Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

Segrestor

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera. ()

helloween93

“Throwback Thursday #5” - Blue Thunder musela být ve své době bomba, béčkový příběh o prototypu superhelikoptéry, která má být součástí spiknutí na nejvyšších federálních místech. A pak je tu Roy Scheider v jeho klasické roli s jeho klasickým minimálním hereckým rozsahem. Parťákem Scheidera je Daniel Stern, který se později proslavil jako Marv ze Sám Doma a záporáka si střihl mladý Malcolm McDowell. Jak jsem Johna Badhama jako režiséra nikdy nějak extra nemusel, tak tenhle snímek je technicky velmi zručně natočen. Vidět je to hlavně v akčních scénách s helikoptérami, které jsou na svoji dobu celkem pěkné. Kdybych film viděl jako dítě, asi by to pro mě byl kult. Dnes jde celkem o zapomenutý film, který zůstal poplatný době svého vzniku. Shlédnuto na Netflixu. 3* ()

kenkaku

Je tam prďáckej vrtulník (skoro jako Airwolf) a Roy Scheider (jakožto sympatická tvář hlavního hrdiny... jo a jezdí v Pontiacu Trans Am 1981 - generačním předchůdci K.I.T.T.a - a to se počítá ;)). Děj není nutné komplikovaně rozebírat a řešit, hlavně že ani omylem nenudí... ()

instageek_cz

Modrý hrom, aneb šerif Brody z Čelistí a zloděj Marv ze Sám doma vs. teroristické spiknutí! Blue Thunder je u nás známý také pod názvem Létající oko, ale uznejte sami, že Modrý hrom je asi tak miliardkrát víc badass!:)) Pod tímhle jménem jsem snímek kdysi dávno viděl i na ČT, kde se nesmazatelně zapsal do mé dětské představivosti. Tehdy jsem si přál v obrněné, bezhlučně se vznášející helikoptéře s televizí a rotačákem ideálně i bydlet! Byl jsem tedy napjatý, jestli Modrý hrom dostojí těmhle 25 let starým vzpomínkám, protože jsem ho od té doby neviděl. A nadchlo mě, že tomu tak je! Můj oblíbenec Roy Scheider v hlavní roli je špičkový policejní pilot Frank Murphy, drsňák Stalloneovského ražení. Dostává nového parťáka, mladíčka s tváří Daniela Sterna, který vám určitě bude povědomý. Stačí si ho představit lehce zarostlého, s rozježenými vlasy, vřeštícího, s tarantulí na obličeji nebo hřebíkem v noze, případně jak volá „Harry! Jdu do baráku!“ Jo, je to Marv ze Sám doma a jako zelenáč Lymangood je tady výborný! Sympatické dvojici budou zatápět zrádci z vlastních řad, a také Malcolm McDowell, navždy proslavený rolemi šílenců Caliguli či Alexe v Kubrickově Mechanickém pomeranči. U něj zkrátka vždycky víte, že bude schopný všeho!:)) Celkově je Modrý hrom příjemně nostalgická podívaná z časů nekomplikovaných akčních thrillerů, s vynikajícími herci i cool titulním mechanickým hrdinou. Co jsem si ovšem z dětství nepamatoval, byla neskutečně žhavá scéna, kde duo Scheider a Stern v noci z helikoptéry šmíruje nahou ženu cvičící doma jógu!:)) Myslím, že ty detailní záběry už v té době musely být zlatým standardem porna, a na různých nejmenovaných serverech by se jistě neztratily ani dnes!:)) Suma sumárum, tuhle výpravu do méně útlocitných časů určitě doporučuji nejen pamětníkům VHS časů!:) Hodnocení: 7,5/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen o 80's klasikách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

HAL

Vyrostl jsem na AirWolf a tohle je jeho embryo. Ale jen ve finální půlhodince kdy se konečně s tím cool vrtulníčkem dělá i něco akčnějšího než jen sledovačky - do té doby jen těžkotonážní sympaťák Roy Scheider, v té době ještě na vrcholu své kariéry, řeší detektivní příběh o politické konspiraci s nějakou tou vraždou a polopaticky ukazuje co ten vrtulník má vlastně umět. Takže nic extra zajímavého, zvlášť dnes když už ta technika nepůsobí nijak objevně (ale ve své době musela být solidním sci-fi), ale naštěstí je tu taky jako obvykle božsky slizký záporák Malcolm McDowell, a toho sledovat je vždycky radost. 7/10 ()

• Podle prvního návrhu scénáře měl psychopatický pilot terorizovat Los Angeles. To bylo zamítnuto kvůli obavám, že se diváci neztotožní s hlavní postavou. (Marek06)
  • Film je věnován herci Warrenu Oatesovi (Braddock). Věnování závěrečných titulků filmu zní: „Pro Warrena Oatese, s láskou za všechnu radost, kterou jsi nám dal“. (Marek06)
  • Warren Oates (Braddock) byl během natáčení velmi nemocný s chřipkou a chronickou rozedmou plic. (Marek06)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)