Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

lamps

Několik kulervoucích nápadů na 20 minut šílené a proměnlivě vtipné vaty. Neohromilo mě to ani jako fanouška béčkových osmdesátek, i když celovečerák od nějakého schopného scenáristy bych bral. ()

Pepinec

Všichni a všechno, co chce zabít Hitlera znova, protože jednou to bylo málo, má moji podporu. Akorát teda při tvorbě celovečeráku pozor, protože i z menu "všechno nebo nic" si občas radši vyberu to nic. ()

JohnnyD

Geniálne retro, ktoré boduje najmä v maličkostiach a detailoch (moje obľúbené sú prestrihy na Miami a neskutočne trefný dialóg u policajného šéfa). Videoherná akčná scéna Kung Fury vs. armáda nazis je lepšia ako 95% súbojov v blockbustroch. 30 minút natrieskané úžasnými nápadmi. Ak toto Sandberg urobil za 600 tisíc, chcem vidieť, čo dokáže za 100 mega! We need some action! ()

Cappuccino

Extrémne zábavných a šialených 30 minút. Neviem, či by takýto koncept obstál aj pri celovečernom filme, alebo by postupom času začal nudiť, ale želám si, aby vznikol. P.S. po odoslaní komentára pozerám, že bude dvojka – dokonca s parádnym obsadením. Teším sa! ()

S.Quentin QUALE

Podlehnuvší hypu se vůbec nechytám a po pár minutách nechápávého výrazu v tváři uvolňuji místo na disku pro dalšího v pořadí. Nehodnotím, musel bych hatovat upřímností. ()

Foox

Jo drogy a talent jsou skvělá věc, především když se sejdou u filmu, ten pak vypadá jako koktejl steroidů a sakra divokých halušek. Na druhou stranu trošku vážněji, je tady vidět opravdu velký talent v mnoha ohledech. Snad to Sandbergovi otevře dveře k zajímavým projektům. ()

HAL

"What year is this? It's the Viking Age. Oh, that explains the LaserRaptor" Ultimátní destilát toho nejbrutálnějšího "Rule of cool" jaké si lze představit. A nakonec je velmi dobře že nevybrali dost peněz na to aby z toho byl celovečerák, protože na ploše půlhodiny to funguje dokonale, příval cheesy hovadin a VHSkový vizuál se nestihne začít zajídat. 9/10 ()

Satan

Skvělá blbost, která má plno výborných nápadů a nulové hranice. Dejte Sandbergovi 10 mega ať z toho udělá celovečerák! ()

pornogrind

No tak jsem to viděl a nesdílím nadšení většiny uživatelů ČSFD.To že to má být pocta starým akčňákům přece ještě neznamená,že tam narvu co mě napadne.A ikdyž to mělo pár zajímavých a vydařených scén,tak jako celek mi to prostě nešlo dohromady.A komedie?No moc humoru to taky nepobralo.Ale jo,jedna scéna mě tam docela pobavila.A to ta kde dva frickové řeší svý směšný Hitlerovský kníry.Ale že bych se smíchy za břicho popadal to se říct nedá.Ale dám dvě hvězdy ať nežeru.A to za Kung Fuhrera,Hajzlhofa a za krátkou stopáž.Víc bych asi nedal.Pro mě je to prostě přeplácanost největšího kalibru.Nasrat hvězda bude jen jedna.Víc si to nezaslouží ()

mzss1

|70%| Podobné ujeťárny moc nevyhledávám. Ale když to pobaví, tak proč ne ? Tu 4 hvězdu jsem nakonec dal a to díky postavě Hitlera. Ten zde prostě neměl chybu. V každém záběru jsem se tlemil, ty jeho grimasy a dokonce i kung fu pohyby – já nemohl. Zbytek tohoto krákometrážního snímku také obsahoval dobré, ujeté scény. Utržení rukou – z toho si hlavní hrdina udělal vrtuli, postava představující Thora (to mě také trošku dostalo) atd atd. Praštěných scén zde bylo dost. Nejvtipnější byl určitě ten Hitler. Kdyby to bylo ještě víc trhlejší a delší, tak by se mi to možná zamlouvalo ještě víc. I tak jsem spokojen. Je to neškodná ptákovina, která svůj účel splnila. ()

InJo

Pardon, ale tuhle zhulenou kanonádu šílených nápadů si nelze užít ani jako extrémně nadsazenou parodickou poctu (leda, že by mi bylo tak o 20 let míň). Absolutně bezkoncepční megabizár, v němž je možné úplně, ale ÚPLNĚ vše (např. aby parťák hlavního hrdiny měl hlavu triceratopse). I navzdory krátké stopáži jsem měl problém to vůbec dokoukat. 20 % ()

Sonnery

Prvních deset minut mě nakopalo do kulí, až mi přeskočila fistule. Jen je škoda, že ta první třetina je zároveň nejzdařilejší, nejpřekvapivější a nejnadupanější částí filmu, protože zbylé dvě obsahují sice kopec parádních nápadů, ale citelně nedotažených, někdy tlačených zbytečně na sílu a nijak extra nebaví. Nicméně celkově je to prostě parádní projekt a nesklonit se před jeho statečnými tvůrci je na facku pinďourem! ()

Frajer42

Tak co tak může frajer jako já ještě dodat? David Sandberg je evidentně velmi nadějný borec a měl by minimálně v režírování určitě pokračovat. Tímto skvostným kraťasem si udělal tak veliké jméno, že mu jeho velikost může leckdo tiše a klidně i hlasitě závidět. Ve 30 minutách dokonale shrnul jedno, z dnešního pohledu, již trapné filmové období, ale za trapné filmové období budeme jistě za pár let považovat i to současné. To by člověk skoro ani nevěřil, kolik se do 30 minut vměstná nápadů a velmi pěkně vytvořené akce. Nejvíce pobavil zřejmě Dolfík. Opravdu smekám. ()

Kothy

Myslel jsem si, že to bude blbost, ale nakonec to nebylo tak špatné. Funguje to jako pěkná pocta 80kám. Je to dost kýčovité. Je to vlastně tak ujeté, až je to dobré. Jako kraťas to působí celkem dobře. K ději se asi nemá moc cenu vyjadřovat. Je to celkem vtipné. Hlavně Hitler byl dost srandovní. Švédům tyhle blbost zřejmě jdou. "Tank you." :D ()

boshke

Ve finále to není až taková darda, jakou jsem čekal. Nápad(y) dobrý, stopáž střízlivá, ale i tak to není nic dechberoucího. Rád jsem se však podíval a u řady blbin zasmál... 70% ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)