Velká Británie, rok 1971. Konflikt v Severním Irsku se blíží občanské válce. Vojín Gary Hook spolu s ostatními doufá, že bude odvelen do Německa, ale kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci je jednotka přesunuta do Belfastu. Situace je náročná a chaotická, město je rozděleno na loajální protestanty a nepřátelské katolíky, je plné vojáků, tajných a dvojích agentů. Během jednoho výjezdu je Gary omylem zanechán v rozvášněném davu a ocitá se tváří v tvář boji na život a na smrt ve snaze dostat se zpět k jednotce. V průběhu nedobrovolné odysey jsou mu věrnými společníky nejistota, zmatek, strach a beznaděj. Talentovaný režisér umožňuje divákovi zažít fyzický pocit paranoie a úzkosti, které v druhé části filmu opouštějí konkrétnost daného příběhu a ústí v obecnou kritiku války a násilí. Obrovský podíl na intenzitě divákova prožitku má kamera snímající postavy z bezprostřední blízkosti a působivá vizuální stránka stejně jako autentický herecký výkon Jacka O'Connella v roli Garyho. (MFF Karlovy Vary)

Esszed

Jeden se těší na kvalitní vojenskou akci a místo toho dostane film, který za slovo válečný spíše schovává to, že se jedná o relativně nudný thriller. Zabijte vojína Hooka není nikterak zázračné dílo, to že se tam objeví pár kluků v uniformě a se zbraněmi z toho ještě nedělá válečný film. ()

mircxxx

Výborná záležitost z doby irského konfliktu. Nechybí tomu nic. napětí, postavy, děj. Chvílemi trochu více roztřesená kamera, než se na můj vkus sluší, ale bylo to zejména ve scénách útěku v úzkých uličkách a chodbách domů. Jelikož mám slabost pro britské/irské filmy, tak jsem si vychutnal hlavně obsazení, to je opravdu skvostné. Podobná tematika zpracovaná jinak je v Greengrassově Bloody Sunday. ()

TheKleofa

Fantastický film. V podstatě komorní snímek o pár hercích, kde je ale všechno. Kulisy nočního Belfastu, odhodlanost kdykoli zemřít za svou věc... A ta geniální hudba, no comment. ()

pouzivana

Film, který asi nechtěně připomenul, že nejen arabači někde v Asii a Africe jsou schopní vraždit ve jménu víry a podobných sraček, ale že jsme podobné věci páchali ještě nedávno přímo tady u nás v Evropě a byli jsme to mi Evropané. Jinak dobře odvedená práce, snad jen tu třepající se kameru si mohli odpustit, už dávno to není zajímavé. Mělo to atmosféru a ukázalo to, že mrdky jsou na všech stranách. Jasné čtyři a doporučení ke zhlédnutí. ()

s0re

Čakal som viac akcie ale to sa ešte da zniesť, film si viedol skvelo až na ten koniec ktory vobec nebol koncom. Dnes už druhy film na kt. som sa vrhol s očakavanim a koniec ma sklamal, no neskutočne som naštvany. SPOILER - scena, kde mal mlady Sean zastreliť Hooka, prišiel skorumpovany seržant a zastrelil mladeho Seana, vzapäti začal škrtiť Hooka a Sean ešte pri živote stihol dvoma vystrelmi Hooka zachraniť, mohli sme si všimnuť že vojak ktory šiel ku Hookovi už videl z dialky ako ho ten seržant škrti no on neviem na aku piču čakal ale radšej zasiahol až potom ako Sean zachranil Hooka a ten debil vojak zastreli z rohu Seana ktory vlastne zachranil život Hookovi... a potom vzapäti to prejde aj tomu slizkemu tajnemu (Sean Harris) a nevednokam zdrhajuceho Quinna... Katastrofa, tak dojebať taky dobry film ()

pretorij

ac mam rad artove nekomercni filmy- musim na ne mit vylozene naladu. Ne vzdy je schrupnu jen tak. Tohle me prijemne prekvapilo. Risknul jsem to. Uzasnej snimek. vyborne budovana valecn atmosfera. Neni nutne urcene ro filmove intelektualy. Brutalni film. Surova atmosfera, jaka se jen tak nevidi. Nemyslim tim jenom krev a ratata, ale skutecne propracovanej nervak se zajimavou atmosferou. V Londyne jsme byli nedavno a u tohohle filmu jsem skutecne citil to jiskreni britu a Iru. Uazsnej snimek. 4* Absolutne uzasnej film, kterymu nedam 5* jen kvuli tomu, ze mohl byt asi trochu lepe zpracovan. Trochuvice rozveden. Nicmene je to jeden z tech filmu, o kterych premysite jeste dlouho po titulcich. ()

Sao Saoi

Belfast. Ale nie iba z jedného pohľadu. Jeden deň a noc v ňom v podaní mladého chalana, ktorý len chcel slúžiť svojej vlasti. Nádherne, na nič sa nehrá, nič neprikrášľuje. Tak to proste bolo a nech sa páči priamo servírované pred vami na striebornom podnose... ()

ferda12

Britsko-irské drama, které mi doopravdy dostalo. Jsem rád, že jsem měl možnost vidět něco tak ... autentického. || „VÍTEJTE V IRSKU! ŽÁDNÝ OBAVY, BUDETE TU JEN TAK DLOUHO DOKUD VÁS NEZASTŘELÍ.” ()

ciapok

poctivo, triezvo ukovaný film s vysoko realistickým prostredím a postavami. Netreba čakať hlúpe americké kanonády s morom nábojníc, hoci, ani akcia tu rozhodne nechýba. Je však dávkovaná diétne, o to viac pochutí. ()

StarFsh

Vitajte v Belfaste, roku pána 1971, kde každý s každým kolaboruje a kde každý s každým vyjebáva. Kde vládne chaos, ktorý pár ľuďom vyhovuje a preto sa ho snažia za každú cenu udržať. Vitajte vo svete, kde sa za hrdinstvo považuje zastrelenie neozbrojeného a kde nemôžte veriť absolútne nikomu a vaša smrť je len otázkou času... ()

iggy_pop

V Belfaste som síce nežil, ale takto nejako si predstavujem, že to tam v čase vrcholiaceho konfliktu medzi protestantmi a katolíkmi vyzeralo. Až nepríjemne naturalisticky podaný intenzívny zážitok. Pre mňa sú zatiaľ málo známy Demange a O'Connell obrovské prekvapenie. ()

Zaks

Nebolo to tak dávno, čo aj Západná Európa mala vojnový konflikt priamo na svojom území. Sledujeme dramatický príbeh obyčajného vojaka, ktorý sa ocitá uprostred zmätočnej situácie v severoírskom Belfaste v roku 1971, kde sa dá len ťažko vyznať a už vôbec niekomu veriť. Perfektne vykreslený chaos sa tiahne naprieč celým filmom. Hodne surové a vďaka skvelej kamere aj poriadne autentické. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015