Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

RoSo

Strašné spracovanie vynikajúcej knižnej trilógie. Zahodili príbeh a nahradili ho nelogickými blbosťami. ()

Morzan

Konečně pořádný seriál! V dnešní době splachovacích průměrných serošů, které vycházejí jeden za druhou, je toto naprosté překvapení. Dostal mě hned u prvního dílu. Kevin Durand s jeho přízvukem je naprosto famózní. Jistě, spousta postav by zasloužila políček (většina asi měla smůlu na scénář), ale u jedné nejmenované se modlím už dvě série, aby ji tvůrci konečně odstranili... Většina dílů má perfektní drive a odsýpá. Jiné zase skvělé zvraty a postavy jsou opravdu dobře propracované. Některé sice více než jiné, ale i tak si asi každý přijde na své. Musím jen doporučit. ()

JackMarvel odpad!

Tolik možností sejmout hlavního záporáka, ale ne, oni se začnou vykecávat a obviňovat. Je to strašně umělý a hloupý. Ze začátku mě seriál bavil, ale asi po 5. prokecané příležitosti zbavit se všech největších zloduchů můj zájem rychle odpadl... ()

Jarv

Fanouškům hororových seriálů plně doporučuji. Zhlédl jsem už celou řadu hororů, jak se sami můžete přesvědčit na mém profilu, ale opravdu jen zřídka se stává, že bych byl tak moc zvědavý na pokračování, jako zde. 85% ()

Ja.Malachi

seriály pozerám len ojedinele bo tých čo ma zaujmú je ako šafránu.:) a nemám rád seriály z jedného hlavného dôvodu ak je fakt dobrý tak to čakanie na dalšiu čast neznášam.:D...a tu by ma to asi porazilo...ešte že som na tento seriál natrafil (teda na štastie že som natrafil a to čisto náhodou na nejaké video z neho na youtube) až teraz ked je komplet a tak som si ho v priebehu pár dní pozrel celý..:) výborný! ()

FiVe

Ještě nikdy za 25 let co sleduji seriály a mám kognitivní schopnost je chápat se mi nestalo, aby mě seriál bavil úplně všechny epizody ever. ()

gfrusvk

Po prvej časti to vyzerá fajn... Možno mohli viac brzdiť s tou Scifi/fantasy zložkou, verím že by to šlo aj bez toho.. keby tam nemiešali tie bizarnosti bolo by to zatiaľ za 4-5*, aj keď po pilote mám pocit že to bude smerovať presne opačne ako by som chcel, a práve na tom fantasy bude celý seriál stavať... počkám si na ďalší diel :) ()

milicka1

Vykrádačka Helixu, Walking dead, Vetřelce a mnoha dalších známých děl zabalená do jiného obalu aby to vypadalo dobře. Uvidíme co se z toho vyvine, dávám to mu ještě šanci ale také palec dolu pro jasné zklamání z přeplácanosti a vůbec žádného nového nápadu. Jedinou pochvalu můžu udělit za efekty, takové se v seriálech s ne moc jasnou perspektivou jen tak nevidí. Omílající se tématika virusu a zombie/vampire horroru už přece nemůže moc lidí bavit, nechápu to vysoké hodnocení. Z hlediska příběhové linie se mi zdá letošní novinka Extant s Halle Berry daleko lepší a tajemnější. Hodnocení po prvních dvou dílech 4,5/10 .... ()

Anubiska

Po třech dílech zatím za tři. Potěšil Sean Astin a celkově se casting vydařil. Pilot byl skvělý,ale pak to tak nějak začínalo váznout či co...možná jsem měla přílišná očekávání,nevím. A třeba ještě přijde překvapení...tak jako tak,dokoukám. ()

kukillX

Zatial som dal 4*, kedže si nechávam vrátka otvorené, ale tým myslím otvorené na 5* lebo pod 4 to určite nepôjde ;) Prvý diel si myslím, že ako úvod perfektný, doslova som si začal hned objednávať knihu. Druhý trošku slabší to je pravda, avšak atmosféra je stála zachovaná perfektne. Predsalen je to seríál a prvé diely sa to len tak rozbieha, ale verím že ked už to vypukne bude to pecka a práve vtedy pridám na tých 5*. Pre tých čo tu nadávali na druhý diel, dúfam že vás to neodradí, lebo ja pozerám aj dalej a nelutujem! Už nech vychádzajú dalšie a dalšie. ()

Harak odpad!

Když si Hellboy vezme Helix a mají retardované dítě. Pilot a druhý díl super, jenže pak vám dojde jak jsou postavy stupidní a očekávané věci se prostě nedějí. SPOILER ALERT (malý) Doktoři se vůbec nebojí červů, co se vám zavrtají do mozku a vesele si prohlíží vzorky jen v rukavicích, potenciílně toxické věci jsou prakticky nehlídané a chodí k nim lidi bez obleků, nakažení pacienty jen tak propustí, nikomu nepřijde divné, že vymře osazenstvo nemocnice..... ()

Lyshitski

Tak milé děti, pokud chcete vědět, jak by mohl vypadat upír ve 21. století, zapomeňte na to, co vám tlačili do hlavy v Twilight sáze a koukněte se na The Strain. Myslím si, že kdyby Bella potkala jednoho z infikovaných z letadla společnosti Regis Air, určitě by s ním dítě mít nechtěla. Seriál ukazuje, že i téma jako jsou upíři se dá brát vážně a snaží se nám ukázat pro nás pochopitelným způsobem, co jsou ti upíři vlastně zač. Herecké výkony, efekty, kamera, to vše je na výbornou. K tomu si připočtěte skvělý příběh s několika prozatím nepropojenými dějovými linkami, svět na prahu apokalypsy a nezbývá vám, než dát seriálu minimálně šanci, kterou si zcela jistě zaslouží. Po prvních 5-ti epizodách mi tedy nezbývá než seriálu udělit upírských 93%. PS: Pokud nejste fanoušci předmětného žánru a líbí se vám spíše hororové příběhy v podání Rosamunde Pilcherové, z hodnocení uberte 90%. ()

Buzzo

Tak chytilo ma to pekne a knižky su taktiež good, akurat som dopozeral s01e07 a musim povedat ze zaver ma teda pekne dostal to vampirie komando tak to teda hej, perfektne kostymy super hlas toho velitela Good Good a prask jej to do cela. Mne sa to teda paci fakt ze dost niektore postavy mi celkom nesedia respektive nesedi tvar k postave, Corey Stoll no neviem ci to bol dobry vyber, SS-sak ok, Setrakian tiež v poho netrpezlivo cakam co bude dalej. Super kdo nevidel nech necaka a kuka ()

Serafina

Nechápu, jak tenhle seriál může mít tak vysoké hodnocení. Jako jo, ctitelům hororových seriálů se asi líbí, ale vždyť je to samé klišé, a ani ne moc nápaditě zpracované. Starý badass Van Helsing. Doktor, který se proti své vůli stává hrdinou, a ano, samozřejmě že má rodinné problémy - rozvádí se a žena ho chce připravit o dítě a ještě je tu alkohol! Půvabná doktorova spolupracovnice. Vyšší místa, která doktorovi házejí klacky pod nohy navzdory vší logice. Padouch, který má ostře řezanou tvář, všechno ví a slizce mluví, ach, to je originální. K tomu červi a kopce slizu a stará příkoří z nacistického Německa. Díky, nechci. ()

dikshy

Ufff!!! ze najlepsi serial roka??? Po celkom vydarenej pilotnej casti serial sklzne do teenage somariny ktora ma od upirov na míle daleko! To ze Del Toro si pletie upirov s Alienmi uz predviedol v Blade 2 ale takto stupidne natoceny serial o upiroch si rozhodne mohol odpustit. Pilot naozaj navnadi ale to co nasleduje je jedna katastrofa v ktorej sa dozvieme ze hlavny hrdina ma rodinne problemy a este je aj alkoholik no a to co tu predvadzaju tí "hrozostrasny upiri" tak to je cele na smiech. Jeden horsi ako druhy...po premene som sa uz len rehotal pri pohlade na tie kreatury ktorym z tlamy vybiehaju votrelci v dlzke cca 1meter avsak ak si rychly tak sa im v pohode uhnes a upir samotny sa stava neskodnou atrapou)) Do toho vsetkeho este pridajme trapne vykony hlavnych hrdinov bez akejkolvek charizmy s este trapnejsimi dialogmi + "rumunskeho" skolnika z Pottera ci uplne zbytocneho ruskeho lovca potkanov a komedia je dokonana. Niekto spomenul ako tento serial vytrel zrak upirom z True Blood no v konecnom dosledku Strain vyznel ako zly zart v porovnani s upirskou sagou True Blood. ()

ERINYUS

Zatial...10 cast strasna nuda,snad sa nezasekli a nebudu taku zbytocnu vatu vkladat casto. Tak koniec prvej serie potesil, ale nekonalo sa nič veľkolepé. Aj tak som ale spokojný a knihy už sú objednané :) ()

KismetSamedi

Pilotní díl?: velké očekávaní a zklamaná jsem rozhodně nebyla a hlavně jsem si byla téměř jistá, že úroveň dokáží udržet i po další díly. Bohužel, další díl byla hodina zabitá něčím o něčem... ()