Manželé Marek a Monika Šírovi se přestěhovali z Prahy na vesnici. Hodlali tady najít nejen lepší vzduch pro vlastního synka trpícího těžkým astmatem, ale i vstřícnější klima pro dva starší adoptované syny, kteří nezapřou svůj romský původ. Sen o svobodném "přírodním" prostoru však bere rychle za své, když postarší soused jejich syna Františka obviní z toho, že mu kamenem rozbil čelní sklo u auta. Vesničané nejsou k cizincům příliš vstřícní, soužití s otevřenou arogancí, která neskrývá chuť hnát svou kauzu až k soudu, však Šírovy dohání k neadekvátním reakcím. Marka a Moniku, odhodlané vybudovat rovnoprávné a láskyplné rodinné prostředí, navíc dovedou čas od času pořádně vytočit i samotní kluci. Mezi křehkým zázrakem lásky a strachem z nenapravitelných chyb se rodí rovnováha všedních dní. Střídmé komorní vyprávění nabízí otevřený pohled na otázky všednodenní tolerance a ekologie rodinného i společenského prostoru. (oficiální text distributora)

ap2001

Možná zajímavé jako praktická sonda pro studenty nějaké sociologie nebo co... jako film asi zbytečné, protože na něj půjdou stejně jen ti, kteří jsou s ním a jeho názorem spřízněni. ()

VLAN

Film zajímavý režií, záběry ale ne moc kamerou. Je na něm hodně vidět, že ny jeho natáčení nebylo vyčleněno velké množství peněz a tak se film odehrává v prostředí, které pro film není nejvhodnější. ()

janeczek

protože na české filmové scéně ojedinělý úkaz. Za to, že si film na nic nehraje, nehodnotí, prostě si tak plyne... A za fantasticky nevšední kameru! PS. Zapomenut nebude, vsadím se! ()

gizi

"Umělecké provedení" snímku je jakýsi experiment na úrovni studentského filmu: rozostřená kamera, debilní hudba (Jablkoň), občasné dlouhé záběry do tváří herců... Obsahově film je taky celkem prázdný a závěr - žádný. Celkově dlouhá nuda. Kdysi jsem viděla nyní se podíval omylem znovu. 40% díky Trojanovi, i když ani on zde neměl moc co říct. 1.9.2014. ()

Niggo odpad!

Pan Tyc nám představil typický produkt současné české kinematografie, která, až na pár výjimek, si vzala za cíl diváka unudit k smrti. Totiž film, který není určen platícímu divákovi, ale "intelektuálům" a pseudoumělcům jemu podobným. Příběh pro jistotu nezábavný, ale vážný, aby nás neobvinili s povrchnosti, dlouhé "umělecké" nicneřikající záběry na ksicht jedné z hlavních představitelek a k tomu samoúčelně vykonstruovaný rasismus prvního řádu, aby to mělo ještě "poslání". Pan Tyc dost prokázal svými výhružkami na adresu jednoho publicisty, který napsal méně lichotivou (shazující) recenzi. Pan Tyc zřejmě netuší, že ne každý je pseudointelektuál jako on. Netuší, že někdo se chce filmy bavit a ne nechat se poučovat jeho názory, které ho někdo donutil vyblít na plátno, kde neobtěžuje jen jeho známé, ale širokou veřejnost filmových fanoušků. ()

m-Jan

Tenhle film mě připadl od začátku do konce jako skvělý. Právě proto že má skvěle propracovaný scénář jedné české a vlastně obyčejné rodiny. Na pět bodů není, dal bych ho na čtyři, ale musím ho nějak nadzvyhnout. ()

Lonelybiker

Příjemný film. Představitele hlavních dospělých rolí mám rád a přestože to byli "smradi", byli mi sympatičtí i ti malí kluci. Snímek má sice pár hluchých míst, ale jinak se na něj kouká hodně hezky. Je to příběh ze života a některé situace mně připomněly moji rodinu a moje děti. ()

PORTER44

Koukatelný drama ze života rodiny která má adoptované dvě romské děti a brání je za každou cenu hlavně před okolím i když na ně někteří hází vše i za co nemůžou. ()

OrelCop

Dávám jednu hvězdičku, ale jen za Peťulku Špalkovou. To je moje oblíbená herečka. Jinak film úpně o hovně. ()

reyg

Vynikající agitka o malém českém zenofóbním člověku. V reálu to ovšem bylo trošku jinak. Konec této životní peripetie byl dost hořký. Rómské děti se moc nevyvedly.... může se to ještě psát? Já nevím.... ()

andydufrsn

Pro člověka, kterému se adopce stala vlastním tématem, je to hodně zajímavá sonda do možných dopadů na další život. Nevím jestli to tak bylo míněno, ale beru si z filmu to, že rodina je nejvíc i kdyby se sousedi a celá vesnice stavěli třeba na hlavu. ()