespí, doba utíká kupředu. Jak se naše děti budou dívat na moderní blockbustery? Pusťte si tenhle cáklej matroš a zjistíte to. Tank you! ()

gogo76

"Kde je tank?..." Tento film nejde brať vážne, ale zároveň je to pocta filmom z 80. rokov. Príbeh a postupy tu sú úplne dementné, totálne mimo logiku, ale divák na to pristúpi hneď od úvodu. Jednoducho od začiatku je jasné, že toto tvorcovia nemyslia vážne a divák si to užije tým viac, čím viac toho videl a zažil v 80. rokoch. Filmom zámerne občas prebehnú rušivé zrnité pásy ako kedysi na zničenej VHS, obraz je zámerne zrnitý a hlavný hrdina je ako vystrihnutý z nejakého akčného béčka. Pobavila ma debata o fúzoch medzi dvoma Nemcami, občas preletela vtipná hláška a "Hitler" si opäť zahral vo filme. Jeho filmografia nemá konca...70%. ()

pepo

Respect. Takto má vyzerať fan projekt. Film poskladaný takmer výhradne z momentov, ktoré sme stále chceli vidieť ( skateboard nahradený náckom rulez) prekladaný cool cheesy hláškami ( I disarmed you). Veľakrát sa síce mierilo mimo ale pár fŕov a momentov je dokonalých.A veľmi potešilo, že nikto sa nesnažili z toho spraviť celovečerák, lebo keby to malo o nejakých 5 minút viac asi by sa to už nedalo prežiť. Hodnotiť sa to dá jedine nulou alebo plnou pálkou. ()

Tom_Lachtan

Űbercool padnutí nad kolena nad tím nejbéčkovějším z osmdesátých let, plné absurdních nápadů, kde je všechno neskutečně přestřelené a hlavně - neskutečně zábavné. A plné ukopnutých hlav a policejních triceratopsů. Stopáž je výborná, ale bohužel, i tak se během půl hodiny oběví pár věcí, které nedokázali držet linii geniální pocty, ale sklouzly do lepkavé trapnosti, obzvláště pokaždé, když se objeví Hitler, nic co říká, nebo dělá není vtipné, je to jen a jen debilní a díky tomu dokázala tahle kníratá zrůda Kung Furymu odprznit jednu hvězdičku (spolu s chybějící gradací, neboť i přes nespornou originalitu tu chybí opravdový vrchol). PS: a momentálně to má 88%, což je jasný důkaz krypto-nacistického spiknutí a Pomo musí být členem! PPS: Další důkaz? Díky Pomovi jsme to mohli vidět na čsfd filmovém víkendu v kině! A bylo to boží! ()

-bad-mad-wolf-

Když vás parta magorů svým nadšeneckým produktem strhne tak, že imbecilně hýkáte už v první minutě a hltáte další a další narážky, nápady a detaily, máte o věci rychle jasno. Doba příšerných akčních béček a "insert the coin" videoherních terminálů znovu ožívá a doprovází ji neuvěřitelné fandovské nasazení s mohutným dopingovým nástřelem. Těch třicet minut je pozlacených, jelikož každá navíc by už zřejmě bolela a každou chybějící bych oplakal (schován za osmibitovou herní konzolí, poslouchaje synťáky a huga čaga). Stydlivá slza v oku. ()

Ampi

Švédské krátkometrážní překvapení druhého dne filmového víkendu, unikátně na velkém platně. Je to pěkný, parodický, dynamický a ironický hold filmům osmdesátých let dvacátého století. Jen se bojím, že stopáž je tak akorát a délka celovečerního filmu by to zkazila. Cameo Björna Gustafssona opět super, ten člověk umí dobře drobně plakat. ()

cheyene

Ať si to tu hodnotí plnou palbou kdo chce, tohle nemohl vymyslet někdo, kdo nebyl něčím nakopnutý. Ocením zpracování, možná i nápad, ale to se vejde do 1*. Šílenost. ()

juta

Zvláštní slátanina, která je i prazvláštně zpracovaná a nic tu pořádně nedává smysl. :D Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Na to, že se vybralo docela dost na kickstarteru, tak výsledek není moc chvályhodný. ()

Fiftis

Tak toto musíte vidieť !! Najlepší kraťas. Neuveriteľný nápad a spracovanie. Vizuál orgasmický. Hudba božská. Zábava vynikajúca. Šialený hrací automat vraždiaci všetko okolo seba, zrod nepremožiteľného Kung Furyho pomocou blesku a uštipnutia kobry, Adolf Hitler čoby super-cool kung-fu majster, hackovanie e=mc^2 pomocou 8-bitového počítača, sexi barbie s rotačným guľometom, neskutočná "mortal kombat" mlátička na vojenskom zhromaždení, Triceracops, autopočítač Hoff 9000, Thorove brušné tehličky a mosadzná ríšska orlica. Sviežo a divoko absurdný mix paródie na rôzne filmy aj hry, korenený prekvapivo vtipným situačným humorom a smelo konštruovanými hláškami. Pre odreagovanie skvelá voľba. ()

DJ_bart

Mužní muži, laser velociraptoři, severní bohové, arkadový kung-fu souboje s náckama, triceracops fízlové, David Hasselhoff, VHSkový vizuál, T-Rex, a mnohem a mnohem dalšího v 30 bizarních minutách. No neber to. ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)