Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže... (Cinemart)

iggy_pop

V dnešnej politicky korektnej dobe sa takto otvorene navážať do otázky svetových náboženstiev a prisťahovalectva? Prečo nie, keď je to podané s vtipom a (francúzskym) šarmom. Štvrtá hviezda za Elodie Fontan :) ()

Peggyyy02

Skvělá komedie, u které se člověk pobaví. Je však třeba nebrat ji tolik vážně. Dlouho jsem čekala na nějaký film, který bude mít tu odvahu a udělá si legraci z náboženství. Líbí se mi jak je film založen na předsudků. Řekla bych, že je to lepší průměr, každopádně dávám ty tři hvězdy. ()

barny120

reklama na multi-kulti. Uz si ani nepamatam francuzsky film, kde niesu hlavne postavy tmavy chlap a biela zena, ktori tvoria par. Rodicia tychto dievcat toho maju akurat tak dost, z tych depresii sa im ani necudujem. A skoncilo to multi-kulti happy endom. Mna tento pribeh moc nenadchol, no boli tam aj vtipne pasaze typu stretne sa arab, zid a cinan. Francuzi sa snazia zakryvat svoj rasizmus, no ukazalo sa ze najvacsi rasista je tatko z Afriky. ()

Lofiodtahar

Tak jo……kdysi jsem míval rád filmy s Funesem a jemu podobnými rozuměj frantíky  Taky proč né ono za komančů moc veselé tvorby nebylo a frantíci to na tehdejší dobu uměli! Nic méně v posledních letech mi jejich tvorba připadala bídná a tak jsem se spíše donutil ve chvilce váhání na co se podívat tuhle komedii očíhnout. Předem jsem čekal, že to někdy v polovině stejně vypnu, páč já ty francouze prostě nějak nemusím. A teda řeknu Vám já se bavil. Vážně bavil! Klasický suchý frantikovský humor trochu více tlačený hereckými výrazy než dialogy s čímž jsem počítal , ale nečekal jsem že mě to bude takhle bavit. Ovšem v kontextu celého filmu a obsazení to vážně stálo za to. Pravdou je, že byly chvilky, kdy jsem se vážně křenil smíchem.A jak jsem psal. Suchý humor tlačený výrazy typický pro frantíky to byl, nic méně tady to sedlo úplně parádně a herectví jako takové právě pro ně typické, mi tady udělalo radost. Clavier je stará škola, který tím svým způsobem dělá humor i ze situace kde by jiný nevykřesal ani kouř natož jiskru! Určitě stojí za to tenhle kousek zkouknout! ()

Unlikelyhero

Hlava z toho nevybuchne a to je dobře, uvolněná komedie v době kdy se komedie téměř netočí, myslím tím dobré komedie , a nekorektní poznámky v tomto praštěném světě, kde černoch už není černoch atd. jsou osvěžující ()

Chovis

Opět další příklad toho, že doba, kdy byla francouzská komedie na vrcholu, je už prostě dávno pryč. Film má sice originální zápletku, kdy je satirou na téma politiky, rasismu a xenofobie, ale na komedii je vcelku nudný a divák se u něj v podstatě až na pár výjimek nezasměje. Herecké výkony až na Christiana Claviera jsou o ničem a děj graduje do trapného vyvrcholení, které pouze znásobí marnost celého počinu. Na druhou stranu za mě kladné body za volbu tématu. V době, kdy je rasismus a xenofobie společensky na vzestupu je fajn, že někdo lidem nastavil zrcadlo, o jak ubohé lidské pudy se jedná. ()

Pavlis.xxx

Tenhle film má pro mě dvě roviny. Jedna komediální u které jsem se velmi zasmál. Po dlouhé době kvalitní francouzská komedie. Bohužel je tu druhá rovina řešící migraci,která mi jde velmi proti srsti. Už jen to,že si jdou Číňan, Žid a Muslim zazpívat do kostela vánoční písně je pěkná sračka! Upřímně jsem filmové rodiče dost litoval. Přijde mi to jako jedna velká "reklama" na milující frantíky ke zbytku světa,která jim z Francie dělá žumpu. Druhý díl této komedie pojednává o tom,že se právě migrantské postavy rozjedou do své domoviny a milující frantíci se je snaží přesvědčit ať zůstanou ve Francii,že to je nejlepší země na světe... No pardon,jdu blít. Stačí zajet do Francie nebo se zeptat rodilých Francouzů co jim tato migrace přinesla, zase taková komedie to nebude. Dostal režisér pokyny přímo od fr. vlády nebo Makarona tohle natočit??? Ukázat světu,že se vlastně nic neděje a všichni jsou spokojení tolerantní lidé??? Po stránce komediální super film, pokud bych to bral jako parodii na situaci ve Francii, ale z tématu jsem znechucen. Kupodivu musím souhlasit s komentářem od Verbala a to nedělám často. 3 hvězdy za fóry a skvělého Claviera. ()

Generi

Konečně vtipná komedie na velmi aktuální téma, která nesklouzla do trapnosti a přitom si do globalizace pořádně obouvá!!!! ()

thefly odpad!

77%? jste se zbláznili??? Nechápu, jak tento film může mít tak vysoké hodnocení. Nevydržel jsem se na něj dívat až do konce - to hovoří za vše. ()

Evosheek

Vtipná a chytrá zápletka. V době, kdy západní politici a umělci neustále žvaní o korektnosti, je tento film téměř pohlazením na duši. Nekorektnost je zažitá ve všech rasách a tento film to ukazuje. Korektnost se nedá uzákonit, pokud je jednostranná. Korektnosti se lidé všech ras a národností musí ještě zdlouhavě učit ()

Sejkorka

Film má vzestupnou tendenci v zajímavosti a vrcholí naprosto skvěle svatbou poslední neprovdané dcery Laure (Elodie Fontan, další z krásek nutících mě stopovat jejich filmografii). Zpočátku (i vinou špatně zvolených dabérů ústředních postav otce a matky 4 sester , které se postupně vdají za araba, žida, číňana a - byť křesťanského - černocha. Právě otec toho posledního rozhýbe příběh do nejvyšších obrátek. Jakožto přesvědčený "protisměrný" rasista má plno hlášek, které fakt pobaví. Tohle je fakt dobrej film. ()

Nag0

Bez očakávaní, no napokon celkom spokojný. Francúzska komédia ktorá miestami dosť pobavila. Sú tam isté hluché momenty viac menej v poslednej tretine, ale zvládnuť v takomto prevedení dnešnú "veľmi citlivú" tému ako je rasizmus je skutočne obdivuhodný kúsok. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST