Harbinger Down

• Velká Británie Inanimate

Skupina postgraduálních studentů si zajistila místo na rybářské lodi Harbinger, aby mohli studovat efekty globálního oteplování na kosatky v Beringově moři. Když posádka lodi vyloví nedávno rozmrzlý kus starého sovětského vesmírného vraku, všechno se úplně zvrtne. Vypadá to, že Rusové experimentovali s želvuškami, drobnými pružnými živočichy schopnými odolávat extrémnímu vesmírnému záření. Bytosti přežily, ale ne bez mutace. Nyní je posádka vystavena agresivním zmutovaným organismům. A po umístění v ledu po tři dekády se bytosti nehodlají vzdát tepla lidské společnosti. (noelcoward73)

Gray Wolfman

Film odkazuje na sci-fi bečka z osmdesátých let a la Leviathan, se všemi duhy i neduhy a tak je za potřebí i k tomu přistupovat, podobně jak k Almost human, které odkazuje na X-tro třeba. Já byl celkem spokojen a triky se mi líbily a osobně bych si přál, aby se takových flicků točilo víc. Za mě lepší průměr ()

bobstock

Lance Henriksen horko těžko tlačí potápějící se loď s divadelními ochotníky a se sovětským parazitem. Na druhou stranu loutkohra s příšerkou nebyla vůbec špatná. 45% ()

Wancohoff

potesi potvora, i ked podobnost s vecou (the thing) je tam jasna. no inak je to dejom aj trikmi priemerny, az podpriemerny film. 45% ()

cskomando

Pěkné, skoro to mohlo sahat až na film Věc ! Jen trošku rozhejbat potvůrky a počítačově na tom zapracovat (ne tak okatě místy Béčkové udělané potvory), tak dlouho jsem se těšil až jsem se dočkal uspokojivého výsledku i přes ten jednoduchý děj kdo přežije vyhrál. ()

Flopik

Veľmi podobné filmu Vec.Či lepšie, či horšie nechám na každom z vás.Mňa osobne to veľmi nezaujalo.Slabý rozpočet bolo cítiť hlavne v trikoch čo filmu celkom ubralo na kvalite.Herci ničím nezaujali.A celkovo film aj napriek krátkej stopáži nudil.Pre mňa 2* za tuším 2 dobré príšerky . Film veľmi nedoporučujem. ()

Hapretor

Takový "The Thing" bez té věci, bez pořádné atmosféry, a hlavně bez McCreadyho, přičemž to stojí za prd. Ale na zabití času ok. ()

Xeno.morpH

Pocta oldschoolovým horrorům, značně inspirovaná Thing :) Scénář v pohodě odsýpá, potvoráci jsou natrikovaní moc pěkně a nešetří se jimi, jen herci jsou dramaticky o něco slabší, než by bylo třeba. Hvězdička navíc za snahu :) ()

Acrobat odpad!

V tej Amerike vám bude každý MacGyver. Z hrdzavého vraku, partii dementov, slizkej ninja korytnačky, troch farieb farebného koloritu a digi snehu dokážu urobiť film, nalákať ľudí a producentské spoločnosti. Klobúk dole, ale pozor. Harbinger nepadol v ohni, ale je len v ľade. Korytnačka, či húsenica začína požierať ľudí a bude väčšia, väčšia, väčšia ako Zem a vtedy volaj Piaty element. Láskou k nej zničím tú vec. Dejovo-triková katastrofa nech zamrzne naveky a nijak inak. (videné 21.02.2016,BDrip) ()

MindTuber

Věc po několikáté znovu a zase trochu jinak. A jak tomu už také bývá u těchto pokusů, nejde o nic dech beroucího, po čem byste si řekli, král byl překonán. Horory jako je Harbinger Down to mají opravdu těžké, protože se nesou ve stínu svých lepších předchůdců. Ještě těžší to je, když už vás první trailery namlsají na to, že tentokrát to opravdu vyjde. Bohužel nevyšlo, ale z mého pohledu nejde ani o tak velký propadák, vzhledem k zástupu všech těch dalších bratříčků. Slabší tři. ()

Shanen29

Roztřesený jsem byl pouze kamerou,ale film opravdu nenadchne tým hororovým napětím a efektem a to v tomto snímku je chyba více než zásadní.Škoda,měl na to. ()

Knor

Nezajímavá a chabá napodobenina Carpenterovi Věci. K dobru se dá připsat snad jen několik povedených nechutností a gore. ()

beso74

Skôr či neskôr to príde, úspešný tvorca špeciálnych efektov nadobudne presvedčenie, že by zvládol natočiť aj celý film, samozrejme taký, ktorý tie efekty potrebuje. Aj vďaka tomu vznikli pozoruhodné béčka ako Pumpkinhead od Stana Winstona, remake Night of living dead od Toma Saviniho, Wishmaster od Roberta Kurtzmana či Killer Klowns from the Outer Space od bratov Chiodovcov. Bohužiaľ, byť kapacitou v oblastí špeciálnych efektov ešte nijako nezaručuje rovnakú dávku kreativity na režisérskej stoličke. A tak väčšina týchto pokusov končí diváckym sklamaním (napr. Chris Walas a jeho Mucha 2). Ich kolega, Alec Gillis, si dal ušľachtilý cieľ, oprášiť zašlú slávu praktických efektov a popri tom vzdať česť ich pôsobivému defilé v legendárnej Veci. Ako to už býva, dobrými úmyslami je vydláždená aj cesta do pekla - Z pocty klasike sa stala bezduchá vykrádačka a toľko spomínané a sľubované špeciálne efekty sa utopili v šere a tme (asi s nimi neboli spokojní ani samotní tvorcovia). Navyše, aj keď je na palube Harbingeru niekoľko zaujímavých postáv (Henriksen, Bjorn), ústredná hrdinka v podaní Camille Balsamo a jej mdlý výkon ťahá celé osadenstvo lode ku dnu. ()

XXXXXXXX

Zase jeden zbytečnej pokus o rádoby remake. Tentokrát ovšem beze špetky originality, tupost postav by se dala krájet a tragický vzhled monstra (jako by Kaufmanovi z oka vypadl.) Mimochodem, taky jste si všimli, že v těchto typech filmů, většinou za všechno můžou Rusáci? A ani té blbé ponorky jsme se jaksi nedočkali. Mrkněte se raději, na mnohem lépe zvládnutý originál. ()

Mamlas odpad!

Efekty mi připomněly české Chobotnice z 2. patra před 30 lety. Děj o hovně, napětí žádné. Taková laciná, nudná sračka či nezábavná parodie na The think. Herecké výkony, dialogy - otřesné. ()

intro

Na tenhle film jsem se doopravdy dost těšil, nakonec zase zklamání. Harbinger Down je bohužel jen nějaký klon legendárního hororu The Thing. Jednu hvězdičku jsem nakonec přidal za pořád vynikajícího Bishopa :) ()

Pitryx

Triky sem tam dobré, ale sem tam také pod psa. Nápad budiž přijat na milost, spojit to všechno s želvuškama, to tu myslím, ještě nebylo. Mimochodem, to co o nich říkali ve filmu, je pravda. Herci to chvilkama dost flákali, což je škoda. Občas mne iritovala kamera a skoro stále mne štval způsob osvětlení. Přesto jsem se bavil, a i když film asi nadprůměrný není, přesto jej tak hodnotím. ()

petrik11 odpad!

Páni tak to bol šit. To sa hneď len tak nevidí. Bishop musí byť na tom zúfalo, že sa tomuto prepožičal. Ostatné postavy desné, kulisy tak pre ochotnícke divadlo, dej tak pre silno retardovaných. Otras ()