Dominion

• USA Dominion
USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvůrci:

Vaun Wilmott

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Rosalind Halstead (více)

Série(2) / Epizody(21)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

segovesus

Dám tomu šanci a uvidím. První díl zatím 60%. btw.: Roxanne McKee hrála v Game of Thrones služebnou Danerys pro věci spojené s uspokojováním mužů. ()

vodkasesemte

"20 years after evil angels descended from Heaven to lay waste to the human souls they felt God had favored over them, a reluctant "savior" must arise to protect Vega, the last remaining stronghold of humanity. The savior has more to fear than just angels, as the elites of this new society conspire to gain power for themselves." Jako přes kopírák. Myslíš, že jim to dochází, na co se dívají? Nebo si myslí, že jde o další skvělou fantasy? Vlastně pruměrnou... ()

SvobiQ

Zatím je pilot na takových 70-80%...Taky jako všichni ostatní doufám, že se to zaměří hlavně na příběh s archanděly a boji a ne jen na romantické klišé kterého bylo docela hodně už v pilotním dílu. Trochu mě zklamali s úmrtím Jeepa už v prvním dílu ale tak stane se, doufám že se na scénu více dostane Gabriel :) Druhý díl....teď je to tak 50-60% Gabriel se tam dostal a herec je teda jedno velký nic moc, přehrávání přehrávání přehrávání.....klišé přes klišé jedinej kdo to drží je Michael.... ()

sydney

Pilot vypadal slibně, ale po třetí epizodě musím konstatovat, že seriál je nezajímavá slátanina a pochybuji, že se dočká 2. série. ()

Element2

Nejhorší na těch seriálech je, že to může mít jak 10 dílů, tak 2000 a má to v podstatě stejný efekt, akorát ztratíte méně času. Jinak andělská "akčárna" mě celkem zaujala, ještě by se tam mohlo něco vážně dít ()

mikimiki09

Bože, už vím, proč jsi zmizel. Kvůli tomuhle seriálu, je to tak? Nesympatičtí herci bez špetky charisma Zatímco jedni andělé jsou tu skoro nezastavitelné stroje na zabíjení, jiní tu jen čekají, až je někdo vykuchá. Lidi se tu navzájem podráží a zase si pomáhají, aby se znovu mohli zradit. Vyvolený pořád pobíhá jako dement za homodělem Michaelem a čeká, kdy už ho konečně zapíchne, do toho někdy nakoukne přes cizí mysl, nebo i osobně, Gay-briel a chce se přidat do trojky. Aby díly nebyly tak teplé, až se vám začne roztékat obrazovka, ukázala občas nějaká z hereček kousek hýždě a jednou za díl někoho někdo krouhne. Normální divák si při zívání roztrhne pant nudou, prosťáček se bude královsky bavit. ()

Domin_S

Jednodušší, než hloupě sledovat, tento ještě hloupější seriál, je pustit si snímek Legie. Film tak trapný, nudný a když si ho rozložíte na díly, vznikne Dominion. Nemám co dodat. S přáním pěkného dne Domin PS: Schválně se podívejte na plakát seriálu: meč proti zbrani -_- ()

Isuzu

Davam zatial vyssie hodnotenie, lebo zatratenie si podla mna este tento serial nezasluzi. Prve styri diely ma fakt bavili a tesim sa na dalsi, aj ked je pravda, ze zatial ma najviac zaujimaju archanjeli Michael, Gabriel a teraz uz aj ich sestra Uriel (som zvedava na Rafaela). Alex mi velmi sympaticky nie je, ale da sa zniest, tak uvidime, ako to bude pokracovat dalej. Film som nevidela, ale serial ma zaujal, takze sledujem dalej. ()

Vinki odpad!

Po pátém dílu to přestávám sledovat. Nuda, nuda, šeď, šeď. Postavy jsou naprosto hloupé, bez charakteru i zajímavosti. Člověk tak vlastně celou dobu fandím těm zlým, aby toho hlavního hrdinu, hloupého fracka, konečně zlikvidovali. A ono nic. Děj je strašně klišovitý, trapný a bez nápadu. Lepší výpravu a kostýmy by dala dohromady snad i Česká televize. Zkrátka sebeshazující a diváka trýznící seriál. Ruce pryč. ()

Allein4

Pilot byl velmi dobrý - skvěle natočený, zasadil hned několik zajímavých otázek, ukázal slušnou akci, předvedl zajímavou plejádu herců... Takže jsem byl samosebou hodně nadčený. Druhý díl ale již ukázal značné slabiny, jako například naprosto příšernou kameru a střih jako z nějaké mexické telenovely. V dalších a dalších dílech se i děj drobně zakobrcává, plynulost vývoje se rozplynula a pořád se motáme kolem jednoho bodu. I tak ale je to stále slušně koukatelné a pořád tak trochu čekám, co z toho vyleze. Protože jestli to bude stále jen sledovat tu dějovou linii, která je očividná, a je jasné, jak skončí, pak to asi rychle vzdám. Snad nás tam ještě čekají nějaké zvraty... ()

Kikina33

Musím říct, že jsem nejdřív byla trochu skeptická, když jsem četla téma tohoto seriálu, ale po prvních dílech mě to vcuclo do dějě, že se těším na každý další díl. Je to příjemná změna tématu po všech upírech, vlkodlacích a čarodějkách, ale rozhodně nečekejte příběh, který by se držel biblické historie, spíše naopak. Obsazení je velmi dobře vybrané, v čele s charismatickým Michaelem v podání Toma Wisdoma. Tak jen doufám, že to neskončí u 1 série, jako v poslední době každý druhý seriál a že se dočkáme jistě zajímavého vyvrcholení. ()

ReTeZa

Dobře vymyšlený příběh, kde v uzavřeném prostředí dějí politické machinace... Herecké výkony jsou nadprůměrné, dialogy barvíté a navím mě seriál vtáhnul do děje po prvních pár minutách... Navíc nevšední zakončení série řadí tento seriál mezi mé oblíbené sci-fi... ()

pekgi

A mě se to prostě líbí!! Nemůžu si prostě pomoct. Legie byla fakt propadák ale tendle seriálek mě baví. Už dlouho se mi nestalo že by mě něco zaujalo už při pilotu tak jako Dominion. Vždyť to má všechno co dobrej seriál potřebuje. ()

numan

Ačkoliv je něco takového vysoce nepravděpodobné, na základě celkem mizerného filmu ( http://www.csfd.cz/film/240688-legie/ ) vznikl výborný seriál. Což ovšem nevědí místní obecní blázni, kteří ho odstřelili hned po průměrném pilotu. :-P Po vlažné úvodní sérii dostal v té druhé (podobně jako The 100) neuvěřitelné grády. Z celkem nanicovatého začátku se vyklubalo postapokalyptické akční drama prakticky bez hluchých míst - fantasy sága plná emocí a dějových zvratů, která jede v poměrně rychlém tempu a nešetří intrikami ani krví. Milé překvapení - většinou člověk očekává kvalitku a místo toho dostane průser, v tomhle případě je to přesně naopak. ()

Gagin

Pilot za 2-3 *, uvidíme dál... Po pátém díle zatím stále mezi 2-3 *, dále to pravděpodobně vzdávám. ()

jess20

čekala jsem na to a celkem sem se i těšila po pilotu musim konstatovat že to je slátanina. Veliká škoda jelikož námět měl fakt potenciál. ()